Lieknėjimo istorija: figūrą pakeisti padėjo dienoraštis(PATARIMAI)

Modestos Žukauskienės istorija primena tipiškos ir niekuo neišsiskiriančios Londono gyventojos Bridžitos Džouns gyvenimą. Ji vieniša, išgyvena dėl priaugto svorio, potraukio rūkymui bei gėrimams ir svajoja galų gale susirasti svajonių vyrą. Savo slaptas mintis patiki geriausiam pagalbininkui — dienoraščiui, kurio puslapiuose atsispindi merginos planai. Apie tai pasakoja pati knygos „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“ bendraautorė Modesta Žukauskienė.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Prisimenu, kaip kartą mano rankose atsidūrė populiarioji „Panelė“. Jame puikavosi laimingos, jaunutės ir lieknos merginos, pasipuošusios madingais drabužių deriniais. Jomis taip žavėjausi, o kartu ir pavydėjau: gražaus gyvenimo, įdomių istorijų, nuotykių ar tos išskirtinės išvaizdos. Pažvelgus į mane prieš tris metus, jokiais būdais nebūtų buvę galima pasakyti, kad dirbu grožio srityje ir esu atsakinga už dviejų ofisų darbą, o juolab vadovauju dviems šimtams grožio konsultantų.

Tada viskas, ką mačiau veidrodyje, man labai nepatiko, tiksliau sakant, net kėlė slaptą neapykantą, juk gyvenau (o ir vis dar gyvenu) visuomenėje, kur moteris pirmiausia vertinama pagal tai, kaip puikiai (arba ne!) atrodo. Mano kūnas buvo panašus į beformę vatą, aš jį ignoravau ir gėdijausi, todėl nenuostabu, kad išbandžiau visus kraštutinumus, trokšdama šį atvaizdą kuo greičiau ištaisyti: griebdavausi įvairiausių obuolių, ryžių, bado ar kopūstų dietų, persivalgydavau apimta streso, kai ruošdavausi baigiamiesiems egzaminams ar iš neturėjimo ką veikti.

Jaučiausi kalta, kad nejaučiu saiko – buvau sau apgailėtina. Valgymas paguosdavo ir nuramindavo tik trumpam, bet pradėjusi nebegalėdavau sustoti ir valgydavau tol, kol tapdavau visiškai pilna. Po to sekdavo kaltės jausmas ir pykimas ant savęs. Jaučiausi pakliuvusi į užburtą ratą, kuris įkalino mane nepatogiame ir nemylimame kūne.

Persekiojama tokio vidinio chaoso aš sugebėjau būti stipri. Nukreipiau dėmesį ir prioritetus į kitus savo gabumus, todėl iškovojau kitokių pergalių: puikiais įvertinimais baigiau studijas ir darbe pasiekiau gerų rezultatų. Pasirodo, sėkmė šypsosi ne tik nepriekaištingą stilių ir išvaizdą turintiems žmonėms. UŽSISPYRIMAS ir NORAS siekti aukštų rezultatų gali būti didesnis privalumas nei nepriekaištingas pirmas įspūdis.

Kad ir kaip beatrodyčiau, po šluota aš tikrai nesislėpsiu, juk beprotiškai mėgstu įvairiausius iššūkius, jie – mano gyvenimo varomoji jėga.

Visgi, aš jaučiausi, jog nesu laiminga tiek, kiek iš tiesų giliai širdyje troškau. Į galvą man šovė mintis, kad žūtbūt turiu atsikratyti išorinio nepatogumo, tiek dėl savęs pačios, tiek dėl svetimų akių, lai vieną dieną kiti manęs klausia patarimų kaip sulieknėti! Tai buvo mano naujas tikslas ir ambicija, kuriai aš jaučiausi pagaliau pasiruošusi.

Nejaugi egzistuoja stebuklingi salotų lapai, apie kuriuos man niekas nenori pasakoti?

Aš nenorėjau tapti kažkuo kitu, tiesiog norėjau vieną dieną nubudusi pasijausti daug gražesnė, nei buvau vakar. Norėjau, kad tas „vakar“ pasimirštų su visais nepasitenkinimais savo išvaizda. Aš pradėjau ieškoti teisingos informacijos ir pradėjau rašyti savo lieknėjimo dienoraštį. Buvo keista rašyti apie savo įpročius ir ką valgiau bei kaip jaučiuosi. Žinojau tik viena, kad nenoriu vaikytis jokių standartų, nenoriu žiūrėti kokius skaičius kasdien rodo mano elektroninės svarstyklės, kad nebadausiu, neversiu savęs sporto klube karštligiškai pulti nuo vieno treniruoklio prie kito, kad ryte negalėčiau atsikelti iš lovos dėl kiekvieno skaudančio raumenėlio.

Ko jau ko, o entuziazmo man niekada netrūko, todėl tai buvo laikas, kai aš norėjau pasikeisti ir atsikratyti to, kas mano kūną darė sunkų ir nepatrauklų, bet ne dėl vaikinų dėmesio, kažkaip keista, bet jų dėmesiu aš nesiskundžiau (tik gal kvietimų į pasimatymus galėjo būti daugiau). Viskas, ko siekiau, buvo troškimas pamilti savo atvaizdą veidrodyje ir visą dėmesį sutelkti į daug svarbesnius gyvenimo tikslus. Norėjau ne tik įsivaizduoti savo kūną kitokį, aš norėjau jį susikurti! Aš žinojau, kad viskas, ko man reikia, yra lieknos merginos įpročiai, judėjimas ir teisingas požiūris į maistą.


Modestos Žukauskienės figūros pokyčiai prieš (kairėje) ir po. Asmeninio archyvo nuotrauka

Laikui bėgant mano kasdienybė, įpročiai ir prioritetai valgiaraštyje iš esmės pradėjo keistis. Juk puikiai žinome, kad disciplina ir reguliarios treniruotės, derinamos su subalansuota mityba ir fiziniu aktyvumu, yra mažytė asmeninė daugumos puikiai atrodančių moterų paslaptis. Jei valgai teisingai ir daugiau judi – svoris krenta. Svarbiausia buvo neskubėti, nes tai ne dar viena atsitiktinai perskaityta greito poveiki' dieta, kurios nustodavau laikytis dar tik įpusėjus, nes buvo sunku iškęsti iki galo, ir viskas, apie ką tada galvodavau buvo porcija ledų ir skaniausias kebabas, nusipirktas miesto centre.

Siekiau ilgalaikių pokyčių, todėl buvau labai kantri ir viską dariau pamažu, nes jau tada supratau, kad neįmanoma ilgą laiką išlaikyti greitai numesto svorio.

Pasiekusi savo tikslo sulaukiau nemažai dėmesio iš draugių ir aplinkinių, kurie taip pat norėjo sužinoti, kaip sulieknėti teisingos mitybos pagalba. Sukūriau lieknėjimo klubą savo mieste, kuriame su kiekvienu nariu asmeniškai susitikdavau vieną kartą per savaitę. Skaitydavau jų dienoraštį ir analizuodavau, ką žmogus valgė per savaitę, tikrindavau, kaip sekasi laikytis lieknėjimo įpročių, skatindavau judėti, o kai kuriems palaikydavau kompaniją mokyklos stadione.

Rezultatai išties buvo puikūs ir visi buvo patenkinti naujomis kūno formomis, nes šalia jų visada buvo palaikymas, motyvacija ir reikalingos žinios. Vėliau savo patirtį ir žinias pritaikiau suburdama profesionalią komandą ir įkurdama sveiko gyvenimo būdo konsultacijų ir svorio reguliavimo centrą Kaune. Čia ir susitikau su mūsų knygos gydytoja dietologe Laura Romeraite, kuri mane visada pataisydavo, ko to reikėjo.

Sulieknėjau. Sutikau savo svajonių vyrą. Ištekėjau. Kartu su vyru nusprendėme išvažiuoti iš Lietuvos ir iš vyro gimtojo miesto Sankt Peterburgo, tam, kad  pakeliautume po pasaulį, įgautume patirties, išmoktume kalbų. Šiuo metu gyvename Kopenhagoje, pačiame miesto šurmulyje, kur nuolat matau pro šalį bėgančias, sveikai atrodančias ir gyvenimu besimėgaujančias moteris. Aš dievinu tuos momentus, kai turiu laisvo laiko ir galiu pasėdėti parkelyje ant suoliuko ir stebėti jas.

Paskatinta daugybės puikių atsiliepimų, nusprendžiau įgyvendinti dar vieną savo tikslą ir turimas žinias perduoti kitoms moterims, kartu su jaunosios kartos rašytoja Anželika Liauškaite parašydama knygą „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“'.

Modestos lieknėjimo paslaptys, kurias ji atskleidžia dienoraštyje: 

Norinčioms išsaugoti dailias kūno linijas, rekomenduoju išsiugdyti šiuos lieknos merginos įpročius:

Kasdieniai įpročiai

1. Vanduo. Išgerk 1–1,5 l vandens per dieną. Vanduo valo organizmą ir pagerina lieknėjimo rezultatus. Logiška, jog išgėrusi stiklinę vandens maždaug 30 min. prieš valgį, suvalgysi mažiau. Be to, gerdama daugiau vandens pastebėsi, kaip pasikeis tavo veido oda, ji taps skaistesnė ir sveikesnė.

2. Valgyk lėtai, gerai sukramtyk maistą. Kad maistas būtų gerai suvirškintas tavo skrandyje, turi valgyti iš lėto. Čia verta prisiminti dailių prancūzių pavyzdį, jos visada valgo lėtai ir mėgaujasi kiekvienu kąsneliu. Turi praeiti 15–20 min., kol smegenys gauna signalą, kad tu pasisotinai.
Valgydama nebūk prie kompiuterio, neskaityk, nežiūrėk televizoriaus, nekalbėk telefonu. Kai tavo dėmesys nukreiptas į įdomią laidą ar straipsnį, nepajauti, kaip suvalgai daugiau, o svarbiausia, net nebejunti skonio, darai tai intuityviai be didesnio malonumo ir pasigardžiavimo. Tiesiog valgyk ir mėgaukis!

3. Užkandžiauk sveikais užkandžiais. Laiku numalšink alkį, nes labai išalkus suvalgoma gerokai daugiau. Kad taip neatsitiktų, negalėdama laiku pavalgyti bent truputį užkąsk. Sausainius pakeisk ekologiškais trapučiais, šaldytuve visada turėk jogurtų, o pintinėje ant stalo mėgstamiausių šviežių vaisių. Užsiimk mėgstama veikla. Kai negalvosi apie maistą, nekils pagunda užkandžiauti.

4. Lėkštutės taisyklė. Mintyse lėkštutę padalink į tris dalis: pusę lėkštutės tegul užima daržoves, ketvirtadalį – bulvės, ryžiai, makaronai (be padažo), kruopos, o kitą ketvirtadalį – mėsa ar žuvis (virta ar troškinta, kepta orkaitėje ar ant grotelių. Venk riebaluose kepto maisto!).
Valgyk iš mažos desertinės lėkštutės, lai ji būna tavo mėgstamo dizaino, kad maistas joje atrodytų patraukliai, estetiškai ir viliojančiai. Tai padės maistu mėgautis taip, lyg būtum tikra gurmanė arba sveiko maisto šefė, išbandanti dar vieną nesudėtingą, bet gardų patiekalą namuose.
 
5. Valgyk reguliariai. Stenkis valgyti 3 kartus per dieną ir 2 kartus užkandžiauti sveikais užkandžiais. Visada jų turėk po ranka, rinkis tokius, kuriuos būtų paprasta pasiimti su savimi. Nedaryk ilgesnių nei 3 valandos pertraukų tarp valgymų.

6. Sveikai gamink. Maistą ruošk garuose, virk ir troškink. Mitas, kad maistas, keptas be riebalų, yra ne toks skanus. Dažniau valgant troškintą, virtą maistą keičiasi skonio receptoriai, su laiku prie jo priprantama ir jis tampa skanesnis nei skrudintas. Būk išmintinga, venk maisto, kuris keptas ar virtas riebaluose (aliejuje, taukuose, svieste ir kt.), tai – didžiausia blogybė.

7. Aktyviai leisk laisvalaikį. Išeik pasivaikščioti! Kasdien pasivaikščiok bent po pusvalandį arba padaryk mankštą namuose jei už lango siaučia audra, pūga arba neturi tam nuotaikos. Tai puikūs būdai pagreitinti medžiagų apykaitą, tegul kasdienis judėjimas tampa tavo nepakeičiamu įpročiu. Kaip minėjau anksčiau, kai tik gali, atsisakyk lifto ir lipk laiptais. Aktyviai atlik visus namų ruošos darbus, kartais netvarka namuose gali tapti tikra sporto sale, kur atliekama daugybė skirtingų pratimų.

8. Nieko nevalgyk 2–3 valandas prieš miegą. Juk nori gerai išsimiegoti, tiesa?

9. Miegok 7–8 val. Blogas miegas yra viena iš priežasčių, dėl kurios sunkiau palaikyti norimą svorį. Blogas miegas taip pat prisideda prie svorio augimo ir tai labai neigiamai veika tavo medžiagų apykaitą. Miego trūkumas sustiprina saldumynų, užkandžių, bulvių traškučių ir limonado troškimą, būtent tada pilvas sparčiai apauga papildomais kilogramais, nes burbuliukai ir druskos perteklius organizme greitai iškreipia virškinimo procesą. Nė kiek nenuostabu, kad JAV žmonės masiškai kenčia nuo antsvorio problemų, juk jiems labai patinka vėlais vakarais žiūrėti filmus ir užkandžiauti maistu, kuris turi dvigubai daugiau kalorijų nei soti vakarienė. Venk to!

Nori sužinoti, kokius savaitės įpročius verta išsiugdyti norint pasiekti dar geresnių rezultatų? Modesta portale panele.lt atskleis juos jau šią savaitę!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis