24 valandos Varšuvoje: ką pamatyti, aplankyti, paragauti?

Jei dar neturėjai progos nuvykti į Varšuvą ar jau buvai ten begalę kartų, tačiau nori į šį miestą pažvelgti kiek kitaip – tuomet pats metas leistis į paros nuotykį pagal šį receptą!

Nuotraukos ir tekstas – kelionių tinklaraščio PostCardFrom.lt


09:00 Sočiai ir gardžiai. Prieš dienos maratoną leiski sau pasinerti į pusryčių puotą! Varšuvoje kainos nevaržo, tad siūlome mūsų pamėgtą „Bułkę przez Bibułkę“ (šių kavinių Varšuvoje rasi ne vieną, tad galėsi pasirinkti patogiausią pagal lokaciją) arba „Słoik“ (Złota 11), kavinė, kurios interjere ir maisto pateikimui žaismingai pasitelkiami stiklainiai. Beje, ši vieta puikiai pritiks ir pietums ar vakarienei. Šiose kavinėse patiekalas su gėrimu atsieis apie 10 eurų (apie 43 zlotus).


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


11:00 Nemokamas miesto užkariavimas. Po pasistiprinimo pats metas leistis į žygį! Apsilankyki Freewalkingtour.com puslapyje ir išvysi, jog per dieną įvyksta net kelios skirtingos nemokamos ekskursijos – nuo įprastinės senamiesčio programos iki teminių pasivaikščiojimų.


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


Tikrai verta pasirinkti istorinį Varšuvos turą, kuris prasideda nuo centrinėje Rūmų aikštėje esančios Zigmundo kolonos. Išgirsi, kaip Kopenhagos undinėlės sesės statula yra pasiklydusi būtent šiame mieste; kokioje Varšuvos vietoje išsipildo norai; kur yra siauriausias Lenkijos sostinės namas; pasiklausysi Šopeno suoliukų skleidžiamos muzikos ir atrasi dar daugiau žavingų akcentų, kurie padės į šį miestą pažvelgti kitomis akimis.


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


12:45 Pierogi metas. Po intensyvaus klaidžiojimo pats laikas tradiciniams pietums! Naminiai lenkiški koldūnai ar virtinukai patiekiami 3 būdais – virti, apkepti ir iškepti. Mūsų subjektyvia nuomone – iškepti pierogi patys skaniausi. Vienintelius Varšuvoje krosnyje keptus virtinukus su įvairiausiais bei gardžiausiais įdarais (kiauliena, vištiena, sūriu ir špinatais, džiovintais pomidorais ir kt.) rasi restorane „Z Gara i Pieca“ (Szpitalna 4). Tokie pietūs atsieis apie 8 eurus (34 zlotus).


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


15:10 Netikėta panorama. Varšuvos universiteto stogas maloniai stebina ir augalija, ir panorama. Yra sakoma, jei nebuvai ant šio stogo – nebuvai Varšuvoje. Visai gali būti, kad toks mitas susikūrė dėl to, jog jį pašventino pats Jonas Paulius II. Šis projektas dar vadinamas miestu miškuose. Netikėtoje oazėje gali praleisti tiek laiko, kiek norėsi, dėl to, kad apsilankymo laikas neribojamas. O žinai, kas dar geriau? Ogi tai, kad įėjimas – nemokamas! Tad įsimeski į kuprinę keletą užkandžių ir gerą knygą – tebūnie tai laiko sau akimirka.


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


17:20 Koperniko muziejus. Netoli nuo paskutinės turistavimo vietos yra Vyslos pakrantė ir Koperniko mokslo centras. Jei oras subujurs (ir nebūtinai) – rinkis pastarąjį. Šiame muziejuje laikas greitai pralekia ir vaikui, ir suaugusiajam. Ne tik atrasi savitai ir interaktyviai pateiktas mokslo subtilybes (pūsi žmogaus dydžio burbulus; patirsi, koks jausmas apima esant 6 balų žemės drebėjimui pagal Richterio skalę; apsilankysi robotų teatre ir kt.), tačiau taip pat galėsi atlikti įvairiausių psichologinių testų, kurie padės geriau pažinti draugus ar antrąsias puses. Tik atsargiai – pernelyg neįsijauski, kad likusią kelionę netektų taikytis! Įėjimas į šį šiuolaikiškai įrengtą mokslo centrą atsieis apie 6 eurus (25 zlotus).


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


19:30 Pasirinkimų metas. Dabar Tau metas rinktis – ar norisi ramiai užbaigti dieną, ar visgi metas pažinti naktinį Varšuvos gyvenimą. Jei ieškai ramybės – apsilankyki Lazienki parke. Tai – didžiausias Varšuvos parkas, kuris apima 76 arų plotą. Čia atrasi viską, ko tikiesi iš parko ir dar daugiau: oranžerija, centrinis ežeras (su rūmais ant vandens), amfiteatras, nemokami koncertai ir tiesiog didžiulės erdvės, kuriose kiekvienas turės pakankamai vietos skaitymui, vaikščiojimui ar tiesiog ančių maitinimui.


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


Na, o jei širdis traukia prie linksmybių – judėki link Kultūros ir mokslo rūmų (Plac Zamkowy 4). Iš pirmo žvilgsnio pastatas primena Manhatano dangoraižį. Visgi lenkai jį vertina kontraversiškai, nes tai yra sovietinės praeities reliktas bei vienas seniausių stalinistinės architektūros paminklų, kuriame atsispindi socialinis klasicizmas bei lenkiškosios architektūros stiliai. Ir vis dėlto, iš šio pastato, kurio aukštis siekia net 231 m, išvysi vieną vaizdingiausių Varšuvos panoramų. Tad ko lauki? Tereikia už simbolinę kainą pakilti liftu į 30 aukšte esančią apžvalgos aikštelę.


Akimirkos iš kelionės
Akimirkos iš kelionės
Postcardfrom


21:00 Linksmybių laikas. Tad, jei visgi jau išvydai žavingąją Varšuvos panoramą, pats metas neaplenkti ir įžymiojo Varšuvos viešbučio „Marriott“. Kodėl? Tik į jį įėjus, drąsiai pakilki į 40-ą aukštą ir pasijusi tarsi filme! Vaizdas, kuris atsivers, bus vienas įspūdingiausių Varšuvos prisiminimų. Tam, kad jis būtų dar ryškesnis, geriausia ten apsilankyti vėlai vakare-naktį. Tiesa, už tokias akimirkas teks ir susimokėti – meniu kainos gan prabangios.


O saldžiam miegui rekomenduojame „Ibis Warszawa Centrum“ – čia gali apsistoti ne tik įprastuose kambariuose, bet ir hostelyje, mat pastatas padalintas į dvi dalis, kiekvienas gali gyventi pagal savo kišenę. Na ir, tikrai drąsiai gali naudotis Airbnb paslaugomis – kainos šiame mieste nesikandžioja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis