Milijoniniame Pekine lietuvė įsiveržė į geidžiamiausias redakcijas ir sukūrė savo verslą

Iš Panevėžio kilusios Auksės Greičiūnaitės (23) namai jau kuris laikas ne tėvynėje. Baigusi studijas mažame Koventrio miestelyje Anglijoje dabar ji – milijoninio Pekino gyventoja. Įgijusi medijų diplomą Auksė nusprendė paragauti fotografės duonos ir čiupusi už rankos mylimąjį išskrido laimės ieškoti į Aziją.

Ar galėtum išgyventi be tokių programų kaip „Facebook“, „Youtube“ ar „Skype“? Sunku ir įsivaizduoti, kaip tuomet reikėtų bendrauti su draugais, giminaičiais, kolegomis, tiesa? Auksei prie to teko priprasti, mat Kinijoje šios svetainės blokuojamos, vietoje jų veikia kiniški analogai, o šių veikla taip pat kontroliuojama.

Kiek save atsimena, Auksė visuomet traukė Rytų kultūra. Kol mokėsi Anglijoje, ji nuolat grupėse dirbdavo tik su kinų studentais. Laiką universitete mergina norėjo išnaudoti kaip galimybę susipažinti su visomis pasaulio kultūromis. Taip ji susipažino ir su savo mylimuoju Yu.

Jis griebė Auksę už rankos ir išsivežė į milijoninį miestą, kuriame nusprendė plėtoti tėvų paliktą verslą. Juo susidomėjo ir Auksė: „Viena didžiausių problemų Kinijoje – dingstantys vaikai. Kiekvienais metais apie 200 000 vaikų niekada negrįžta į savo šeimas. Norime sumažinti šį skaičių pasitelkę GPS prietaisus – jie bus įsiūti į dalį mūsų produkcijos, tad tėvai bet kuriuo metu galės savo telefone stebėti vaiko buvimo vietą. Darbe aš ir Yu esame viena komanda: kasdienių problemų stengiamės nesinešti į darbą ir į namus neparsinešame darbo rūpesčių. Jeigu šio susitarimo laikomės, darbas tik suartina santykius, suprantame vienas kitą geriau ir kasdien padedame vienas kitam siekti savo tikslų.“

Negana to, medijų specialistė dar spėjo atidaryti savo fotostudiją pačiame Pekino centre, padirbėti tokiose redakcijose kaip „Harper's Bazaar“ ar „Cosmopolitan“ ir aplink save suburti talentingiausių kūrėjų komandą, sugebėjusią sudominti net visko mačiusią Kinijos rinką.

Apie Auksę, jos daugiakultūrišką asmenybę, meilę Azijai ir talentą fotografuoti skaityk gruodžio mėnesio PANELĖJE!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis