Aš jį myliu, bet jis mane nuolat skaudina: ką daryti? Atsako psichologė

Skaitytoja klausia:  „Su buvusiu vaikinu išsiskyriau, nes jis mane nuolat užgauliodavo ir tyčiodavosi. Tačiau aš jį myliu ir sutikau vėl būti jo mergina. Negaliu be jo, nors jis mane ir toliau skaudina. Kaip padaryti, kad jis taip nebesielgtų?“ 

Atsako psichologė Karolina Gurskienė:


Jei jausmai abipusiai, partneriai paprastai stengiasi vienas kitam sukelti kuo malonesnius jausmus. Būna žmonių, kurių bendravimo stilius yra ironizuojantis, pašiepiantis kitą, tačiau ar toks bendravimas yra priimtinas tau?


Jeigu tu jautiesi pašiepiama, neturėtum leisti, kad tai tęstųsi, – nestabdomos patyčių atakos turi tendenciją didėti. Partneriai palaiko vienas kitą, o ne žemina. Pakalbėk su vaikinu apie tai. Kad jis taip nebesielgtų, gali pasiekti dviem būdais:


Pranešdama, kad tau tai nepatinka ir tu su tuo nesitaikstysi (rezultatas: jis supranta ir toliau bendrauja gerbdamas tave).


Nutraukdama tau kenkiančius santykius (rezultatas: jis nesupranta (arba nenori suprasti) ir tu atsitrauki, neleisdama toliau savęs žeminti).


Antrasis variantas atrodo skaudus, nes tu jauti stiprius jausmus, bet meilė jam neturėtų būti didesnė už tavo meilę sau. Jeigu kitaip bendrauti jis nemoka, tačiau tau jaučia tą patį, ką ir tu, – jis stengsis, paprašys jį sustabdyti, jei nejučiomis tave imtų skaudinti. Tada jūsų santykiai gražiai augs kartu, nes jo tikslas – išsaugoti tave, o ne nuskriausti.


Tačiau jeigu jis nededa jokių pastangų ir tu vis tiek jautiesi prie jo nepatogiai – kad ir koks puikus tau atrodytų, suprask: jo ketinimai nėra rimti. Meilės jausmas mus verčia žydėti, o ne vysti ir liūdėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis