Žadintuvas: kaip lengviau pabusti ir žvaliau jaustis?(PATARIMAI)

Vasaros dienos baigėsi: nebegali iki pietų varytis lovoje, tinginiauti ir niekur neskubėti. Metas iš stalčiaus gilumos traukti garsiausią žadintuvą, nes atėjo ankstyvų rytų ir skubėjimo metas. O kaip kuo greičiau priprasti prie naujos dienotvarkės ir kėlimosi 6 valandą ryto?

1. Anksti gulęs, anksti kelsies

Nesakome, kad privalai būti lovoje jau 9 valandą vakaro. Tačiau nesitikėk, kad užmigusi paryčiais pirmoje paskaitoje būsi žvali ir pailsėjusi. Vieniems užtenka 7 valandų miego, kitiems ir 9 negana. Todėl stenkis eiti gulti bent šiek tiek anksčiau, iki vidurnakčio. Taip maždaug per 2 savaites priprasi nuo naujojo miegojimo režimo.

2. Mažiau kavos!

Manai, kad rytinė kava tau suteikia žvalumo? Taip, bet jis trumpalaikis. O jei mėgsti kavą gerti ir vakare, kuo skubiau šį blogą įprotį keisk. Kuo daugiau kavos gersi, tuo sunkiau seksis vakare užmigti. Dienos norma – du puodeliai, ne daugiau!

3. Išjunk kompiuterį

Mokslininkai yra nustatę, kad nuolatinis žinučių, elektroninių laiškų ir socialinių tinklų tikrinimas neleidžia mums kokybiškai pailsėti, nes smegenys nuolat „budi“. Todėl bent 2 valandas prieš eidama miegoti stenkis nebesekti „Facebook“ naujienų ir nerašyk žinučių gulėdama lovoje. Geras įprotis – skaitymas ar įdomus filmas prieš miegą. Tiesa, nesirink trilerių!

4. Kelkis tuo pat metu

Labai svarbi kokybiško poilsio taisyklė – kasdien keltis tuo pačiu metu. Ilgainiui pastebėsi, kad pabundi likus keletui minučių iki žadintuvo. Tavo organizmas išmoks tinkamai pailsėti, nes tiksliai žinos, kada jam reikės pabusti ir kibti į darbus. Todėl išlaikyk balansą: stenkis savaitgalių neleisti vartydamasi lovoje iki pietų!

5. Mankšta ir šaltas dušas

Fizinis aktyvumas – geriausias gilaus miego draugas. Todėl kasdien stenkis bent pusę valandos pajudėti: vaikščiok pėsčiomis, važinėkis dviračiu, pradėk lankyti sporto klubą ar šokių pamokas. Net nepajusi, kaip užmigsi tinkamu laiku! O ryte žvaliau jaustis padės dušas. Nebūtina kankintis po ledine srove, tačiau kontrastinis dušas iškart privers pabusti.

6. Valgyk pusryčius!

Pusryčiai – pats svarbiausias dienos valgymas. Ryte privalai pasikrauti energijos, kad tinkamai ir efektyviai galėtum pradėti dieną. Nespėji pusryčiauti? Rinkis greitai paruošiamus patiekalus: vaisius su jogurtu, duonos skrebučius, kiaušinius ar dubenėlį dribsnių. Energijos gavęs organizmas kaip mat „užsives“!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis