Keliaujame į...stebinantį Italijos miestą ant vandens – Veneciją

Kartą per gyvenimą pamatyti Veneciją – tiesiog būtina! Unikalus miestas šiandien yra išlikęs toks, koks buvo ir prieš 300 metų.

Kartą per gyvenimą pamatyti Veneciją – tiesiog būtina! Unikalus miestas šiandien yra išlikęs toks, koks buvo ir prieš 300 metų. Nors visas pasaulis žino, kad šis miestas pastatytas ant vandens, Venecija stebintų net ir jei vandens joje nebūtų. Tai yra vienas svarbiausių pasaulyje Viduramžių laikų miestų, kuris dar ir šiandien pribloškia savo išskirtine architektūra, bažnyčiomis, rūmais, arkomis bei kanalais. Iš tiesų, pats šauniausias būdas pamatyti visas užslėptas Venecijos kerteles – pasiklysti šiame mieste. Neišsigąsk nuklydusi nuo suplanuoto maršruto, nes būtent taip gali atrasti tokias vietas, kurios neaprašytos turistiniuose lankstinukuose. Susipažinkime artimiau su šiuo analogų pasaulyje neturinčiu miestu!


Šiek tiek istorijos


Venecija buvo įkurta V amžiuje prieš Kristų. Nuo XIII amžiaus ji tapo svarbiu jūrų uostu ir iki XV a. turėjo didžiulę įtaką šiaurės Italijoje ir rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Ilgainiui Venecijos reikšmė dėl turkų antpuolių sumenko. 1797 metais Venecija buvo užimta Napoleono I kariuomenės ir atiteko Austrijai. 1866 metais, galiausiai, buvo prijungta prie Italijos karalystės. Įdomu tai, kad Venecija daug kartų kentėjo nuo potvynių. Istoriniuose šaltiniuose pirmasis paminėtas 782 metais. Naujaisiais laikais didžiausi potvyniai įvyko 1966 metų lapkričio mėnesį (vanduo pakilo 194 centimetrais) ir 2019 metų lapkričio mėnesį (vanduo pakilo 187 centimetrais).


Kada vykti į Veneciją?


Venecija atvira turistams visais sezonais. Vis dėlto, pavasario sezonu (kovo – gegužės mėnesiais) ir rudens sezonu (rugsėjo – lapkričio mėnesiais) lankytis mieste maloniausia. Kovas, balandis ir gegužė yra tinkami aplankyti Veneciją prieš vasaros turistų antplūdį. Rugsėjį, spalį ir lapkritį yra kur kas mažiau turistų, o oras išlieka vis dar šiltas, nors vakarai kiek vėsoki. Susiruošus į Veneciją keliauti žiemą verta žinoti, kad svajojant apie šilumą mieste gali tekti nusivilti. Žiemos šiame mieste yra gana vėjuotos, drėgnos ir šaltos, todėl nusprendus šaltuoju sezonu vykti į Veneciją yra būtina pasirūpinti šiltesniais drabužiais bei avalyne.



Venecija
Venecija
Shutterstock nuotr.



Viešbučiai


Keliaujant į Veneciją svarbu tinkamai pasirinkti viešbutį, kurio pagrindiniai kriterijai turėtų būti kaina ir lokacija. Žinoma, pats geriausias variantas yra apsistoti pačiame Venecijos senamiestyje, tačiau čia viešbučių kainos neretai būna tiesiog stebinančios. Net ir ne sezono metu dauguma apgyvendinimo įstaigų, esančių centre, kainuoja po kelis šimtus eurų už naktį. Jei nenori patuštinti kišenės, viešnagei Venecijoje verčiau rinkis ne viešbutį, o privačių asmenų nuomojamus apartamentus, kuriuose galima ne tik permiegoti, bet ir, prireikus, pasigaminti pusryčius bei vakarienę iš turgaus parsinešus įvairių gėrybių. Viešbučiai už Venecijos centrinės dalies yra kur kas pigesni, bet apsistojus juose būtina apsvarstyti tai, kad teks nemažai keliauti pėsčiomis arba naudotis vandens transportu.



Viešbučiai
Viešbučiai
Shutterstock nuotr.



Maistas


Venecija yra pakankamai brangus miestas turistams, todėl kai kuriose kavinėse ar restoranuose, ypač esančiuose arti lankytinų objektų, galima už maistą sumokėti tikrai nemenką sumą. Vidutinės maisto kainos Venecijoje: užkandžiai kainuoja apie 10-20 eurų, pagrindiniai patiekalai – apie 20-60 eurų. Nenorint švaistyti pinigų skrandžiui patenkinti, galima paieškoti atokesnių, nuo centrinių gatvių nutolusių kavinių ir restoranų. Verta apsilankyti ir Venecijos turguose, kuriose prekiaujama šviežia žuvimi, įvairiomis daržovėmis, vaisiais, prieskoniais. Rialto turgus – venecijiečių pagrindinė produktų pirkimo vieta – yra vienas iš įspūdingiausių turgų pasaulyje. Rytais, kuomet tik pradedama prekiauti šviežia žuvimi, verta aplankyti žuvies turgų „Pescheria“. Pačiai Venecijos virtuvei būdingi patiekalai iš žuvies ir jūros gėrybių. Čia taip pat gausiai vartojami vaisiai, daržovės, riešutai. Daugelyje kavinių ir restoranų galima paragauti tradicinių itališkų patiekalų: makaronų, picos, lazanijos, itališkų virtinukų (it. gnocchi), tiramisu deserto, panakotos, įvairių skonių ledų. Būnant Venecijoje patartina paragauti veršiuko kepenėlių su svogūnais (it. fegato alla Veneziana) ar vieno kąsnio sumuštinukų, kurie Venecijoje vadinami cicchetti. Ankstų rytą, kuomet gatvės dar neperpildytos, tiesiog būtina pasimėgauti šviežia kapučino ar latės kava vienoje iš šv. Morkaus aikštėje esančių kavinių ir pasigėrėti bundančiu Venecijos miestu.



Fegato alla Veneziana
Fegato alla Veneziana
Shutterstock nuotr.



Transportas


Venecija visiems puikiai žinoma kaip kanalų sostinė, todėl nieko nestebina tai, kad didelė viešojo transporto dalis šiame mieste yra būtent vandeninė. Venecijoje negirdėsi variklių triukšmo ir nejausi išmetamųjų dujų kvapo. Daugelis vietinių venecijiečių turi savo asmenines gondolas, o labiau pasiturintys – ir asmeniškus gondoljerus. Atvykus į Veneciją rekomenduojama nors vieną kartą paplaukti gondola ir pasigėrėti supančiais miesto vaizdais. Tiesa, šios pramogos kainos varijuoja yra labai skirtingos: 40 minučių pasiplaukiojimas dienos metu kainuoja 80 eurų, saulei nusileidus – 100 eurų. Vienoje gondoloje telpa 6 keleiviai, todėl keliaujant su grupe kaina vienam asmeniui ne taip kirs per kišenę. Norintiems privačios gondolos, gali tekti pakloti ir virš 200 eurų. Kadangi gondolos – nepigi transporto priemonė, pastaruoju metu tarp Venecijos gyventojų ir turistų vis labiau populiarėja taip vadinami vaporetto – kateriai ar garlaiviai, atliekantys viešojo transporto funkcijas mieste. Vaporetto plukdo keleivius visą parą, tad dirba kaip įprasti autobusai – jais patogu pasiekti norimą miesto lokaciją.



Transportas Venecijoje
Transportas Venecijoje
Shutterstock nuotr.



Venecijos karnavalas


Venecijos karnavalas yra visos Italijos tradicija, todėl šį laikotarpį visoje Italijoje, kaip ir Venecijoje, yra švenčiama. Karnavalas prasideda sausio viduryje ir baigiasi vieną dieną prieš Pelenų trečiadienį. Ši šventė žymi ne tik krikščionių religijos ceremonijas, tačiau ir kur kas senesnius pagonybės ritualus. Yra tikima, kad kaukės ir juokas išbaido piktas žiemos dvasias. Pirmą karnavalo savaitę, vakarais, suaugusieji persirengia ir išeina į miesto gatves švęsti: bendrauja, vaišinasi maistu, gėrimais, šoka ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu. Karnavalo metu visoje Venecijoje organizuojami įvairūs renginiai, todėl turistai, atvykę šiuo ypatingu laikotarpiu, tikrai ras ką veikti mieste.



Venecijos karnavalas
Venecijos karnavalas
Shutterstock nuotr.



6 lankytinos Venecijos vietos


Šv. Morkaus aikštė


Šv. Morkaus aikštė (Piazza San Marco) – didžiulė, turistų itin mėgstama aikštė, kuri yra apsupta daugybe lauko kavinių, restoranų ir parduotuvių. Nuo seno šv. Morkaus rajonas buvo vienas svarbiausių Venecijoje. Šioje aikštėje veiksmas vyksta tiek dieną, tiek naktį. Tiesa, jei nuspręsite išgerti kavos ar pavalgyti restoranuose šalia šios aikštės, būkite atidūs: kai kuriuose restoranuose patiekalų ir gėrimų kainos iš tiesų yra didelės.



Šv. Morkaus aikštė
Šv. Morkaus aikštė
Shutterstock nuotr.



Šv. Morkaus bazilika


Tai – garsiausias Venecijos pastatas ir vienas svarbiausių religinių paminklų Šiaurės Italijoje. Ši bažnyčia keri savo architektūriniu žavesiu: puošniomis eksterjero detalėmis, skulptūromis, paveikslais, kitais meno dirbiniais ir, žinoma, unikaliomis, šimtmečius menančiomis freskomis. Šv. Morkaus bazilika yra vienas geriausiai išlikusių Bizantijos architektūros pavyzdžių, kurį tiesiog privalu pamatyti.


Rialto tiltas


XXI a. pabaigoje nutiestas Rialto tiltas (Ponte di Rialto) yra vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Venecijoje. Netoli šio tilto, kertančio Didįjį kanalą, įsikūrę žavingi Rialto turgeliai, kuriuose galima įsigyti žuvies, šviežių daržovių ir kitų produktų.



Rialto tiltas
Rialto tiltas
Shutterstock nuotr.



Kampanilė


Šv. Morkaus aikštėje yra iškilęs bokštas, vadinamas Kampanile. Bokšto viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė, kurioje gali apsilankyti kiekvienas norintis. Iš šios 99 metrų aukštyje įrengtos aikštelės matyti visas Venecijos miestas. Ypač įspūdingas vaizdas čia yra vakare, kuomet miestas būna apšviestas tūkstančiais šviesų.


Dožų rūmai


Dožų rūmai (Palazzo Ducale), pastatyti XXI amžiuje, buvo naudojami gynybiniams tikslams. Šiandien į šiuos rūmus įleidžiami turistai ir kiti norintieji. Dožų rūmuose kadaise buvo įsikūrusi klestinčio miesto valdžia. Nenuostabu, kad rūmų viduje galima išvysti gausiai žymiausių to meto tapytojų dekoruotas sales.



Dožų rūmai
Dožų rūmai
Shutterstock nuotr.



Burano sala


Lankantis Venecijoje būtina apsilankyti Burano saloje, kuri garsėja ne tik savo įspūdingais kanalais, bet ir itin spalvingais namais, viliojančiais ne tik fotoaparatais apsiginklavusius turistus, bet ir menininkus iš viso pasaulio. Ši sala nuo Venecijos yra nutolusi apie 10 kilometrų, todėl ją galima labai greitai pasiekti plaukiant vaporetto. Įdomu tai, kad Burano saloje galioja labai griežtos taisyklės namų savininkams: norint perdažyti savo namą, reikia kreiptis į savivaldybę, kuri informuoja, kokią spalvą turėtų pasirinkti namo šeimininkas.




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis