JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Vilniuje merginas lieknėti moko „nestandartinė“ trenerė(INTERVIU)

Vilniuje merginas lieknėti moko „nestandartinė“ trenerė(INTERVIU)

Į Lietuvoje sparčiai populiarėjančias „Zumba“ treniruotes susirenka merginos ir moterys, pavargusios nuo treniruoklių salės „muštro“, nuobodžių krosų ir monotoniškų pratimų.

„Zumbos“ treneriai žada, kad šokdama pagal nuotaikingą muziką per valandą „išdeginsi“ iki 800 kalorijų, sutvirtės raumenys ir pasikrausi geros energijos. Nenuostabu, kad šalia „Zumbos“ treniruočių salių nusidriekia antsvorio atsikratyti norinčių eilės, nes šiose treniruotėse nereikia jaudintis dėl savo kūno, čia reikia atsipalaiduoti ir mėgautis šokiu. O kaip manot, kaip atrodo šių intensyvių treniruočių treneriai? Tikriausiai įsivaizduosite sportišką, liekną, puikiai šokančią merginą, į kurią visi atkreips dėmesį. Pasirodo, būna ir kitaip.

Kartą atėjus į „Zumbos“ treniruotę ir belaukiant trenerės šalia atsistojo mergina. Neaukšta, apvalių formų, besišypsanti, iškart pamaniau, kad ji atėjo atsikratyti keleto kilogramų. Tačiau jai prašnekus supratau, kad ši mergina pavaduos įprastinę trenerę ir ves treniruotę. Ką?! Trenerių būna ir nebūtinai iki negalėjimo sportiškų? Viską papasakos pati jaunoji „Zumbos“ trenerė Lina Mianik(19), kuri į „Zumbą“ atėjo mesti kilogramų, tačiau taip susižavėjo šia veikla, kad tapo trenere. Ir jai nė motais, ką apie jos formas mano lieknumo garbintojai!

Lina, kada ir kaip tavo gyvenime atsirado Zumba? Kaip manai, kodėl ja susižavėjai?

„Zumba“ mano gyvenime atsirado 2012 metais, vasarą, tuo metu buvau vienuoliktoje klasėje. Prisimenu, ieškojau kažkokio naujo užsiėmimo, kurio nemesčiau po mėnesio, ir internete aptikau įdomų žodį „Zumba“. Kaip vėliau sužinojau, „Zumba“ yra ir šokis, ir sportas kartu, tai atsispindi ir programos pavadinime „Zumba Fitness“. Kadangi gyvenu arti sporto klubo, kuris kaip tik siūlo šią programą, nusprendžiau išbandyti pati. Po pirmos treniruotės įsitikinau, kad radau naują hobį ir gyvenimo būdą, nes „Zumba“ yra paremta visais egzistuojančiais šokių stiliais pasaulyje, o šokiai buvo, yra ir bus mano aistra numeris vienas.

Lina Mianik. Asmeninio archyvo nuotrauka

Kaip nusprendei pati tapti trenere? Kokius egzaminus reikėjo laikyti, kad gautum sertifikatą? Ar buvo sunku?

„Zumbos“ trenere nusprendžiau tapti po trijų mėnesių treniruočių, nes tada kaip tik buvau pasinėrusi į informacijos apie „Zumbą“ ieškojimą ir mane domino, kaip ji atsirado, ar tai populiaru Lietuvoje ir pasaulyje. Taip aptikau jų oficialų puslapį, kuriame buvo skelbiami naujų instruktorių mokymai ir nusprendžiau surizikuoti. Pats procesas nereikalauja jokių egzaminų ar šokio pagrindų, tu net gali būti nedalyvavęs nei vienoje „Zumbos“ pamokoje! Vienintelis svarbus dalykas „Zumbos“ instruktoriui yra noras skleisti „Zumbos“ filosofiją „Ditch the workout – join the party“ (angl.k. Mesk treniruotę, prisijunk prie vakarėlio!) ir mėgti tai, ką darai, nes mokymuose išmokomas pagrindinių žingsnių, kurių užtenka pradedant vesti pamokas, o toliau tu pats pasirenki, ar nori tobulėti, ar ne. Patys mokymai truko dvi dienas, kurios buvo pilnos gerų emocijų ir prakaito, nes per tas dvi dienas iš viso šokome apie 16 valandų, o teorija truko tik apie 4 valandas.

Ar nuolat dirbi trenere, o gal tai – tik hobis?

Trenere dirbu nuolat, turiu savo grupę universitete ir užsiėmimai vyksta kiekvieną antradienį universiteto bibliotekoje. Į užsiėmimus gali ateiti visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus, užsiėmimo ar universiteto. Aš pati studijuoju Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje Tarptautinio turizmo verslo specialybę.

Lietuvoje dažnai susiduriama su tobulo kūno kultu. Esi „Zumbos“ trenerė, tačiau esi moteriškų formų, nors lietuviai paprastai įpratę matyti itin lieknas ir sportiškas treneres. Ar kada nors jauteisi dėl savo figūros nejaukiai, o gal priešingai – apvalios formos „Zumbai“ kaip tik geriau pritinka?

Mane „Zumba“ „užkabino“ tuo, kad čia nesvarbu nei amžius, nei profesija, nei tavo figūra. Taip, Lietuvoje labai paplitęs tobulo kūno kultas, dėl to kartais jaučiuosi nemaloniai, kai tenka vesti treniruotę nepažįstamoje vietoje, kur visos panelės būna lieknesnės už mane. Tačiau aš žinau, kad tas nepatogumas dings, kai tik išgirsiu pirmus muzikos akordus, nes būtent muzika nulemia visos klasės gerą nuotaiką. Šiaip aš esu optimistiškas žmogus ir stengiuosi nekompleksuoti dėl savo kūno formų, nes suprantu, kad tai bus tiesiog laiko švaistymas ir nuotaikos gadinimas.

Lina Mianik. Asmeninio archyvo nuotrauka

Ar esi dalyvausi „Zumbos“ renginiuose užsienyje? Ar pastebi, kad užsienyje kreipiama mažiau dėmesio į kūno formas, žmonės trokšta atsipalaiduoti, o ne žūtbūt sulieknėti?

Taip, esu dalyvavusi ir vedusi renginius užsienyje. Tikrai pastebėjau, kad žmonės ten labiau atsipalaidavę ir ateina gerai praleisti laiko, o ne smerkti tavęs dėl tavo kūno linijų. Manau, kad čia kaltas mūsų lietuviškas, šiaurės šalims būdingas užsisklendimas.

Ar esi kada nors bandžiusi sulieknėti? Gal dėl to ir pradėjai užsiiminėti „Zumba“?

Lieknėjimo tema nėra mano mėgstamiausia. Nors ir esu optimistiška, tačiau kai kurie dalykai nuteikia nemaloniai, o ypač kalbos apie lieknėjimą. Taip, esu bandžiusi lieknėti ir ne vieną kartą, „Zumbą“ iš dalies pasirinkau dėl to, kad tai yra sportas, tačiau nuomonę greitai pakeičiau.

Lina Mianik. Asmeninio archyvo nuotrauka

Ar žmonės nustemba sužinoję, jog tu – „Zumbos“ instruktorė?

Taip, labai dažnai susiduriu su nuostaba, nes visi yra įpratę matyti itin lieknas treneres. Kartais tenka susidurti ir su nuvertinimu, maždaug: „šita tai tikrai nepraves geros treniruotės, veltui čia ėjau”. Labai džiugu, kad visi nuvertinimas treniruotės pabaigoje virsta į nuoširdžias padėkas už gerą treniruotę.

Ar ruošiesi savo ateitį sieti su „Zumba“?

Tikrai taip. „Zumbos“ instruktore tapau visam gyvenimui!

Kokį patarimą duotum toms, kurios dėl savo kūno formų nedrįsta pradėti šokti ir sportuoti?

Nežinau, ar yra koks stebuklingas receptas, kad žmogus nebijotų išbandyti kažką naujo. Mano manymu, reikia tiesiog nusiteikti save, kad kai tu nueisi ten, kur tau baisu būti, viskas bus gerai ir tokiu būdu bus vis lengviau išbandyti kažką naujo ir atrasti mielą širdžiai užsiėmimą, kokiu man tapo „Zumba“.

Atsakyk į apačioje esančius klausimus ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 6 mėnesiams! Atsakymų lauksime iki vasario 28 dienos, nugalėtoją skelbsime rubrikoje „Konkursų laimėtojai“.


Mano išsaugoti straipsniai