Mano draugė prakalbo apie savižudybę: ką daryti? Atsako psichologė

Mano vienos iš geriausių draugių sugalvojo nusižudyti! Jos labai mėgsta vieną tokią muzikinę grupę. Nežinau, kaip ten vyksta viskas konkrečiai, bet gerbėjams yra priskiriami grupės nariai. Vienam dainos klipe beveik visi grupės nariai nusižudo. Viena draugė pagal tą video turi susideginti, kita – nusiskandinti. Kadangi ta grupė greitai pradės savo turą, jos nusprendė nukeliauti į Londoną ir iškart po to koncerto tai padaryti. Bijau apie tai kam nors prasitarti – apie tokį jų planą žinau tik aš. Bijau pasakyti auklėtojai ar bet kam kitam, nes manau, kad jos mane pasmerks. Ką man daryti? Aš nenoriu jų prarasti. Deja, jos galvoja, kad jos niekam nerūpi.

Atsako psichologė Karolina Gurskienė:


Būsi tikra draugė, jei apie tai informuosi suaugusiuosius ir atiduosi situaciją į jų rankas, būtinai apie tai pasakyk savo tėvams ar kitiems vyresniesiems, kuriais pasitiki. Suaugusieji tikrai sugalvos, kaip tavęs neišduodant visa tai sustabdyti – jie turi žinių ir patirties, jie padeda, kai jaunuoliams pritrūksta jėgų tvarkytis patiems.


Atmink, po kelerių metų tu prisiminsi šią situaciją ir arba būsi prie to prisidėjusi ir kažką dėl to padariusi, arba užsimerkusi ir tylėjusi, nes labiau bijojai draugių pykčio nei jų mirties?


Gali būti tikra, kad papasakodama tėvams pasielgsi teisingai. Tu esi protinga ir atsakinga mergina, kad turėjai drąsos ieškoti pagalbos ir apie tai parašyti. Jei draugės ir supyks, tai bus laikina, o jei įvykdys savo ketinimus – tai bus amžinas praradimas visiems.


Dar kartą noriu tavimi pasidžiaugti – esi tikra draugė. Linkiu kiekvienam turėti tokį draugą kaip tu, kuris rizikuoja pereiti klibančiu virvelių tiltu tam, kad tilto gale stipriau surištų raištelius, padėsiančius raišam draugui neįkristi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis