Žymūs žmonės apie Tinder“ programėlę: kokius pliusus ar minusus joje įžvelgia?

Jei niekada gyvenime nesinaudojai tinderiu, be abejonės bent esi girdėjusi apie šią mobiliąją susipažinimo programėlę. Vieni džiūgauja ten suradę ilgai ieškotą meilę, kiti jau pradeda abejoti dėl įsižiebusios aistros draugui, su kuriuo susitinka tik naktį, treti lieja ašaras, jog didžiulės viltys subliuško tarsi balionas. O mums smalsu, ką apie tai mano žinomi žmonės.

Marija Grabštaitė: „Į internetines pažintis reikia pažvelgti skeptiškiau“


Nors atlikėjai, socialinių tinklų žvaigždei Marijai drąsos tikrai netrūksta, į aklą pasimatymą mergina niekuomet neitų. Atsargumą dar ankstyvoje paauglystėje įskiepijo mama, taip saugojusi dukrą nuo pavojų. Marija merginoms, susigundžiusioms internetinėmis pažintimis, turi kelis naudingus patarimus.


Ką manai apie virtualių pažinčių programų, tokių kaip tinderis, bumą – ar tai iš tiesų geras būdas susipažinti?


Aš pati šia programėle nesinaudoju. Tiek tinderis, tiek visi kiti virtualių pažinčių būdai turi ir pliusų, ir minusų. Būtent apie šią programėlę esu girdėjusi labai daug atsiliepimų, deja, ne visi jie teigiami… Žinau atvejų, kai žmonės liko nusivylę ten sutiktais asmenimis. Vis dėlto yra ir kitokių pavyzdžių. Pažįstu vieną porą, kuri susituokė susipažinusi tinderyje.


Teko girdėti, kad pasaulinio lygio įžymybės registruojasi tinderyje, norėdami susilaukti dėmesio, padidinti gerbėjų ratą. Ar, tavo manymu, tai gera idėja?


Aš nevertinčiau šito teigiamai. Tai demonstruoja tų garsių žmonių vidinę estetiką ir tuo pačiu jų ribas – kiek jie pasiruošę paaukoti, perlipti per save, dirbti ar parduoti save dėl šlovės. Kaip sakoma: kas kaip moka, tas taip šoka.


Kaip manai, kaip saugiau megzti pažintį – per programėlę ar, pavyzdžiui, naktiniame klube?


Saugesnė vieta, manau, yra naktinis klubas, nes bent jau gali matyti ir įvertinti savo pašnekovą. Iš karto gali pajusti jo tikslus bei interesus, taip pat nuspręsti, ar jis tau tinka, ar ne. O bendraujant virtualioje erdvėje iki pat susitikimo nebus žinoma, ar kitoje ekrano pusėje yra būtent tas žmogus, kuris prisistatė. Tai gali būti pavojinga.


Kokia, tavo manymu, yra geriausia vieta susitikti susipažinus virtualiai?


Tik vieša vieta, kurioje yra daug žmonių. Ir tik dienos metu. Jei aš keliaučiau į aklą pasimatymą, būtinai pasakyčiau mamai, kur ir su kuo einu susitikti. Ko gero, dar ir draugę ar draugą pasiimčiau, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kur aš. Jokiu būdu nekviesčiau jo į namus ir pati nevažiuočiau pas tą žmogų. Taip pat nelipčiau į jo automobilį. Mama labai daug apie tai paauglystėje su manimi šnekėjo, todėl niekad nekilo noras susigundyti internetinėmis pažintimis. Pakanka bendravimo su realybėje sutiktais žmonėmis.
Kokie pavojai gali slypėti įnikus į virtualias programėles?


Pavojų yra tikrai daug. Juk bendraudama nežinai, kas sėdi kitoje ekrano pusėje! Tau prisistato kaip mergina, ieškanti draugų, o gali būti, jog iš tiesų ten koks iškrypėlis, prisidangstęs moteriška lytimi. Arba koks nors savimi nepasitikintis asmuo, gyvenantis vien virtualiame pasaulyje, apsimeta gražuoliuku. Tokie žmonės virtualiu būdu demonstruoja ypatingą dėmesį, o jaunos mergaitės praranda budrumą... Virtualiame pasaulyje žmonės gali tapti kuo tik nori (meluoti vardus, amžių, lytį, išvaizdą, tautybę). O pernelyg įnikus į programėles galimas ir realaus bendravimo su draugais ar artimaisiais praradimas.


Kotryna Juodzevičiūtė: „Prieš einant susitikti gyvai privalu išsiaiškinti, ar toks žmogus egzistuoja“


Dainininkė K. Juodzevičiūtė teigia, jog bendraujant internetu pirmiausia reikia įsitikinti, ar žmogus už ekrano yra realus. Tik tuomet galima keliauti susipažinti su juo gyvai. Ji, kaip ir Marija, ragina merginas būti budresnes.


Ar daug esi girdėjusi atsiliepimų apie tinderį iš draugų, pažįstamų, kolegų?


Taip, daug mano draugų ar pažįstamų naudoja šią programėlę arba yra naudoję. Atsiliepimų girdžiu įvairių, tiek teigiamų, kai per programėlę pavyksta susirasti antrąją pusę, tiek neigiamų – apie nusivylimą sutiktais žmonėmis.Net ir žinomiems žmonėms, kurie turi gerbėjų, neretai sunku surasti antrąją pusę. Ką manai apie viešus žmonės, kurie nusprendžia pasinaudoti programėle?


Nieko prieš neturiu, bet pati asmeniškai tokia programėle nesinaudočiau. Vertinu gyvą susipažinimą. Juk niekada nežinai, su kuo iš tikrųjų susirašinėji… Gal ir skamba kiek paranojiškai, bet susirašinėju tik su pažįstamais žmonėms arba kai tikrai žinau, kad tai tas žmogus, o ne kas nors kitas, sukūręs fiktyvią anketą. Manau, kad žinomi žmonės turi labai daug šaltinių, kur gali susipažinti gyvai, todėl jiems programėlė nėra reikalinga.


Ką apie žmogų būtinai reikėtų sužinoti prieš einant susitikti gyvai?


Pirmiausia – išsiaiškinti, ar tai tikras žmogus! O tuomet sužinoti visas reikalingas detales tam, kad realus susitikimas būtų jaukus ir saugus.


Kaip manai, ar merginoms būtina imtis atsargumo priemonių prieš einant susitikti su virtualiu simpatija?


Tikrai taip! Jei kyla abejonių, gal geriau išvis neiti, o jei jau labai sudomino, tai būtinai susitikti viešoje vietoje ir tik dienos metu, dar kokia draugė gali iš krūmo stebėti :).
Ką patartum merginai, kuri po pirmojo tinderio pasimatymo liko įskaudinta: vaikinas patiko, tačiau jis daugiau neberašo, ar panašiai?


Pats kaltas, dar nesupranta, ką prarado! :D O šiaip tai – galvą aukštyn ir pirmyn išgerti kavos su draugėmis, juk jos sugeba geriausiai palaikyti! Beje, niekada negali žinoti, gal būtent tada užkalbins koks šaunus vaikinas. Vyrus traukia savimi pasitikinčios ir laimingos merginos! Svarbu mylėti save ir mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka!


Deividas Bendžius: „Gyvas kontaktas internetiniam bendravimui niekada neprilygs“


Fotografą, instagrame šmaikščiais įrašais gerbėjus juokinantį Deividą galima aptikti ir tinderio platybėse. Tiesa, meilės vaikinas ten neieško, tačiau ir nėra nusiteikės itin skeptiškai.


Nors pasaulyje apstu istorijų apie tai, kaip ši programėlė padėjo rasti savo žmogų, daugelis į ją vis dar žvelgia skeptiškai. O tu ką manai?


Aš manau, kad naudojant šią programėlę tikrai įmanoma susirasti antrąją pusę. Gal tinderis vertinamas kiek skeptiškai ir prieštaringai dėl to, kad žmonės dažnai juo naudojasi ne siekdami užmegzti ilgalaikius santykius, kurie galėtų pasibaigti ir vestuvėmis, o trumpalaikiams susitikimams.
Tinderis ar realybė – kur geriau dairytis antrosios pusės?


Manau, kad realybė. Man labiau patinka bendrauti gyvai: užmegzti akių kontaktą, matyti, kaip žmogus elgiasi, kokios yra jo mimikos. Siūlau visiems, kiek tik įmanoma, daugiau bendrauti gyvai.


Daugėja atvejų, kai žmonės šią programėlę naudoja ieškodami ne partnerio, o draugų. Kaip manai, tai gera vieta tokioms paieškoms?


Draugų galima susirasti visur. Dažnai būna, kad nėra drąsu prieiti užkalbinti, bet, pavyzdžiui, iš pradžių pabendravus internetu, sutikti žmogų gyvai yra daug lengviau. Tad tokiu atveju gali padėti ir programėlė.


Ką patartum merginai ar vaikinui, kurie nori nueiti į pasimatymą su žmogumi, su kuriuo susirašinėjo, tačiau baiminasi, nepasitiki savimi?


Patarčiau nebijoti. Iš tiesų nėra ko bijoti – juk tam ir eini susitikti su žmogumi, kad jį pažintum ir sužinotum, patiksite vienas kitam ar ne. Situaciją galima prilyginti futbolui: muši 10 kartų, iš kurių į vartus pataikysi gal kokius 2. Taip pat ir čia, susitinki su keletu žmonių ir nebūtinai su visais bendrauti tiks ir patiks. Svarbiausia – nebijoti bandyti ir nenusiminti, jei iš karto nepavyks.

Kokius matytum tinderio trūkumus?


Jei atvirai, nerandu prie ko prikibti. Nors pats programėlę naudoju, bet į pasimatymus neinu ir nebendrauju su žmonėmis per ją susipažinęs. Tiesiog kartais būna labai linksma skaityti aprašymus žmonių profiliuose. :)


Lukas Katinas: „JAV programėlė dažniausiai naudojama ieškant vienos nakties nuotykių“


Šiuo metu Los Andžele gyvenantis modelis Lukas yra tinderio gimtinėje – būtent čia buvo sukurta mobilioji pažinčių aplikacija, kuri paplito visame pasaulyje. Tiesa, Amerikoje, Luko teigimu, ši programėlė dažniausiai naudojama tikrai ne rimtiems santykiams kurti.


Regis, vaikinams modeliams merginų dėmesio neturėtų trūkti. Ir vis dėlto... ar tavo profesinėje aplinkoje naudojamasi tinderiu?


Mano aplinkoje yra buvę atvejų, kai draugai (tiesa, ne modeliai) sukūrė rimtus santykius susipažinę per šią programėlę. Tad kai kuriais atvejais ji iš tiesų veikia. Vis dėlto daugiausia pažįstamų žmonių naudoja ją ieškodami vienos nakties nuotykių.
Tinderiu dažnai naudojasi keliaujantys žmonės. Kaip manai, ar ši programėlė geras būdas susitikti draugų kitoje šalyje?


Iš tiesų esu girdėjęs, jog žmonės, būdami svečiose šalyse, naudodamiesi tinderiu ieško, su kuo pabendrauti. Tačiau aš šios programėlės keliaudamas nenaudoju.


Ar JAV tinderis toks pats populiarus kaip ir Lietuvoje?


Amerikoje jis labai populiarus, ypač Los Andžele, kur gyvenu. Čia tinderis ir buvo sukurtas. Tik JAV jis dažniausiai naudojamas siekiant trumpalaikių ryšių ar tiesiog smagiai praleisti vakarą.Kaip manai, kokie nusivylimai gali laukti įsirašius šią programėlę?


Manau, didžiausias nusivylimas yra tai, jog žmonės, naudodamiesi tinderiu, trokšta skirtingų dalykų. Vieni ieško meilės, rimtų santykių, kiti – tik nuotykių. Būtent dėl skirtingų interesų dažnai nusiviliama sutiktu partneriu.


Edgaras Kerpė: „Daugelis nežiūri į internetines pažintis rimtai“


Šokėjas, pasaulio gatvės šokių čempionas E. Kerpė atviras: internetinėms pažintims jis tiesiog neturi laiko. Na, o ieškantiems meilės tiek internetu, tiek realybėje Edgaras turi ypatingą patarimą.


Esi žinomas Lietuvoje šokėjas. Ar žaviam, garsiam, populiariam vaikinui reikalingos internetinės pažintys?


Manau, kiekvienam skirtingai, man asmeniškai – ne itin. Gyvenime turiu daug veiklos, darbų, projektų, kelionių, tad nelabai turėčiau laiko internetinėms pažintims. Labiau vertinu realias. Kitiems tai gal ir gali būti vienas iš priimtinų būdų susipažinti ar net rasti sau porą.


Ar tarp tavo draugų tinderis populiarus?


Kažkada seniau ir pats buvau įsirašęs šią programėlę, bet tik for fun. Tuo metu dar neturėjau tiek daug veiklos ir tiesiog pabandžiau pasvaipinti. Galiausiai ją ištryniau. Kiti pažįstami ar draugai taip pat rimtai nežiūri į tinderį, naudoja tuomet, kai neturi ką veikti.
Ar tai geras būdas susirasti simpatiją, o gal geriau bandyti realybėje?


Mano nuomonė tokia, kad simpatijos apskritai nereikia ieškoti – tinkamas žmogus gyvenime atsiras savaime. Galbūt skamba šiek tiek banaliai, bet aš tuo tikiu. Labiau vertinu realias pažintis, šiais laikais žmonės ir taip yra sulindę į mobiliuosius telefonus, kartais net praranda gebėjimą bendrauti gyvai. Esu už tikrumą – tada yra matomos žmogaus emocijos, nuotaika ir tos savybės, kurios iš tikrųjų egzistuoja ir yra svarbios.


Atėjo vasara. Ar, tavo manymu, šiuo sezonu padidės prisiregistravusių tinderyje skaičius?


Manau, kad tikrai gali padaugėti besiregistruojančių, juk daugelis atostogauja, todėl kai kuriems norisi nuotykių, kai kuriems – rimtesnių pažinčių.


Parašyk palinkėjimą žmogui, kuris labai nori per programėlę sutikti savo gyvenimo meilę.


Ar tai bus reali pažintis, ar virtuali, nesvarbu. Linkiu tiesiog būti savimi ir galiausiai atsiras toks žmogus, su kuriuo kils noras praleisti likusį savo gyvenimą. Viskam ateina savas laikas, tad linkiu neliūdėti, jeigu viskas nevyksta taip greitai, kaip norisi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis