Populiarioji GJan: sužinok, kam ji negali atsispirti?

Su kuo tau asocijuojasi atlikėjos Gretos Jančytės GJAN kuriama muzika? Mums – su šviežiu trintų braškių kokteiliu karštą vasaros dieną: gaivu, tikra, nepersaldinta. Tai muzika, kuri sužavi ir palieka įspūdį net išrankiausiems muzikos gurmanams. Gyva ne tik atlikėjos kuriama muzika, bet ir pati Greta, – ji vengia dirbtinumo, kaukių, stengiasi atsiriboti nuo aplinkinio triukšmo, o ramybėje atranda mūzas.

Nors muzikiniame pasaulyje esi ne naujokė, apie tave žinome ne tiek jau daug. Žiniasklaidoje dažnai esi pavadinama paslaptinga atlikėja. Dauguma dainininkų vos pasitaikius galimybei dalinasi asmeninio gyvenimo detalėmis. Kodėl pasirinkai ne viešumą, o ramybę?


Dabartinėje visuomenėje visi seka įvairias tendencijas, naujoves, skleidžia ar gaudo paskalas, domisi intrigomis. Mano gyvenime to nėra arba yra labai mažai. Dažniausiai jei ir dalinuosi kuo nors viešai, tai būna susiję su muzika, kūryba ar kitais gyvenime man artimais dalykais. Be to, esu gana intravertiškas žmogus, todėl nuo to, kas man neįdomu, labai greitai pavargčiau, kentėtų kūryba, mano asmeninis gyvenimas ir ramybė.Greta Jančytė
Greta Jančytė
Asm. albumasKai prieš šešerius metus išgarsėjai, dar mokeisi mokykloje. Nenuostabu, jog metams bėgant keitėsi ne tik tavo muzikos stilius, kūrybos inspiracijos, bet ir tu pati. Kokia buvai tuomet, kai tavo vardą klausytojai tik išgirdo, ir kokia esi šiuo metu?


Anksčiau buvau naivus žmogus, nešiojantis vadinamuosius rožinius akinius, tikintis bet kuo. Kita vertus, buvau taip pat ambicinga ir mano principai buvo visa galva aukščiau manęs. Labai dažnai įnikdavau į savo mintis, būtent dėl to iš šono artimiausiems žmonėms atrodydavau liūdna. Bet, būdama geros nuotaikos, visada stengdavausi išsklaidyti tvyranti rimtumą, pakelti kitiems nuotaiką. Visais atvejais norėjau, kad žmonės šypsotųsi. Iš tiesų šiandien, manau, esu panaši į save kadaise, tik kai kurių anksčiau išvardytų savybių turiu mažiau – po truputį mokausi jas kontroliuoti, be to, senąsias savybes keičia branda ir nauji suvokimai, patirtys.


Daugelyje muzikinių kūrinių vyrauja meilės tematika. Ne išimtis ir tavo kūryba. Ką tau pačiai gyvenime reiškia meilė?


Meilė yra labai plati sąvoka. Savo dainose paliečiu įvairias santykių temas, kurios dažnai būna apie partnerį arba ryšį su savimi, savo norais, svajonėmis, savo ego, kur būtent meilės sąvoka atsiskleidžia viena arba kita forma. Mano dainos ir atsako į šį klausimą.Greta Jančytė
Greta Jančytė
Asm. albumasKaip stengiesi palaikyti ryšį su gerbėjais: pasikalbate po koncertų, rašote socialiniuose tinkluose, o gal teko su ištikimiausiais gerbėjais susitikti prie kavos puodelio?


Su savo klausytojais bendrauju per instagramą, bet labiausiai man patinka susitikti po koncertų, paklausti, ką jie veikia, kokie jų pomėgiai, ar šiaip paplepėti. Pastebėjau, kad tie žmonės, kurie ateina daugiau nei vieną ar du kartus į mano koncertą, paprastai turi panašias vertybes kaip ir aš. Turbūt yra kažkoks ryšys, kurio patys nesuvokiame, ir jis mus suveda.Greta Jančytė
Greta Jančytė
Asm. albumasPraėjusių metų pabaigoje pristatei muzikinį kūrinį ,,Melagė“. Daina – skambi, jausminga, o tekstas artimas daugeliui, juk ne vienam iš mūsų buvo pameluota arba melavome patys. Ar idėją inspiravo tavo asmeninė patirtis?


Iš dalies taip, iš dalies ne. Neturiu konkretaus atsakymo, nes turbūt, jei ir turėčiau, nenorėčiau juo dalintis. Visais atvejais savo dainas palieku vertinti kitiems. Leidžiu ir noriu, kad klausantysis pats susikurtų dainos interpretaciją.


Žinome, jog esi vegetarė. Koks yra vasariškas vegetariškas patiekalas, kuriam negali atsispirti?


Negaliu atsispirti bet kokiam vegetariškam maistui, na, o švieži žirneliai iš močiutės daržo yra tikrų tikriausias lygis :).Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis