Susipažinkite iš arčiau: įtakingiausios pasaulio moterys

Tie laikai, kai profesinė sėkmė buvo vyrų privilegija, – seniai praėjo. Moterys drąsiai ir nevaržomai kopia karjeros laiptais, tampa pasaulyje gerai žinomomis aktyvistėmis ar politikėmis, kuria sėkmingus verslus. Ir tam tikrai nereikia nugyventi viso gyvenimo. Dabar – supermerginų metas!

Alexandria Ocasio-Cortez (30 metų)


Alexandria Ocasio-Cortez, dažniausiai vadinama trijų pirmųjų inicialų trumpiniu AOC, – amerikiečių politikė, einanti JAV atstovo pareigas Niujorko 14-ame kongreso rajone. 2018 metais rinkimuose ji nugalėjo konkurentą Joe Crowley, kuris yra laikomas ketvirtu galingiausiu politiku visoje Demokratų partijoje.


Alexandria – jauniausia moteris, kuri kada nors buvo išrinkta į Kongresą. Maža to, ji yra viena iš rezoliucijos „Naujas žaliasis kursas“ („Green New Deal“), kurioje aprašomi veiksmai kovai su klimato kaita, autorių. Kongrese jauna moteris dažniausiai pasisako tokiomis svarbio-mis temomis, kaip abortas, sienų kontrolė, kibernetinis saugumas ir, žinoma, klimato kaita.View this post on Instagram

A post shared by Alexandria Ocasio-Cortez (@aoc)
Kate McKinnon (36 metai)


Kathryn McKinnon Berthold yra amerikiečių aktorė, komikė ir rašytoja. Šiuo metu ji yra viena iš labai nedaugelio LGBTQ+ aktorių, kuriems pavyko tapti garsiojo šou „Šeštadienio naktį gyvai“ („Saturday Night Live“) vedėjų komandos dalimi. O tiksliau, ji – pirmoji homoseksuali moteris šioje komandoje po 1980-ųjų, kuomet laidoje filmavosi Danitra Vance.


Kate yra gavusi Emmy apdovanojimą už geriausią antraeilį vaidmenį seriale „SNL“. Ji puikiai pavaizduoja tokias garsias moteris, kaip Ellena DeGeneres, Elizabetha Warren, Jeffa Sessions bei Hillary Clinton.View this post on Instagram

A post shared by Kate McKinnon Updates (@k.atemckinnon)

Ivanka Trump (38 metai)


Ivanka Trump – garsi JAV verslininkė, autorė, anksčiau vysčiusi nekilnojamojo turto projektus. Visam pasauliui ji žinoma tapo, kai jos tėvas, Donaldas Trumpas, buvo išrinktas 45-tuoju JAV Prezidentu. Tikėdamas į savo dukros potencialą jis Ivanką paskyrė savo patarėja. Ir nors pats D. Trumpas sulaukia daug kritikos, Ivanka yra tikrai šauni. 2017 metais ji oficialiai atsisakė atlygio už darbą Baltuosiuose rūmuose.Sherylė Sandberg (50 metų), „Facebook“ COO


COO – tai antra pagal svarbą pozicija didžiosiose įmonėse. Šias pareigas einančiam žmogui tenka visos pagrindinės verslo funkcijos. COO pavaldūs pardavimai, rinkodara ir t. t.


Prieš pradedant darbus „Facebook“, Sherylė Sandberg ėjo tarptautinių internetinių pardavimų ir operacijų viceprezidentės pareigas „Google“. Tapusi „Facebook“ COO ji perkelė šį verslą į naują lygmenį. Per vienerius metus Sherylei vadovaujant „Facebook“ išlipo iš 56 milijonų dolerių skolos ir netgi uždirbo 22,1 milijardą dolerių pelno.

2012 metais S. Sandberg buvo pirmoji moteris aukščiausiųjų „Facebook“ vadovų tarpe.


Kylie Kristen Jenner (22 metai), socialinių tinklų žvaigždė, kosmetikos kompanijos įkūrėja


Kylie Kristen Jenner yra visame pasaulyje atpažįstama Amerikos žvaigždė. Ji vaidino kino filme „E!“ bei realybės šou „Keeping Up with the Kardashians“. 2015 m. Kylie įkūrė kosmetikos kompaniją „Kylie Cosmetics“, o pirmaisiais produktais tapo lūpų blizgis ir pieštukas. Merginos visame pasaulyje geidė įsigyti šių prekių.


2019 metais „Forbes“ paskelbė, kad ji yra jauniausias pasaulyje žmogus, savo jėgomis uždirbęs milijardą. Jos verslo plėtra buvo neįtikėtinai sparti. Ilgą laiką ji pati valdė 100 proc. įmonės akcijų, tačiau 2019 m. lapkritį kontrolinį 51 proc. akcijų paketą pardavė kosmetikos ir kvepalų gigantei „Coty Inc.“.Kaip ten bebūtų, didžiausią įtaką Kylie Jenner suteikia jos socialinių tinklų paskyros, kuriose jos gyvenimą seka daugybė merginų ir vaikinų.Susana Wojcicki


(51 metai), YouTube CEO Prieš tai ėjusi marketingo vyriausiosios viceprezidentės pareigas „Google“, 2014 metais Susana Wojcicki tapo vaizdo įrašų dalinimosi platformos „Youtube“ CEO. CEO yra pirmasis ir viršiausias iš vykdančiųjų va- dovų, t. y. tų, kurie atsakingi už kasdienį įmonės darbą. 2000 metais S. Wojcicki ženkliai padidino „Google“ pelną pasauliui pristatydama naują paslaugą „Ad- Words“. Kiek vėliau ji paleido ir merketingo atstovams gerai žinomą „Adsense“. Dabar Susana vadovauja „Youtube“, kuris kas mėnesį sulaukia daugiau nei mili- jardo lankytojų iš viso pasaulio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis