Maistas be plastiko: alternatyvos, kuo galima pakeisti vieną ar kitą plastiko gaminį

Ar kada nors susimąstei, kiek daug plastiko atliekų paliekame po savęs? Ir žinai, ką – didžioji dalis jo atkeliauja su maistu arba su poreikiu tą maistą kažkur įsidėti! Jeigu nori prisidėti prie mūsų planetos tausojimo, turi žinoti alternatyvas, kuo galėtum pakeisti vieną ar kitą plastiko gaminį. Patikėk, gyventi tvariai ir ženkliai sumažinti atliekų kiekį po savęs – paprasta!

► Stiklainiai – neišmesk jų! Tai daugkartinio naudojimo (ir todėl gamta tau padėkos!) indas, kuriame galima laikyti birius produktus ir padažus, užšaldyti tyreles, vaisius, galų gale – apsirūpinti pusryčių paruoštukais ar naudoti gėrimams!


► Maisto likučius galima perkelti į stiklainį arba tiesiog lėkštę pridengti kita lėkšte iš viršaus. Tam visiškai nebūtini plastikiniai konteineriai.


► Ar žinojai, kad šaldymui puikiai tinka tiek plieniniai, tiek stikliniai indeliai? Atsisakyk plastikinių!Ar žinojai, kad šaldymui puikiai tinka tiek plieniniai, tiek stikliniai indeliai? Atsisakyk plastikinių!
Ar žinojai, kad šaldymui puikiai tinka tiek plieniniai, tiek stikliniai indeliai? Atsisakyk plastikinių!
Shutterstock nuotr.► Bananus, pomidorus ir kaulavaisius kuo puikiausiai tinka užšaldyti ir tam nereikia jokios pakuotės ar indo.


► Salierų stiebus gali laikyti pamerkusi į puspilnę stiklinę vandens.


► Morkos puikiai išsilaikys sudėtos į stiklainėlį, pripildytą vandens.


► Nukirpk prieskoninių žolelių kotelių galiukus ir pamerk jas į stiklines su vandeniu. Galima laikyti tiek šaldytuve, tiek ir ant palangės.


► Maistinė bičių vaško drobelė – bene populiariausias ekologiškas būdas supakuoti maisto produktus!


► Salotų lapus galima suvynioti į virtuvinį rankšluostį, o ryšulėlį laikyti šaldytuve.


► Ankštines daržoves – žirnius ir pupeles – laikyk suvyniojusi į suvilgytą skepetaitę.


► Duoną puikiai tinka suvynioti į natūralų audinį ar iš jo pagamintą pagalvės užvalkalą. Laikyti patartina medinėje duondežėje.Duoną puikiai tinka suvynioti į natūralų audinį ar iš jo pagamintą pagalvės užvalkalą. Laikyti patartina medinėje duondežėje
Duoną puikiai tinka suvynioti į natūralų audinį ar iš jo pagamintą pagalvės užvalkalą. Laikyti patartina medinėje duondežėje
Shutterstock nuotr.► Svogūnus, česnakus ir bulves laikyk pintinėje. Geriausia – sausoje, tamsioje vietoje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis