8 naujovės plastinės chirurgijos srityje

Plastinių operacijų poreikis pasaulyje ir toliau auga. Žmonės nori patobulinti savo išvaizdą ar investuoja į operacijas, ne tik padailinančias jų prigimtinius bruožus, bet ir sekančias naujausiomis grožio tendencijomis.

Populiarumo viršūnėje vis dar karaliauja dažniausiai atliekamos plastinės operacijos, tokios kaip rinoplastika, krūtų didinimas bei pilvo plastika, tačiau daugėja ir naujų, neįprastų plastikos tendencijų. Vystantis pažangioms technologijoms plastikos chirurgijos srityje, verta apžvelgti naujausias plastinės chirurgijos madas.


Dominuoja kūno plastinės operacijos


Praūžus koronaviruso pandemijai, pasaulyje padaugėjo besirenkančių kūno plastines operacijas. Tam didžiausią įtaką turėjo pasikeitęs gyvenimo būdas – kadangi daugelis pandeminiu laikotarpiu dirbo iš namų, žmonių gyvenimuose atsirado daugiau sėslumo, sumažėjo judėjimo. Žmones taip pat paveikė ir psichologinė įtampa koronaviruso pandemijos metu, kuri turėjo įtakos mitybos įpročiams – daugelis pradėjo vartoti daugiau perdirbtų produktų, greito maisto, saldumynų. Tad daugelis žmonių visame pasaulyje iki šiol junta koronaviruso pasėkmes ir nerimauja dėl antsvorio, atsiradusio įsivyravus sėsliam gyvenimo būdui. Popandeminiu laikotarpiu, kaip niekada anksčiau, yra paklausios pilvo plastikos operacijos, nepageidaujamų kūno riebalų nusiurbimo operacijos, rankų zonos riebalų nusiurbimo operacijos, sėdmenų pakėlimas, nepageidaujamų riebalų nuo šlaunų zonos šalinimas ir taip toliau.


Dažniau taikomas kombinuotas plastinių operacijų modelis


Vis dažniau plastikos chirurgų pacientams yra taikomas kombinuotas operacijų modelis – vienu metu yra atliekamos dvi ar daugiau plastinės operacijos. Tokiu būdu ženkliai sutrumpėja reabilitacinis laikotarpis, taip pat pacientai pastebi ir finansinę naudą, nes sutaupoma ilgesnio laiko ligoninėje sąskaita. Pavyzdžiui, pasaulyje įprastas riebalų nusiurbimas šiuo metu dažnai derinamas su pilvo plastika. Taip pat neretai krūtų pakėlimas derinamas su krūtinės didinimu ar priešingai – mažinimu. Plastinės operacijos „du viename“ padeda greičiau sulaukti efektyvesnių rezultatų. Be to, sutaupo laiko, todėl labai tinka žmonėms, gyvenantiems greitu gyvenimo tempu. Vis dėlto, plastikos chirurgai pripažįsta, kad pirmosios dvi savaitės po kelių plastinių operacijų gali būti sunkesnės nei atliekant tik vieną procedūrą.


Nuo trokštamos įžymybių išvaizdos iki... individualumo


Nors socialiniuose tinkluose vis dar regimas tobulo grožio kultas, pastaraisiais metais sumažėjo plastikos chirurgų pacientų prašymų suteikti jiems išvaizdą, panašią į kokio nors garsaus žmogaus. Plastikos chirurgų pacientai dažnai pateikdavo prašymus tapti panašiais į vieną ar kitą įžymybę – neretai į konsultacijas dėl plastinės operacijos atsinešdavo ir nuotraukas, parodančias, su kokio garsaus žmogaus išvaizda norėtų susitapatinti. Ir nors įžymybės vis dar skatina kai kurias plastinės chirurgijos tendencijas (pavyzdžiui, Kardashian šeimos moterys), daugelis žmonių dabar daugiau dėmesio skiria chirurginėms procedūroms, kurios padeda pabrėžti jų natūralų grožį, o ne kardinaliai pakeičia veidus ar kūnus. Šiuo metu daugelis nori atrodyti taip, kaip atrodo jie patys, tačiau su tam tikrais patobulinimais. Tam, jog daugelis žmonių nebenori būti panašūs į garsius žmonės, įtakos turi ne tik natūralumo siekis, bet ir žinomų žmonių pokyčiai po drastiškų plastinių operacijų – paprasti žmonės regi, kad daugelis įžymybių pasidarė nebepanašūs į save, prarado savitumą.


Vyrai vis dažniau varsto plastinės chirurgijos klinikos duris


Vienas dažniausių mitų apie plastinę chirurgija yra tai, kad ji populiari tik moterų gretose. Tačiau šis mitas visiškai nepagrįstas ir, nepaisant to, kad kol kas dažniau būtent moterys renkasi plastinės chirurgijos gydytojų paslaugas, kasmet daugėja ir pacientų vyrų. Plastinė chirurgija žmonės renkasi dėl to, kad pagerintų savo fizinę išvaizdą – ir tai nepriklauso nuo lyties. Dažniausiai vyrai renkasi su veido sritimi susijusias korekcijas – užkritusių viršutinių akių vokų plastiką, atlėpusių ausų operaciją ar netenkinančios nosies formos koregavimą. Gana dažnai atliekamos ir vadinamosios „nematomos“ operacijos – tai kaktos ir antakių pakėlimas. Dėl nukritusių antakių bei kaktos susidaro amžinai pavargusio, žmogaus be energijos įvaizdis. Dabar populiarios „nematomos“ operacijos ypač tinka vyrams, nes jų metu daromi labai maži pjūviai plaukų linijoje. Sugijus operacijos žymių visai nesimato – niekam net nekyla minčių, kad buvo atlikta išvaizdą tobulinanti operaciją. Taip pat populiarėja ir plastinės operacijos, kurios padeda pagerinti bendrą vyriškumą, suteikti solidžią išvaizdą. Pavyzdžiui, populiarios yra žandikaulio linijos ar smakro zonos korekcijos.


Platėjantis galimybių ratas


Šiandien, norint pagerinti savo išvaizdą, plastinės chirurgijos galimybės yra neribotos. Anksčiau žmonės, turėdami omenyje plastines operacijas, galvodavo tik apie botoksą, krūtų implantus, riebalų nusiurbimą ar veido patempimą. Šiuo metu egzistuoja daugybė procedūrų, būdingų tam tikroms kūno dalims. Vienas iš pavyzdžių yra tai, kaip injekciniai užpildai gali būti naudojami keletui sričių. Iš pradžių injekcijos daugiausia buvo naudojamos tik skruostikaulių srityje. Dabar užpildai dažnai švirkščiami siekiant pajauninti paakių sritį, paputlinti lūpas ar net pagražinti pėdų sritį. Tad užpildai neapsiriboja tik veido sritimi. Šios injekcijos taip pat dažniausiai naudojamos dekoltė, kaklo, rankų ir kitų kūno vietų korekcijoms. Apie tai, kokios yra plastinės chirurgijos galimybės, išsamiau papasakotų profesionalus plastikos chirurgijos specialistas.


Nepagrįsti lūkesčiai dėl nuotraukų gražinimo programėlių


Nors natūralumo tendencija plastikos chirurgijos srityje išlieka itin aktuali, yra grupelė žmonių, kurie yra itin paveikūs pasaulyje dažnai naudojamoms nuotraukų gražinimo programėlėms. Dažnesnis nuotraukų filtrų ir įvairiausių kitų nuotraukų pagražinimo programų naudojimas sukūrė nepasiekiamus, o kai kuriais atvejais ir itin keistus grožio idealus. Pavyzdžiui, prašymas sukurti anime išvaizdą pastaruoju metu yra itin populiarus. Ši plastinės chirurgijos tendencija itin aktuali rytų šalyse – taip pat ir Japonijoje – šalyje, kur ir buvo sukurtas savita išvaizdos estetika pasižymintis anime stilius. Itin plačios, didelės akys, balta oda ir širdelės formos veidai, kai kuriems atsidavusiems anime gerbėjams tapo nauja išvaizdos manija. Deja, daugelis šių pageidavimų nėra fiziškai įgyvendinami. Todėl plastikos chirurgai patenka į sudėtingą padėtį ir privalo pacientams iš naujo nustatyti lūkesčius bei pagelbėti suvokiant, kas iš tiesų yra pasiekiama, o kas yra tik nerealūs grožio idealai, kurių neverta vaikytis.


Vis labiau jaunėjantis pacientų amžius


Anksčiau buvo manoma, kad plastinę chirurgiją dažniau renkasi tik vyresnio amžiaus žmonės, siekiantys pakoreguoti senėjimo požymius. Tačiau pastaraisiais metais plastikos chirurgijos srityje daugėja jaunesnių pacientų, kurie renkasi plastines operacijas, siekdami užkirsti kelią senėjimo požymiams. Socialiniai tinklai ir žiniasklaida neabejotinai veikia jaunus žmones. Jaunesnio amžiaus žmonių nuomonę apie plastikos chirurgija formuoja veidą tobulinantys filtrai ir garsūs, įtakingi asmenys, atvirai kalbantys apie procedūras, kurias jiems teko atlikti, norint išlaikyti puikią išvaizdą. Jaunesnio amžiaus žmonės ypač mėgsta veido patempimo su injekciniais preparatais procedūrą – ji padeda pristabdyti senėjimo procesus. Jauni žmonės nebelaukia meto, kuomet bus vyresni ir jiems prireiks drastiškesnių priemonių siekiant išlaikyti odos jaunystę bei grožį. Tad plastinės operacijos pamažu tampa ne siekiu kardinaliai pakeisti išvaizdą, pasirodžius ryškiems senėjimo požymiams, o prevencija prieš senėjimą, atliekant subtilias veido ar kūno korekcijas.


Akių vokų plastika – vis jaunesniems pacientams


Šios tendencijos populiarumą lėmė ilgas laikas, praleistas prie kompiuterių ekranų. Dėl siaučiančio koronaviruso užsivėrus pasauliui, daugelio mūsų darbinius susitikimus pakeitė vaizdo skambučiai per „Zoom“ ar kitas internetines platformas. Tad daugelis žmonių, dirbdami nuotoliniu būdu, sutelkė daugiau dėmesio į savo išvaizdą, kurią regėjo kompiuterio ekrane. Tai žmones paskatino galvoti, kokios išvaizdos ypatybės jų netenkina ir ką jie norėtų savyje pakeisti. Popandeminiu laikotarpiu pradėjo populiarėti akių vokų plastika, kuri iki šiol dažniausiai buvo atliekama vyresnio amžiaus žmonėms, norintiems pakoreguoti nusileidusią žemyn vokų odą. Dažniausiai ši operacija buvo taikoma nuo 35 metų amžiaus bei vyresniems žmonėms. Tačiau šiuo metu šią operaciją pradėjo rinktis vis jaunesni pacientai, norintys pakoreguoti viršutinių akių vokų užkritimą, kurį lėmė genetika arba tiesiog jauni pacientai, norintys turėti mažiau pavargusį ar liūdną žvilgsnį. Akių vokų pakėlimas dažniausiai atliekamas dėl estetinių priežasčių, kadangi užkritę vokai keičia išraišką: veidas atrodo pavargęs bei senesnis, nei yra iš tikrųjų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis