Beveik para Kopenhagoje: ką pamatyti, nuveikti, paragauti?

Norisi tiek daug pamatyti, o laiko – tiek mažai! Viena iš krypčių, kuri visuomet netikėtai nustebina – Kopenhaga. Tiesioginiams skrydžiams iš Kauno dažnai taikomos akcijoms, tad belieka žinoti keletą gudrybių, kurios padės išlaidas paskirstyti spalvingai, bet sumaniai. 

07:00 PAJUSK MIESTO RITMĄ. Iš Kauno į Kopenhagą atskrisi anksti rytą. Pigiausias būdas patekti į miesto centrą – metro (4,80 Eur). Sukirsk pusryčių vieną iš dieviškai gardžių cinamono bandelių kurioje nors kepyklėlėje „Meyers Bageri“, ir pirmyn! Kopenhagoje dviračių daugiau nei žmonių. Tuo įsitikinsi vos tik atvykusi – dviračių srautas nenutrūksta, per piką net galima išvysti dviračių spūstis! Beje, galioja nerašyta taisyklė – pirmenybė teikiama dviratininkui, tad būk atidi, kai eisi per gatvę! Jei nebijai naujų patirčių, ir tu bent valandai išsinuomok dviratį, kad pajustum tikrąją Kopenhagą.


Postcardfrom


11:00 PRAMOGA, KURI NIEKADA NENUVILIA, – TAI NEMOKAMI TURAI. Kopenhagoje yra net keletas skirtingų nemokamų turų, tačiau pirmiausia verta išbandyti senamiesčio maršrutą pėstute. Tai padės lengviau orientuotis

mieste, be to, pamatysi daugelį aplankyti planuotų objektų. Turas yra nemokamas, tačiau būtų gražu, jei atsisveikindama paliktum gidui arbatpinigių, nes tai – vienintelis jo pajamų šaltinis. Tikslius laikus ir maršrutus rasi www.copenhagenfreewalkingtours.dk


Postcardfrom


12:45 METAS IŠBANDYTI SMØRREBRØD. Tai – tradiciniai vietos sumuštiniai. Danai neina iš proto dėl sočių pietų kaip lietuviai, todėl ir šie sumuštiniai dažniausiai būna itin paprasti: ant ruginės duonos riekės tiesiog gali būti pasirinktinai prikrauta krevečių, silkės, mėsytės ar daržovių... Tačiau valgyti derėtų pasitelkus peilį ir šakutę. Siūlyčiau neaplenkti „Told & Snaps“ (Toldbodgade 2, kainos – nuo 11 Eur).


Postcardfrom


15:10 KAIPGI BE UNDINĖLĖS! Tai – vienas garsiausių Danijos turistinių objektų. Kartu ir vienas didžiausių turistų nusivylimų, nes ji nėra itin įspūdinga. Tačiau jos gyvavimo istorija verta dėmesio. Undinėlei teko atlaikyti ne vieną vandalų išpuolį, sykį net buvo dingusi jos galva. Netikėta ir tai, kad skulptūrą išvežus eksponuoti į parodą vietoj jos buvo pastatytas televizorius. Na, kad turistai vis tiek turėtų kur įsiamžinti. Maža to, šios skulptūros sesę galima išvysti Varšuvos centre. Ar undinėles iš tiesų sieja giminystės ryšys, ar tai tik gidų pramanas, kas čia suvaikys...


Postcardfrom


17:20 Pasiklyski hipiškiausiame Kopenhagos rajone – Vesterbro! Čia Tavęs laukia daug smagių pasisėdėjimų vietų, kur galėsi trumpam atsipūsti nuo ne visuomet džiuginančio daniško oro. O norinčioms pasikultūrinti verta užsukti ir į Charlottenborg meno galeriją.


Postcardfrom


19:30 Išdrįski nusigauti iki Kristianijos! Tai Kopenhagos rajonas, kuris vadinamas Laisvės miestu. Bohemiškoje aplinkoje įsikūrę menininkai, atrasi kavinių ir išvysi netradicinių namų dekoravimo sprendimo. Tai Kopenhagos dalis, kuri iki šiol kelia daugiausiai aistrų. Be to, keliaujant link jos užsuki ir į Išganytojo bažnyčią (Vor Frelsers Kirke), iš kurios atsiveria unikali Kopenhagos panorama.


Postcardfrom


22:00 Norisi dar? Taip, tai tik maža dalis to, ką šis įspūdingas miestas gali Tau pasiūlyti. Na, ką gi, gal tuomet verta Kopenhagoje pasilikti dar bent dieną? Vienas patraukliausių variantų – hostelis Copenhagen Downtown Hostel. Jį atrasi miesto centre, be to, hostelio svečiams taikomos specialios nuolaidos ir gėrimams, ir meniu.


Postcardfrom


ĮDOMU ir NAUDINGA:


*Skrydžiai į šį miestą pigiausi trečiadieniais.


*Dauguma parduotuvių dirba iki 17 valandos, tad jei norėsi ką įsigyti – laiką susiplanuoki atsakingai.


Postcardfrom


*Danai bet kokia svarbia proga puošia namus vėliavomis. Tai nebūtinai daroma per valstybines šventes, tai gali būti ir gimtadienis, krikštynos ir pan.


*Danai pasižymi sveiku požiūriu į darbą, nes jiems ypatingai svarbus laikas, praleistas su šeima. Tam jų žodyne net yra specialus žodis hygge.


Postcardfrom


Daugiau kelionių idėjų ir patarimų rasi tinklaraštyje PostcardFrom.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis