Kaip pasirinkti tinkamiausią profesiją?

Kaip išsirinkti profesiją, kuri geriausiai tau tiktų? Tam, jog vėliau netektų gailėtis, prieš renkantis, ką ir kur studijuoti, verta atlikti nedidelę, tačiau reikšmingą analizę.

1. Įvertink save


Prieš pasirinkdama sau tinkmą profesiją turi gerai pažinti save. Kokios tavo vertybės, pomėgiai? Kam esi gabi? Kokios užduotys ir veiklos tave sekina, nepatinka? Koks tavo charakteris ir asmenybė? Susirašyk viską ant popieriaus.


2. Sudaryk dominančių profesijų sąrašą


Greičiausiai tave domina daugiau nei viena profesinė sritis. Todėl susirašyk jas į sąrašą ir pasidomėk plačiau apie tai, kokių savybių reikia turėti, kad sektųsi. Tuomet prie kiekvienos profesijos surašyk jai tinkamas ir reikalingas asmenines savybės iš pirmojo sąrašo. Galbūt taps aišku, kuri sritis tau yra tinkamiausia.


3. Rinkos tyrimas


Pasidomėk, kokia šiuo metu yra paklausa darbo rinkoje. Pasklaidyk darbo skelbimus – juose rasi rekalavimų siūlomai darbo pozicijai užimti sąrašą bei darbo užmokesčio rėžius. Tai padės realiai įsivertinti, kokį kelią turėtum rinktis.


4. Susiaurink profesijų sąrašą


Laikas išbraukti iš sąrašo tai, kas tau tikrai netinka. Vienos profesijos atkris, nes neatitiks tavo finansinių lūkesčių, kitos – dėl pačios gebėjimų ir charakteristikos.


5. Susipažink su profesionalais


Kai sąraše liks vos kelios specialybės – paieškok, kas jau kurį laiką sukasi toje virtuvėje. Susitark su tais žmonėmis dėl pokalbių ir pasiruošk dominančius klausimus. Tikėtina, kad išgirsi ne tai, ko tikėjais arba atvirkščiai – sutiktas žmogus įkvėps pasirinkti vieną ar kitą profesiją. Jei nežinai, kur galėtum rasti konataktų – tam puikiai gali pasitarnauti „LinkedIn“ platforma.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis