Kardinaliai figūrą patobulinęs Donatas pataria, kaip motyvuoti save lieknėjimui(FOTO)

Londone gyvenančio ir barmenu dirbančio Donato Šimkaus (26) populiarumas auga kaip ant mielių. Iš eilinio pilvoto jaunuolio tapęs raumeningu ir akį traukiančiu modeliu fitneso čempionas merginų dėmesiu nebesiskundžia.

Per dvejus metus kardinaliai savo kūną pakeitęs Donatas sutiko pasidalinti su Panele.lt savo sėkmės istorija ir netgi atskleidė savo mitybos planą.

Koks tavo gyvenimo būdas buvo prieš porą metų?

Niekada neturėjau rimtų pomėgių. Vedžiau diskotekas vidurinėje mokykloje, taisydavau kompiuterius draugams ir pažįstamiems, lankiau karate, žaidžiau krepšinį. Lankiau skautų ir šaulių būrelius. Buvau aktyvus ir išmėginau daug, bet taip niekas manęs ir „neužkabino“. Užsiimdavau kokia nors veikla labiau iš nuobodulio ir neturėjimo ką veikti, nei iš susidomėjimo. Praleisdavau daug laiko prie kompiuterio ką nors kurdamas ar žaisdamas žaidimus. Atrodė, kad taip ir turėjo būti, kol neatradau fitneso.

Ar kompleksavai dėl savo ankstesnės išvaizdos?

Niekada nekompleksavau dėl savo išvaizdos, tačiau paplūdimy nelabai jaukiai jausdavaus su savo pilvu ir plonomis kaip degtukai rankomis. Niekada negirdėjau nieko blogo dėl savo išvaizdos nei iš draugų, nei iš šeimos ar aplinkinių. Mano šeimoje nėra sportininkų ir mes valgydavome tipinį lietuvišką maistą: kiaulieną ir bulves dažniausiai.

Prisimenu, prieš pusantrų metų, kai buvau grįžęs į Lietuvą atostogų, mama padarė mano mėgstamą troškinį „čenakus“. Aš jo nevalgiau, o tik paragavau. Jai tai buvo staigmena ir truputėlį skaudu, nes gamino dėl manęs. Pats jaučiausi irgi nemaloniai. Mano šeimai buvo keista, kad dabar gaminuosi maistą atskirai.

Kaip tavo ankstesnę išvaizdą vertino artimieji ir nepažįstami žmonės? Gal sulaukdavai replikų dėl per mažai tvirto kūno?

Visą gyvenimą atrodžiau kaip eilinis jaunuolis, nelabai išsiskyriau. Išvažiavus į Angliją pasikeitė mityba, galėjau sau leisti daugiau. Pradėjau valgyti mėsainius su keptomis bulvytėmis ir kitą greitą maistą. Tada ėmė augti svoris ir atrodžiau tikrai ne itin patraukliai. Tačiau aš maniau, kad atrodau puikiai: dėl apvalaus veido atrodau vyresnis, didesnių dydžių drabužiai leido jaustis tikru „galiūnu“. Nežinau, kodėl taip galvojau, dabar prisiminus juokas ima. Kol buvau jaunas mityba nebuvo tokia svarbi, nes hormonų lygis aukštas ir žinių apie maistą buvo nulis. Laikui bėgant hormonų lygis krenta ir mityba yra pagrindinis įrankis palaikyti gerą sveikatą ir puikią išvaizdą.

Tavo pasiekti rezultatai išties įspūdingi. Kada ir kaip įvyko lūžis tavo gyvenime? Kas paskatino pradėti tokius kardinalius pokyčius?

Su šiuo sportu susipažinau pamažu. Eidavau į salę sportuoti dėl savęs, norėjau užauginti raumenis. Apie riebalus galvojau mažai, norėjau atrodyti vyriškas, o tuo metu atrodė, kad būti vyriškam reiškia nešioti L ar XL dydžio drabužius, o pilvo dydis nesvarbus. Dar kai mokiausi Kaune, susitikinėjau su tokia panele. Ji man patiko, bet iš bendrų draugų sužinojau, jog aš jai atrodžiau nelabai vyriškas. Tai buvo neblogas spyris į užpakalį, bet jokių veiksmų nedariau iki tol, kol neatvykau į Angliją. Pirmus metus dirbau mažame kaimelyje indų plovėju, vėliau pakėlė iki padavėjo, vėliau net virėjo pareigų. Išmokau gaminti valgyti, nes iki tol nemokėjau net ryžių išvirti.

Po metų praleistų virtuvėje persikrausčiau į Londoną mokytis. Pradėjau reguliariai vaikščioti į sporto salę. Viskas buvo nauja: mityba, treniruotės, papildai. Ieškojau informacijos internete, klausinėjau aplinkinių patarimų. Reikėjo atsirinkti, kas tiesa ir kas man tinka. Po truputį išmokau derinti mitybą ir tinkamai treniruotis. Išmokau kaip treniruoti raumenis, ne vien tik kilnoti svorius. Greitai pamačiau, kad kai įdedi daug pastangų - gauni teigiamus rezultatus.

Kokią sporto rūšį pasirinkai pirmiausiai? Ir koks buvo tavo mitybos racionas?

Pradžioje norėjau atrodyti kaip kultūristas: turėti plačius pečius, dideles rankas ir pro duris įeiti šonu. Vėliau susipažinau su fitnesu ir jis man žymiai labiau patiko. Sveikai atrodantys, atletiški ir natūralūs kūnai. Pradėjau valgyti sveikiau, 5–6 kartus per dieną. Pasirodė pilvo presas, kurio nebuvau ilgą laiką matęs. Savijauta pagerėjo, turėjau daugiau energijos. Vėliau nusprendžiau sverti maistą ir valgyti viską pagal planą. Galima naudoti ir kitą principą – kontroliuoti porcijos dydį: baltymų porcija turėtų būti vieno kumščio dydžio, angliavandenių – dviejų kumščių, o daržovių - kiek nori.

Donato mitybos racionas:

Baltymai apie 30%: kiaušinių baltymai, vištiena, liesa jautiena, lašiša, balta žuvis, liesa varškė, graikiškas jogurtas.

Angliavandeniai apie 50%: pilno grūdo makaronai, rudi ryžiai, žieminės bulvės.

Riebalai apie 20%: alyvuogių aliejus, riešutai, avokadai.

Kartais paskanauju ir kitokius patiekalus arba valgau restoranuose, tačiau apie 90% mitybos sudaro šis maistas. Stengiuosi nesidėti jokių padažų, kuriuose daug cukraus ir riebalų. Valgau daug daržovių, ypač brokolius, špinatus ir šparagus. Įjungus vaizduotę ir turint bent menkus kepimo įgūdžius galima pasidaryti tikrai sveikų, skanių patiekalų. Stengiuosi nevalgyti duonos bei visų kitų tradicinių lietuviškų patiekalų. Valgau kiek įmanoma mažiau apdoroto maisto. Man patinka kinietiška ar japoniška virtuvė, tad karts nuo karto apsilankau tokiuose restoranuose.

Po kiek laiko pats ėmei pastebėti kūno pokyčius ir kada į tai atkreipė dėmesį aplinkiniai?

Pirmus minimalius pokyčius pastebėjau labai greitai, manau jau pirmą mėnesį. Tačiau pirmi drastiški pokyčiai įvyko, kai sureguliavau mitybą ir pradėjau sveikai valgyti. Iš pradžių buvo sunku priprasti: maistas atrodė be skonio, teko pasigaminti maisto kelioms dienoms į priekį ar bent kiekvieną rytą gaminti visai dienai. Dabar tai visiškai normalu ir jau tapo įpročiu. Žinoma, galima valgyti nesveriant kiekvieno gramo, bet aš noriu žinoti, kiek kalorijų kiekvieną dieną suvalgau ir kaip tai keičia mano kūną. Tai man padeda suprasti ir daugiau sužinoti apie savo kūną. Tokiu būdu galėsiu tinkamai pasiruošti varžyboms ar tiesiog palaikyti gražią formą visus metus.

Dalyvauji įvairiuose čempionatuose. Kas paskatino ten išbandyti savo jėgas? Kokie aukščiausi rezultatai?

Po metų sportavimo ir sveiko maitinimosi tai nebebuvo vien tik hobis. Tai peraugo į gyvenimo stilių. Nustojau vartoti alkoholį ir rūkyti, nors ir nebuvau nuo to priklausomas, praleidau kai kuriuos vakarėlius. Supratau, kad mano pašaukimas yra sportas, o kitas žingsnis yra varžybos. Nuo 2013 Naujųjų metų turėjau vieną tikslą: įdėti visas jėgas, žinias ir darbą tam, kad tinkamai pasiruoščiau fitneso modelio varžyboms. Pirmos varžybos buvo labai sėkmingos ir sugebėjau iškovoti pirmają vietą. Prieš kelis metus net nebūčiau svajojęs apie tokį pasisekimą.

Kuo dabar užsiimi gyvenime? Kaip atrodo eilinė tavo diena?

Šiuo metu dirbu barmenu, pradėsiu dirbti apsaugos darbuotoju, nes dar laukiu fitneso instruktoriaus sertifikato. Kai jį gausiu, galėsiu treniruoti klientus sporto klubuose ar namuose. Iškovojęs pirmają vietą fitneso modelio kategorijoje laimėjau sutartį su modelių agentūra, tad laukiu pasiūlymų. Žinoma, fitnesas yra labai konkurencingas, nėra lengva „prasimušti“. Mokausi verslo ekonomiką Londono universitete. Tiesa, nesu aš labai geras studentas, bet stengiuosi mokslus su sportu suderinti. Rašau mitybos planus bei treniruočių programas. Gaunu daug žinučių į „Facebook“ fanų puslapį „Donatas Simkus Fitness“ ir stengiuosi į visas atsakyti. Tai užima daugybę laiko. Gaunu įvairių klausimų, net tokių, kaip susišukuoju savo plaukus. Domiuosi, kas vyksta Lietuvoje, tad žiūriu žinias ar skaitau lietuviškus straipsnius.

Mano dienos dažnai būna labai užimtos, tačiau vakare užmiegu su šypsena, net jei jaučiuosi labai pavargęs. Kartais pasiimu laisvą dieną ir nieko neveikiu, leidžiu sau pailsėti ir atsipalaiduoti. Pasikrauti kitai dienai, tiek fiziškai, tiek morališkai.

Kaip tavo pokyčius vertina draugai, šeima? Merginų dėmesio turbūt netrūksta. Tačiau ar teko susidurti su pagerėjusiu aplinkinių požiūriu?

Taip, pasikeitė. Turbūt ne dėl išvaizdos, o dėl to, kaip pats save vertinu ir bendrauju. Su svetimais žmonėmis bendrauju laisviau, šis pasiekimas man suteikė daugiau pasitikėjimo. Anksčiau rūpėdavo, ką pagalvos kiti jei pasakysiu ką nors ne taip. Dabar tai nebesvarbu. Esu savimi su visais trūkumais ir pliusais – juk nė vienas nėra tobulas. Be to, fitnesas mane privertė pažiūrėti į gyvenimą iš kitos pusės, todėl jaučiuosi geresniu žmogumi. Pradėjau mąstyti pozityviau, stengiuosi susitelkti į gerus dalykus.

Tikslas pasiektas. Kokie nauji iššūkiai tavo gyvenime?

Laimėjus fitneso modelio varžybose pirmąją vietą buvau neapsakomai laimingas. Iš tos laimės užkulisiuose vos nepravirkau... Nepaprastas jausmas pasiekti tai, dėl ko šitaip smarkiai stengiausi. Žinojau, kad tai ne paskutinės varžybos ir sieksiu tolimesnių tikslų šioje sporto šakoje. Šiuo metu ruošiuosi „BodyPower UK“ varžyboms, kurios vyks kitų metų pavasarį. Šiuo metu turiu kelis tikslus: patekti ant žurnalo viršelio bei gauti rėmėjų paramą. Labai lengva iškelti sau tikslus, kai žinau kuria linkme noriu judėti.

Ko palinkėtum žmonėms, kurie kompleksuoja dėl savo išvaizdos ir nori ją patobulinti?

Jei jūs kompleksuojat – reikia keistis. Norint pasikeisti, reikia turėti priežastį, dėl kurios jūs kiekvieną dieną judėtumėte į priekį. Priežastį, kuri tiesiog uždegtų vien apie ją pagalvojus: kur galėtumėte būti po 6 mėnesių ar 2 metų? Nereikia tikėtis pokyčių per vieną dieną, bet stengtis ir kryptingai judėti tikslo link reikia kasdien. Vienas mėsainis nepadarys jūsų storuliu, kaip ir vienas sveikas patiekalas nepadarys jūsų atletišku. Daug mažų dalykų susideda į vieną didelį rezultatą. Pamažu keiskite gyvenimo būdą. Aš nesu išskirtinis, jei aš tai galiu – gali kiekvienas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis