6 dalykai, kuriuos turi žinoti, norėdama išvengti diskomforto per menstruacijas

Menstruacijos – tai natūralus, tačiau ne pats maloniausias reikalas. Ir nors apie tas dienas, jų prigimtį, priešmenstruacinius simptomus ir kitas svarbias su tuo susijusias temas daug kalbama, neretai vis dar žinome per mažai. Ypatingai paprastų, bet labai svarbių niuansų.

Higienos priemonių sudėtis


Pasidomėk naudojamų higienos priemonių sudėtimi. Nemažai jų yra gaminama iš viskozės, medvilnės ar abiejų. Tokiuose įklotuose ir tamponuose gali būti pesticidų, baliklių, metildibromo glutarotnilo ar dioksino pėdsakų, kurie mažina vaisingumą. Ir nors dauguma mokslininkų sako, kad jų kiekis yra per mažas, kad darytų poveikį moterų sveikatai, tačiau atsarga gėdos nedaro. O žinoti, ką naudoji ir taip rūpintis savo sveikata visais atvejais yra sveikintina.


Tad atkreipk į tai dėmesį ir verčiau rinkis organiškus, natūralius įklotus ir tamponus. Menstrucinės taurelės, pagamintos iš medicininio silikono, taip pat yra puiki bei šiuolaikiška, tausojanti gamtą alternatyva.


Nuskausminamieji vaistai: ar tikrai jų reikia?


Daugelis merginų menstruacijų metu, o ypač pirmąją dieną, kenčia nuo pilvo, nugaros, strėnų ar galvos skausmų. Greičiausia ir efektyviausia išeitimi neretai atrodo nuskausminamieji vaistai, tačiau pernelyg dažnas vartojimas ir pernelyg didelis kiekis, vistik, nėra pati geriausia išeitis. Įsivertink savo būseną ir gerai pagalvok: ar tikrai jau dabar turi griebtis vaistų buteliuko?


Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad turi sukąsti dantis ir kęsti skausmą. Padidink magnio, kalcio, vitamino B6 kiekį organizme – ilgalaikėje perspektyvoje jie ne ką prasčiau padeda kovoje su menstruaciniu skausmu.


Higienos priemonių keitimas


Kuo ilgiau naudoji tamponą ar įklotą, tuo daugiau bakterijų ant jo ir aplink jį užauga. Tiek įklotai, tiek tamponai – puiki terpė įvairioms bakterijoms, tame tarpe ir Staphylococcus aureus, kuris gamina toksiną, sukeliantį toksinį šoką, veistis ir daugintis. Jei dar neteko girdėti apie toksinio šoko sindromą (arba trumpiau TŠS), turėtum atminti, kad tai reta, tačiau rimta ir net gyvybei pavojinga liga, kurios simptomai gali būti panašūs į gripo.


Higieninę priemonę keisk kas 4-8 valandas. Jei tau reikia ilgiau trunkančios apsaugos – išmėgink menstruacinę taurelę, kurią galima ištuštinti ir išplauti, kad ir kas 12 valandų.


Miegas, miegas, miegas


Sunku pakankamai išsimiegoti, kai kankina skausmai, nuovargis, hormonų sukelta nemiga, tačiau miegas ypatingai svarbus tomis dienomis. Nesant pakankamam miego valandų skaičiui organizmas patiria stresą ir gali kilti įvairūs uždegiminiai procesai. Tuo pačiu pasunkėja ir pats PMS. Todėl kokybiškas miegas, poilsis gali sumažinti mėnesinių sukeliamus nemalonius pojūčius.


Kol tu miegi, organizmas save „taiso“, imuninė sistema stiprėja. Miego trūkumas gali paveikti hormonų kiekį ir nuotaiką. Taigi rekomenduojamos 7-8 valandos miego mėnesinių periodu yra ypatingai svarbios.


Sporto treniruotės: eiti ar neiti?


Sporto treniruotės ne tik mažina stresą, pradeda išprakaituoti toksinus, bet ir gali sumažinti mėnesinių skausmus. Rekomenduojama sportuoti bent 30 minučių, 5 dienas per savaitę, net jei tuo metu tau – tos dienos. Tyrimais įrodyta, kad mažai sportuojančios arba visai nesportuojančios moterys patiria daug ryškesnį PMS. Nesunkios treniruotės tikrai padės sumažinti skausmą.


Kavos puodelis situacijos nepataisys


Miego trūkumas, nuovargis, galvos skausmai... Kavos puodelis, atrodo, tiesiog puiki panacėja. Tačiau kofeinas dehidratuoja organizmą ir pablogina daugelį nemalonių simptomų. Sumažintas kavos ir arbatos kiekis tomis dienomis gali padėti sušvelninti įtampą, nemigą ir nerimą.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis