Žymios merginos, prisijaukinusios natūralumą: tikrasis grožis - ne dirbtinumas (FOTO)

Dramatiškos akys, storas makiažo pagrindo sluoksnis, rožiniai skruostai, ryškiai raudonos lūpos... visa tai palikime 80 – iesiems. XXI a. tendencija makiažo - natūralumas, kurį propaguoja ir socialiniuose tinkluose žinomos lietuvaitės. Nors makiažo specialistams užsakymų netrūksta, kiekvieną dieną merginos nevargina odos makiažu ir renkasi natūralų įvaizdį. Vis dėlto tikrai ne kiekviena išdrįsta iš namų išeiti neprisidengusi makiažo kauke. Apie gebėjimą pamilti savo natūralią išvaizdą ir drąsą parodyti tikrąją kalba žymios merginos.

Agota Jakutytė


Agota - aktyvi mergina. Savanorystė, prekinio ženklo ,,Hack The Dog 2.0“ vystymas, socialinių medijų administravimas... Akivaizdu, jog rytą Agota skiria intensyvios dienos planavimui, o ne laiką atimančiam makiažo atlikimui. Tuo labiau, jog, anot Agotos, už išorinį žavesį reikalingesnė vidinė harmonija.


Kodėl dažnai nesidažai ar dažaisi labai mažai - taupai laiką, saugai odą ar tiesiog be makiažo jautiesi komfortiškiau?


Manau,tai kompleksiškas pasirinkimas. Pirmiausia, jaučiuosi graži, pasitikinti savo išvaizda ir be makiažo. Man taip pat patinka jausti odos lengvumą, kuomet ji neapkrauta makiažu. Be to, laiką, kurį skirčiau makiažo pasidarymui, išnaudoju sveikiems pusryčiams ar pasivaikščiojimui.
Esi užimta mergina, gyvenime tau netrūksta veiklų. Ar gyvenant intensyvų profesinį gyvenimą makiažas padeda ar priešingai, kliudo?


Kaip ir visur, viskas priklauso nuo aplinkybių. Vertinant mano gyvenimo būdą, didelio skirtumo tarp asmeninio gyvenimo ir profesijos, nėra. Dažniausiai esu arba be jokio makiažo arba pasirenku “tvarkingą” pasidailinimą, tai antakių žele, blakstienų tušą ir vazeliną. Manau jausčiausi keistai darbinėje aplinkoje su “normaliu" makiažu.


Kaip rūpiniesi savo veido oda, jog ši ir be storo kosmetikos sluoksnio atrodo nuostabiai?


Manau svarbiausia tai vidinė švara. Juk kaip mes jaučiamės viduje, taip atrodome ir išorėje. Tad ramybė, harmonija ir buvimas su savimi yra būtina. Kasdieninės meditacijos praktikos, buvimas gamtoje, sveikas maistas, sportas…
Ko gero, visos mes paauglystėje darėme makiažo klaidų. Ar prisimeni savąsias?


Niekada nemokėjau daryti makiažo, tačiau klaidelių turėjau su įdegio kremu… Tikrai baisu prisiminti savo veidą su šviežių morkų spalvos įdegiu. Tą dieną mokykloje visi klausinėjo ar savaitgalį buvau išvykusi kur į šiltus kraštus.


Tavo paslaptis, kaip be makiažo jaustis švytinčiai ir pasitikinčiai savimi.


Sąmoningumas. Ne makiažas, ne vyras ar kiti išoriniai veiksniai jums turėtų teikti pasitikėjimą savimi. Tik besąlygiška meilė sau, priėmimas savęs tokios, kokia esi, pašalina visas abejones savimi. Išoriniai dalykai gali išnykti, o kai meilę sau nešiojiesi viduje, nesvarbu kas nutiktų, išliksi stipri. Žinoma, tai nėra taip lengva, kaip užsimaskuoti trūkumus, tačiau tik tai yra tikra.


Milita Daikerytė


Jaunąją verslininkę, grožio studijos ,,Studio M“ įkūrėją Militą Daikerytę kasdien supa grožis. Atrodo, jog makiažo specialistė kasdien turėtų stebinti ištaigingu makiažu, vis dėlto nuolat kartu su Milita būnantys regi ją visai kitokią – naudojančią labai mažai kosmetikos. Ar Militos meilė natūralumui gimė neseniai?


Kaip jautiesi komfortiškiau - pasidažiusi ar būdama natūrali?


Nors kartais išbandyti ryškesnį makiažą yra profesinė pareiga, sau labiau pritaikyčiau frazę – batsiuvys be batų (šypsosi). Kasdien nejaučiu didelio poreikio naudoti makiažą. Stengiuosi taip prižiūrėti savo odą, kad nereikėtų jos maskuoti, o tik pabrėžti bruožus. Progai galiu ryškiau pasidažyti, tačiau atsiradus galimybei jį nusiplausiu. Geriausiai jaučiuosi po drėkinančios ar valančios odos procedūros ar kaukės, kuomet oda spindi.


Visada propagavai natūralesnį makiažą ar jį atradai ne per seniausiai?


Paauglystėje naudojau gerokai daugiau makiažo nei dabar. Šiandien norisi ne gražesnio makiažo, o gražesnės odos, kuri makiažo dėka nepagražės. Kai pasižiūriu savo paauglystės nuotraukas, prisimenu, kad važiuodama į mokyklą automobilyje net mokėdavau nusibrėžti akių pravedimą – ir iš kur tas noras puoštis? Vis dėlto tikriausiai dėl to šiandien esu vizažistė, tik dažau jau ne save, o klientes.


Dažniausiai neryškini akių. Ar natūraliam makiažui naudoji maskuojamąją pudrą?


Renkantis ryškesnį įvaizdį labiau mėgstu ryškinti lūpas. Net blakstienų tušą naudoju išskirtinėmis progomis. Geriau jaučiuosi nepasidažiusi blakstienų ir akių vokų. Kasdienai naudoju apsauginį kremą su atspalviu, o darantis proginį makiažą naudoju labiau maskuojančią priemonę.
Esi makiažo meistrė. Ar tavo kasdieniniam natūralumui įtaką daro tai, jog darbe tave supa grožis, galbūt kiek pavargsti nuo kosmetikos?


Virš 7 metų darau makiažus, todėl atsiradus progai norisi pabūti atokiau nuo makiažo. Tai savotiškas poilsis ne tik odai, bet ir smegenims. Teko praeiti ilgą kelią, kol suvokiau, kas man pačiai yra gražu, o kas yra tik mano darbo dalis. Šiandien džiaugiuosi, jog pavyko atlaikyti visuomenės primestus standartus, todėl atskyriau karjerą nuo privataus gyvenimo.


Ką patartum merginoms, kurios norėtų pamilti save ir pasirodyti viešumoje dažniau be makiažo?


Asmeniškai man labai svarbus yra sutaupytas laikas. Pagalvokite, kiek sutaupysite laiko neskiriant tų 15 – 45 min. makiažui. Taip pat svarbu atsiminti, jog jei kiekvieną dieną ryškiai dažysitės, neturėsite kuo nustebinti švenčių metu. Net ir kasdien, gimtadienio šventėje ar išleistuvėse atrodysite taip pat! Na ir klasika, gal ir banali, bet būtina pamilti save, nes kitos, tokios kaip tu, nėra!


Goda Stasiulaitytė


Socialiniuose tinkluose žinoma mergina, realybės šou ,,Sala“ dalyvė Goda – tikra gražuolė. Tiesa, jos žavesiui pabrėžti nereikalingas storas kosmetikos sluoksnis. Apie tai, kaip Godai sekėsi pamilti save ir prisijaukinti savo natūralųjį ,,aš“, pasakoja pati Goda.


Tikriausiai sutiksi, jog didžioji dalis merginų paauglystėje ar ankstyvoje jaunystėje be makiažo negali palikti namų. Ar tu pati ilgai užtrukai, kol prisijaukinai natūralumą?


Makiažu pradėjau domėtis sulaukusi 16 metų, eksperimentuodavau eidama į draugų gimtadienius, šventes. Šiokiadieniais pasiryškindavau blakstienas, naudojau lūpų blizgį, prasidėjus odos problemoms veidą slėpiau po storu pudros sluoksniu. Įpročiai pasikeitė pasibaigus brendimui, turint gražią, lygią odą nejaučiu didelio poreikio sunkiam makiažui.

Kokia būdama sau patinki labiau - ryškiai pasidažiusi ar natūrali?


Ryškiai dažausi tik eidama į vakarėlius ar per fotosesijas. Kartais mėgstame pažaisti spalvomis su vizažistėmis, jų sukurtą įvaizdį pateikti nuotraukose. Ir su tinkamu makiažu, ir atrodydama natūraliai jaučiuosi puikiai, skiriasi tik nuotaikos. Labiausiai sau patinku,kai šypsausi ir esu laiminga, tada ir susilaukiu daugiausiai komplimentų.


Atskleisk savo švytinčios ir sveikos odos paslaptį.


Graži oda nėra gamtos dovana. Nemažai metų kentėjau nuo aknės, ją išsigydžiusi labai kruopščiai prižiūriu savo odą. Bent kartą per mėnesį lankausi pas kosmetologę, investuoju į geras kosmetikos priemones namuose. Stengiuosi kuo sveikiau valgyti, gerti daug vandens, nevartoti cukraus. Puikiai suprantu, ką reiškia turėti kompleksų dėl odos, nepasitikėti savimi, todėl nuoširdžiai dalinuosi patarimais ir socialiniuose tinkluose.


Ar pastebėjai, kokios nuotraukos - kuriose esi su makiažu ar nuotraukos, kuriose esi be makiažo, sulaukia daugiau sekėjų dėmesio, komplimentų?


Manau daugiausia komplimentų sulaukia nuotraukos su perteikta gera emocija. Na, ir, žinoma, nuotraukos su ryškiu kūrybiniu makiažu patraukia nemažai dėmesio, tada visas liaupses skiriu meistrei, nes makiažas yra meno išraiška.

Patarimas merginoms, kurios nori atrodyti natūraliai, bet yra įpratusios nuolat dažytis.


Tinkamai parinkta pudra, nesudaranti kaukės efekto, prižiūrėta veido oda. Šiais laikais yra daug galimybių išspręsti kasdienį poreikį makiažui. Permanentinis makiažas, priauginamos blakstienos ar jų laminavimas puikiai paryškina bruožus, todėl turint gražią veido odą įmanoma pamiršti poreikį dekoratyvinei kosmetikai.


Patricija Butkutė


Makiažo guru Patricija domisi grožio pasaulio tendencijomis, todėl gali patvirtinti, jog šiuo metu natūralumas užima svarbias pozicijas. Tiesa, pirmiausia, anot Patricijos, būtina pasirūpinti veido odos sveikata.


Esi makiažo meistrė. Ar dirbdama šį darbą pastebėjai, jog į madą grįžo natūralumas, blankesnis makiažas?


Galiu patvirtinti, kad natūralumas grįžo į madą. Per pastaruosius metus pastebėjau, kad vis daugiau klienčių prašo natūralesnio makiažo, arba kitaip vadinamo ,,no makeup“: drėgnos, žvilgančios, spindinčios odos efekto.


Neretai tenka pabūti ir modeliu, todėl tavo oda yra dengiama kosmetika. Kaip stengiesi atgaivinti odą po fotosesijų, jog ši švytėtų?


Visada stengiuosi nusivalyti makiažą iš karto pasibaigus fotosesijai, padrėkinti ją kremu ir palikti jį, jog nurimtų oda. Prieš eidama miegoti visuomet atlieku švelnų pilingą, naudoju toniką ir kremą, o kartais, jei yra poreikis, pasilepinu ir drėkinančia veido kauke.


Ar atlikti makiažo klientams keliauji be lašelio makiažo?


Kadangi prižiūriu veido oda ir mano vienas pagrindinių tikslų yra išlaikyti ją gražią be makiažo, dažnai nesidažau. Vis dėlto dirbant turiu atrodyti reprezentatyviai, todėl jei odos būklė yra suprastėjusi, ne visada pavyksta išvengti makiažo priemonių.

Patark, kokiomis priemonėmis geriausiai susikurti natūralų, vos pastebimą makiažą?


Svarbiausia yra gerai paruošta, pridrėkinta veido oda. Taip pat mėgstu naudoti spindesį suteikiančius kremus, pvz., ,,mac strobe cream“. Jie sukuria spindinčios odos efektą. Nenaudoju pudros, bet yra vietų, kurias norisi paslepėpti, tad naudoju lengvos tekstūros maskuoklį, “l.a. girl cosmetics” Pro conceal HD maskuoklis. Ir paskutinis akcentas – skaistalai. Patariu nepabijoti jų užsidėti kiek daugiau, nes dienos eigoje jie greitai išblunka.

Kaip manai, ar ryškus kasdieninis makiažas gali byloti, jog mergina nepasitiki savimi, jai stinga vidinės stiprybės?


Manau, yra dviejų tipų merginos. Vienos mėgsta dažytis, nes joms makiažas yra viena iš saviraiškos priemonių, jos mėgsta eksperimentus. Ir yra kitos merginos, kurios iš tiesų nepasitiki savimi ir naudoja makiažo daugiau nei joms iš tiesų reikia. Tokiu atveju patarčiau pamilti save, grožis ateina kartu su meile sau ir sugebėjimu priimti save, tuomet ir nebus poreikio maskuoti!


Reda Pilybaitė


Daug laiko Niujorke leidžiantis modelis Reda Pilybaitė gali patvirtinti, kad modelių industrijoje natūralumas taip pat ypatingai vertinamas. Būtent todėl namus Reda dažniausiai palieka tik pasitepusi veido odą drėkinančia ir saugančia priemone...


Esi profesionalus modelis, dažniausiai propaguojantis natūralumą. Ar be makiažo jautiesi geriausiai?


Be jokios abejonės. Esu kilusi iš mažo Lietuvos miestelio, kur makiažas buvo tabu, todėl be makiažo jaučiuosi geriausiai: ką gamta davė, tą turiu ir tuo privalau džiaugtis!

Ar į kastingus keliauji be lašelio makiažo?


Tai priklauso nuo kliento ar šalies, miesto, kuriame vyksta kastingas. Pavyzdžiui, Los Andžele, kur rinka yra komercinė, šiek tiek daugiau makiažo keliaujant į kastingus nepamaišys. Na, o kastingams vykstant Niujorke ar įvairiuose Europos miestuose, galioja taisyklė mažiau yra daugiau.


Šiuo metu esi Niujorke. Ar pastebėjai natūralaus makiažo tendenciją šiame mieste, galbūt niujorkietės taip pat mažiau dažosi?


Pritariu tam. Gali būti, jog įtakos natūralumui turi itin greitas miesto tempas. Daugelis ten gyvenančių merginų, moterų, mažiau galvoja apie išvaizdą, o daugiau apie tai, kaip pasiekti profesinių aukštumų.


Kaip manai, ar ryškus makiažas nebėra madinga?


Manyčiau, taip, šiandien labai populiarus natūralus įvaizdis: gaivi, švytinti oda, pašukuoti antakiai, rausvi skruostai ir jokio blakstienų tušo!


Tavo TOP 3 veido odos priežiūros priemonės.


Makiažo valiklis Bioderma Sensibio H20, La Mer drėkinamasis kremas, Biologique Recherche P50 losjonas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis