JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Veido odos priežiūra namuose

Veido odos priežiūra namuose

Sveika ir skaisti oda – tai ne tik genai, bet ir tinkamai suformuoti kasdieniai įpročiai. Sveika mityba, pakankamas suvartojamo vandens kiekis, kosmetologo ar dermatologo konsultacijos, žalingų įpročių atsisakymas – viskas turi įtakos tam, ką kasdien matai veidrodyje. 

Bet nemažiau svarbu ir tinkamai prižiūrėti pačią veido odą: ją kruopščiai valyti ir drėkinti. Šiais laikais veido odos priežiūros prekių – gausybė, nemažiau pasiekiama ir informacijos apie jas. Tiek daug, ad nesunku ir pasiklysti. Būtent todėl surinkome visą svarbiausią informaciją, kurią turėtum žinoti formuodama sakvo veido odos priežiūros rutiną namuose.

VALYMAS

Prausimas

Veido prausimas – paprasčiausias ir kertinis žingsnis odos priežiūros rutinoje. Mūsų oda susiduria su oro tarša, purvu ir kitais kenksmingais faktoriais, todėl privalu kasdien ją kruopščiai nuplauti. Tam, kad sumažintum inkštirų, spuogų ir aknės atsiradimo tikimybę, veidą prausk dukart per dieną – ryte ir vakare.

Prausiklių yra daug ir įvairių. Turi atsirinkti tai, kas tinkamiausia tau ir tavo veido odai. Jei tavo oda riebi, linkusi į aknę – rinkis putojantį prausiklį. Sąlytyje su vandeniu ar drėgnu delnu toks prausiklis virsta lengvomis, švelniomis putomis, kurios kruopščiai nuvalo dienos nešvarumus ir sebumo perteklių iš porų.

Jei tavo oda paraudusi, sausa ir/ar yra išplitusi egzema – rinkis kreminės konsistencijos prausiklį ar losjoną. Tokio tipo prausikliuose yra eksfoliantų, pavyzdžiui glicerino ar taukmedžio sviesto, todėl jie ne tik kruopščiai nuplauna, bet ir drėkina odą. Jautriai odai labiausiai tinka prausikliai – aliejai. Gal ir neatrodo, kad aliejumi įmanoma švariai nusiprausti, bet yra tikrai ne taip. Pavyzdžiui, arganų aliejus yra nekomedogeninis, lengvas, drėkinantis bei

puikiai toleruojamas net ir jautriausios odos.

Micelinis vanduo tinka bet kokiam odos tipui. Ši priemonė it magnetas traukia visus nešvarumus ir riebumą, tačiau kartu ir nesausina odos. Maža to, jį naudoti labai lengva – nereikia įtrinti, nebūtina nuplauti.

Šveitimas

Odos šveitimas – nemažiau svarbi ir reikšminga veido odos priežiūros rutinos dalis. Šveitiklyje esančios smulkios dalelės pašalina negyvas odos ląsteles, neleidžia užsikimšti poroms, paspartina regeneracijos procesus. Šią procedūrą derėtų atlikti vieną ar du kartus (jei oda sausesnė, šerpetoja) per savaitę. Šveisti odą galima tiek nuprausus veidą, tiek ir prieš tai. Dažniausiai oda šveičiama prieš tai ją gerai nuprausus prausikliu ir vandeniu. Taip pašalinamas purvas, prakaitas ir makiažo likučiai – oda paruošiama tolimesnėms procedūroms. Po šveitimo oda tampa švelnesnė ir lygesnė, kur kas geriau pasisavina kremą ar kitas po to naudojamas priemones.

Daug rečiau oda šveičiama prieš prausimą. Tačiau ir taip galima daryti. Tokiu būdu purvas ir negyvos ląstelės tarsi sukeliamos į paviršių, o vėliau, prausiantis, – nuplaunamos. Po tokios procedūros oda itin gerai pasisavina drėkinančias odos priežiūros priemones. Renkantis veido šveitiklį labai svarbu įsiskaityti į jo sudėtį. Derėtų rinktis tą, kurio dalelės yra smulkesnės ir apvalios formos. Stambios, neįprastų formų dalelės gali suerzinti jautresnę veido odą.

TONIZAVIMAS

Veido tonizavimas – neretai praleidžiamas žingsnis. Ir visai veltui! Šiandien tonikų sudėtis yra gerokai patobulėjusi ir nė iš tolo neprimena tos odą išsausinančios priemonės, kuria naudojomės maždaug prieš dešimtmetį.

Net po kruopštaus prausimosi gali likti stipriau prikibusių purvo, riebalų ar makiažo likučių. Tonikas galutinai ir švariai nuvalys tavo veido odą. Pasinaudojus šia priemone oda paruošiama tolimesnių veido odos priežiūros priemonių naudojimui, o kremai ir serumai įsisavins kur kas geriau. Tačiau, šiukštu, nenaudok toniko, kaip pagrindinės priemonės veido prausimui.

Toniką naudoti labai paprasta. Labiausiai paplitęs būdas: juo suvilgomas vatos lapelis ir švelniais judesiais nuvalomas veidas. Tačiau taip sunaudojama nemažai priemonės. Perskirk lapelį per-pus ar tiesiog įsilašink toniko į delną – taip kur kas taupiau.

Veido toniką galima naudoti tiek ryte, tiek vakare. Vistik, dažniausiai šis veido odos priežiūros žingsnis būdingas vakaro rutinai.

Serumai

Serumai yra viena naudingiausių veido odos priežiūros priemonių. Šis, kone stebuklingas, eliksyras yra pripildytas daugybe veikliųjų medžiagų ir padeda susitvarkyti su daugeliu odos problemų, pradedant pigmentinėmis dėmėmis, baigiant raukšlėmis. Net jeigu ir neturite jokių didesnių odos problemų – antioksiduojantį poveikį turintis serumas labai pravers. Naudokite jį ryte, kad apsaugotų veido odą nuo aplinkos agresorių.

Apžvelkime dažniausiai serumuose naudojamas veikliąsias medžiagas. Tikimės, kad tai padės tau išsirinkti, ko iš tiesų reikia.

Hialurono rūgštis – vienas iš kosmetikos priemonių ingredientų, kurį rekomenduoja naudoti bene visi dermatologai. Ji drėkina ir tarsi užrakina drėgmę odoje. O, kaip jau turbūt žinai, odos drėkinimas yra bene svarbiausias žingsnis veidos odos priežiūros rutinoje. Maža to, tai bene veiksmingiausia priemonė kovoje su odos senėjimu ir raukšlėmis.

Vitaminas C yra puiki daugiafunkcė medžiaga odos priežiūrai. Jis atgaivina odos spalvą, ją šviesina ir skaistina. Maža to, skatina kolageno ir slopina melanino gamybą.

Retinolis, Vitaminas B3 ir peptidai skatina kolageno bei elastino gamybą. Padeda odai išlikti stangria, nesudribti.

Jei turi kelias odos problemas – gali naudoti kelis serumus. Galima skirtingų poveikių serumais tepti skirtingas veido zonas – kur to labiausiai reikia. Serumavimas (kelių serumų sluoksniavimas) yra veiksmingas ir pasaulyje pripažintas būdas greitai atstatyti ir gerinti odos būklę.

Tiesa, serumą reikia naudoti kaip atskirą priemonę. Jos negalima lašinti į kasdienio naudojimo kremus – naudos nebus nei iš serumo, nei iš kremo.

DRĖKINIMAS

Odos drėkinimas padeda jai išlikti švelniai ir stangriai. Galima sakyti, kad drėkikliai drėgmę odoje tarsi užrakina. Kasdienis veido prausimas ir kiti faktoriai sausina odą, todėl papildomos priemonės yra būtinos. Veido odą drėkinti patariama bet kokiame amžiuje ir visus metus – nepriklausomai nuo sezono.

Kaip išsirinkti tinkamą priemonę odos drėkinimui?

Jei tavo oda – riebi, drėkinančias priemones rinkis gelinės konsistencijos. Jų pagrindą sudaro vanduo, todėl jos neapsunkina odos ir greitai įsigeria.

Jei veido oda normali ar mišri – labiausiai tau tiks drėkinantis losjonas. Tai sunkesnė priemonė nei gelis, tačiau taip pat labai greitai įsigeria.

Sausai odai labiausiai tinkami naudoti yra kremai. Jų pagrindą sudaro įvairiausi aliejai, kurie drėkina stipriau nei gelis ar losjonas.

Jei tavo veido odą kamuoja uždegimai arba ji yra jautri – ieškok balzamo. Veikia panašiai kaip kremai, tačiau konsistencija – kur kas sunkesnė.

Kuo skiriasi dieninis ir naktinis kremai?

Dieniniai kremai yra praturtinti ingredientais, kurie apsaugos tavo veido odą nuo išorės agresorių: oro taršos, laisvųjų radikalų, ultravioletinių spindulių ir panašiai. Tuo tarpu naktiniai kremai kovoja su pažeidimais ir problemomis, sukeltomis išorės agresoriams atakavus odą visą dieną. Dieniniai kremai paprastai yra kur kas lengvesni, o naktiniai – stipriau drėkinantys.

Mano išsaugoti straipsniai