Man nuolat nėra nuotaikos, aš pervargusi... Gal man depresija? Atsako psichologė

Skaitytoja rašo: Man depresija. Nuolat jaučiuosi pavargusi, nieko nenoriu daryti, dažnai verkiu. Visi draugai vis kur nors eina, laukia penktadienio vakaro, kad galėtų pasitūsinti, o aš savaitgalio laukiu, kad galėčiau su niekuo nekalbėti, nieko neveikti ir visą dieną tiesiog pragulėti lovoje (ką ir darau...). Tėvai vis prisigalvoja kažkokių nesąmonių – tai kviečia kartu į gamtą, tai į kaimą, tai pas draugus, bet aš taip viso to nenoriu! Atrodo, kad noriu tik ramybės ir tamsumos. Bet nebenoriu ir to norėti. Kas su manimi darosi? Kaip man iš to išsivaduoti? Man nepatinka taip jaustis

Atsako psichologė Karolina Gurskienė:


Tai, ką tu aprašei, gali iš tikrųjų būti depresijos požymiai. Tai liga, kurios niekas nesirenka, kartais ja tiesiog imama ir susergama. Kai susergi gripu, ką tu darai? Geri vaistus, gydaisi ar tiesiog lauki, kol praeis savaime? Šiai ligai (arba jos požymiams) taip pat reikia gydymo. Jeigu tokia savijauta tęsiasi jau ilgai, paprašyk savo šeimos gydytojo siuntimo pas psichologą ir psichiatrą. Abiem vienodai papasakok, kaip jautiesi ir, jei prireiks, psichiatras tau paskirs medikamentinį gydymą (vaistus), o psichologas – psichoterapinį (konsultacijas).


Depresinio pobūdžio nuotaikoms ir jausmams įveikti reikalingas noras ir veikla, tačiau vien norėti neužtenka, reikia veikti. Tuomet motyvacija atsiras tarsi savaime. Tu gali neturėti jokio noro pradėti sportuoti, tačiau po pirmojo apibėgto rato aplink savo namą pagalvosi, kad visai lengvai įveiktum ir antrą.


Kitą dieną mesk sau iššūkį apibėgti 3 ratus, ir, jei pernelyg nepavargsi, – net 4. Po geros savaitės pajusi, kad neturi jokio noro ilgai gulėti lovoje, o savaitgalio imsi laukti, kad vėl išbandytum savo jėgas. O vakarais norėsi pasidalinti įspūdžiais su jau seniai sportuojančiais draugais – kaip ir kur bėgi, kaip ir kur bėga jie.


Mano gyvenime atsiranda naujas interesas! Ir kiekviena diena tampa prasminga, nes aš ėmiausi veiklos, kuri dabar mane motyvuoja neprarasti kasdienio optimizmo! Gulėti lovoje ir laukti, kol ateis ūpas ką nors veikti, gali tekti amžinai. Nuspręsk keltis ir pradėti veikti dabar. Tai atrodo paprasta, nes taip ir yra. Pabandom?Depresijos įveikimas
Depresijos įveikimas
Panelė


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis