Į žvaigždes – už parankės su drauge: interviu su žymiomis geriausiomis draugėmis

Pramogų pasaulyje draugystė apipinta mitais. Teigiama, kad išlaikyti tvirto ryšio žymiems žmonėms beveik neįmanoma, mat nuoširdžiai draugystei kelią perbėga pavydas ar konkurencija. Ar iš tiesų veržlūs, talentingi, žavūs ir prie dėmesio pratę garsūs žmonės nėra linkę bičiuliautis su tokiais pačiais kaip jie? Tiesa ta, kad pramogų, mados bei grožio industrijoje galioja lygiai tokia pati pagrindinė draugystės taisyklė kaip ir visur kitur – išlik atviras ir sugebėsi išsaugoti draugą. 

Tam pritaria šešios žymios Lietuvos merginos, puoselėjančios draugystes su kitomis garsiomis lietuvaitėmis, ir griauna stereotipus, kad tūkstančių sekamos jaunimo ikonos negali bičiuliautis.


,,Golden Age“ grupės nares Eveliną Meidutę ir Gabrielę Urbonaitę suvedė troškimas dainuoti, modelius Karina Lukoševičiutę ir Gerdą Zubrickaitę – noras žengti podiumu, o stiliaus tinklaraštininkes Darją Tupčają ir Ingą Šmigelskytę – meilė madai. Šiandien viena be kitos gyvenimo neįsivaizduojančios merginos pasidalys įsimintiniausiomis draugystės akimirkomis ir atskleis, kodėl žinomumas ne griauna, o stiprina jų ryšį.


EVELINA MEIDUTĖ IR GABRIELĖ URBONAITĖ


O buvo taip – dvi merginos, vaikščiodamos mieste, nuolat susidurdavo viena su kita: prasilenkdavo gatvėje, gurkšnodavo kavą tose pačiose kavinėse, lankydavosi panašiuose renginiuose, apsipirkdavo tose pačiose prekybos vietose. Merginos nė nenumanė, kad kada nors jos taps ne tik puikios draugės, bet ir pačios geriausios scenos partnerės. Iš vieno miesto, Klaipėdos, kilusios, „X faktoriaus“ scenoje išgarsėjusios Evelina Meidutė ir Gabrielė Urbonaitė neįsivaizdavo, kad vieną dieną jas suves didžiulė meilė muzikai. Taip viena kitai eilinėmis praeivėmis buvusios merginos virto draugių bei scenos partnerių duetu – jos sužavi muzikiniu talentu, drąsa ir stipriu tarpusavio ryšiu.

Evelina: „Gabrielė – ne tik nuostabi draugė, bet ir geriausia mokytoja“


Papasakok, kaip susikirto tavo ir Gabrielės keliai?


Su Gabriele draugėmis tapome tik pradėjusios kartu dirbti pramogų sferoje, keliai susikirto mus supažindinus ,,Golden Age“ dabartiniam vadybininkui (Genadijui Narbut, – redakt. pastaba). Iki pažinties žinojome apie viena kitos egzistavimą, nes abi esame kilusios iš Klaipėdos, tačiau nebuvome artimai bendravusios. Šiuo metu galiu drąsiai teigti, kad Gabrielė yra labai gera draugė, nuostabi scenos partnerė ir be proto šiltas žmogus. Esu labai laiminga, kad likimas mus suvedė ir, jei atvirai, negalėčiau įsivaizduoti kito žmogaus šalia savęs scenoje.


Kartu būnate nuolat – ne tik koncertuojate, bet ir leidžiate laisvalaikį drauge. Ar laikas, praleistas kartu, draugystę tik stiprina?


Žinoma, praleidžiame kartu daug laiko ne tik repetuodamos. Mėgstame mergaitiškai paplepėti prie kavos puodelio, tos kalbos nėra susijusios su scenine veikla. Nors nuo mūsų pažinties akimirkos jau praėjo beveik treji metai, viena kitai nepabostame ir vis dar esame tarytum mažytė dviejų asmenų šeima. Jei reikėtų išskirti vieną labiausiai mus siejančią vertybę, tai vienareikšmiškai būtų atvirumas viena kitai. Manau, tai yra mūsų tvirtos draugystės pagrindas.
Kuo viena kitą papildote, praturtinate kaip draugės?


Gabrielė yra nuoširdžiausias žmogus, kokį kada nors teko pažinti, todėl savo buvimu šalia ji man visuomet praskaidrina dienas, pakelia ūpą, sugrąžina motyvaciją veikti ir kurti. Gabrielė – ne tik puiki asmenybė, bet ir gera vokalo mokytoja, todėl dažnai su manimi dalijasi savo muzikinėmis žiniomis. Už tai jai esu be galo dėkinga!


Kaip prieš lipdamos į didžiąją sceną drąsinate viena kitą?


Tiesą sakant, pačiu didžiausiu padrąsinimu prieš pasirodymus viena kitai tampa šiltas ir stiprus apkabinimas. Šis fizinis veiksmas parodo, kad palaikome viena kitą, taip pat nuramina, nuslopina jaudulį.


Kokias savybes labiausiai vertini, kalbant apie draugystę?


Tikra draugystė – tai nuoširdumas, artumas, abipusė pagalba. Svarbu nebijoti dalytis emocijomis, kitas žmogus turi jas priimti. Turiu omenyje, – išsipasakoti ir išklausyti, kai to labiausiai reikia. Tai be galo svarbu norint užmegzti tvirtą draugystę, nes tikri draugai visada turėtų būti šalia, kai būtina.


Gabrielė: „Ne iš karto prisileidome viena kitą“


Koks buvo pirmasis įspūdis, išvydus Eveliną?


Evelina iš karto pasirodė labai graži, pasitikinti savimi ir santūri. Gal kiek šalta. Nenuostabu, kad vos susipažinusios netapome geriausiomis draugėmis, juk buvome gana skirtingos, turinčios individualių charakterio savybių. Jei atvirai, ir man, ir Evelinai prireikė laiko, kol nugludinome bendravimo kampus, artimiau pažinome viena kitą. O tada... Tada užgimė labai labai didelė draugiška meilė.

Kaip manai, ar scenos partnerės gali būti draugystės saitais nesusijusios merginos?


Gal ir gali, bet, manau, sceninė veikla sektųsi sunkiau. Kai kas nors mus su Evelina turi omenyje, visada pabrėžia, kad mudviejų didžiausia stiprybė ta, jog esame dviese. Būdamos drauge mes skleidžiame tiek energiją, tiek harmoniją. Jei nebūtume geros draugės, vargu ar galėtume atsiduoti muzikai kartu.


Žmonių santykiai – sudėtingi. Net ir tvirčiausią draugystę neretai apkartina konfliktai. Ar kada nors su Evelina teko susipykti?


Manau, natūralu, kad kiekviena draugystė patiria konfliktų. Esame asmenybės, turinčios skirtingą patirties bagažą, įvairias nuomones, o jos kartais išsiskiria. Vis dėlto konfliktų, susijusių su asmeniniais santykiais, aš nebijau! Tikiu, kad jie – vieni iš svarbiausių asmeninių santykių sudėtinių dalių. Spręsdamos iškilusią problemą jaučiame, kad tai mus su Evelina tik dar labiau suartina ir padeda geriau vienai kitą pažinti.


Koks buvo įsimintiniausias momentas, kurį patyrėte kartu su Evelina?


Mes kartu tiek daug patyrėme, kad net sunku išskirti! Ko gero, pats geriausias jausmas, kurį patiriame ir jo vertę suvokiame tik mes dviese, yra buvimas ant scenos labai gero koncerto metu. Tuo momentu mūsų akys susitinka ir abi žinome, kad ši akimirka kupina meilės klausytojams, muzikai ir viena kitai. Tai tiesiog neįkainojama!

Kokia mergina gali tapti tavo drauge?


Kad ir kokius santykius turėtume omenyje, visuomet svarbiausia – nuoširdumas ir drąsa. Reikia išdrįsti būti savimi, nebijoti atsiverti kitam žmogui, o, kai reikia, – įkrėsti proto. Galiu patvirtinti, kad šiuos bruožus turi Evelina. Ji yra be galo mylinti, gebanti išklausyti ir... tiesiog draugė iš didžiosios raidės!


KARINA LUKOŠEVIČIUTĖ IR GERDA ZUBRICKAITĖ


Ne kartą teko girdėti, kad modelių pasaulyje draugystės – neįmanomos. Juk kartais vos dėl vieno užsakymo kovoja net 500 modelių! Visi jie gražūs, charizmatiški, fotogeniški ir neretai... pavydūs bei nusiteikę priešiškai vienas kito atžvilgiu. Lietuvos modelių Karinos Lukoševičiutės ir Gerdos Zubrickaitės atvejis – visiškai kitoks. Modelių pasaulis šias dvi merginas taip susiejo, kad jos tapo ne tik geriausiomis draugėmis, fotosesijų bičiulėmis, bet ir verslo partnerėmis, prekiaujančiomis stilingomis pirštinaitėmis bei vystančiomis prekių ženklą ,,2 WINGS“.

Gerda: „Modelių industrija padėjo atrasti tikrų tikriausią šeimos narį“

Papasakok, kur pirmą kartą susitikote su Karina.


Prieš penkerius metus labai kaitrią vasaros dieną susitikome vienoje iš Milano modelių atrankų. Prisimenu kaip vakar... Aplink buvo labai daug modelių, laukiančių savo eilės pasirodyti, vyravo didžiulis šurmulys. Su Karina sėdėjome atskirai nuo visų, viena priešais kitą, per gana didelį atstumą, ir visai atsitiktinai bendroje patalpoje atsistojome viena šalia kitos. Minioje išgirdusios nevykusį merginų pokštą, iš kurio visi juokėsi, lyg susitarusios susižvalgėme. Mūsų reakcija buvo panaši: tai – nejuokingas pokštas! Tad galima teigti, kad mus suvedė ne tik modelių industrija, bet ir išlavintas humoro jausmas (šypsosi).


Ar dirbant modeliu sunku turėti tikrą draugę?


Mano nuomone, labai sunku. Nebijau teigti, kad mes – pavyzdys, kaip neįmanomą galima paversti įmanomu. Dirbant modelių rinkoje gana sudėtinga išlaikyti šiltus ryšius, nes merginų draugystę dažnai neigiamai veikia nesantaika, pavyduliavimas, galiausiai – atstumas. Dirbant ir gyvenant skirtinguose pasaulio kampeliuose be galo sunku išlikti draugėmis.


Ne paslaptis, kad gražių merginų bendravimą neretai apkartina moteriškas pavydas. Ar esate viena kitai ko nors pavydėjusios?


Šis jausmas mums svetimas. Kaip galima ko nors pavydėti seseriai ar kuriam kitam šeimos nariui? Karina per šį laiką tapo mano šeimos nare, mes didžiuojamės viena kitos pasiekimais, džiaugiamės bendrais atliktais darbais, o juodomis dienomis, kurios, neslėpkime, retkarčiais aplanko be išimčių visus žmones, palaikome viena kitą ir raminame, kad rytoj viskas bus gerai. Tad moteriškas pavydas viena kitai mums neegzistuoja ir esu įsitikinusi, kad neegzistuos.

Esate ne tik kolegės modelių pasaulyje, kartu įsteigėte prekių ženklą „ 2 WINGS“. Papasakok, kokių prieskonių draugystei suteikia bendras verslas.


Kurdamos prekių ženklą, kuris, beje, greitai nustebins pavasario ir vasaros naujienomis, nė akimirkai nesuabejojome viena kitos partneryste. Manau, bendri interesai, vertybės ir sugebėjimas kitą papildyti tam tikrais bruožais dar labiau sustiprina draugystę. Bendras darbas, reikalaujantis atsakomybės, laiko, aukojimosi ir išmanymo finansų sferoje taip pat leidžia patikrinti žmogų ir kartu įvertinti jį kaip draugą. Neturiu abejonių, kad Karina yra ne tik puiki draugė, bet ir patikima verslo partnerė.


Kuo su Karina esate panašios ir kuo skirtingos?


Mūsų gyvenimo pasaulėžiūra panaši, jaučiame, kad einame tuo pačiu keliu. Žinoma, turime ir skirtingų charakterio savybių, tačiau visi mūsų skirtumai draugystei net naudingi. Kai kurias problemas suvokiame skirtingai, todėl lengviau randame išeičių ar kompromisų. Tai ypač naudinga vystant verslą, mat užsiimant tokia veikla būtina nuolat tartis, diskutuoti, priimti svarbius sprendimus.


Karina: „Nuoširdumas – mūsų draugystės pagrindas“


Ar vos susipažinusi su Gerda jau žinojai, kad ji taps tavo gera drauge?


Jei atvirai, sunkiai prie savęs prisileidžiu naujus žmones, kitą turiu gerai pažinti ir juo pasitikėti. Manau, draugais niekuomet netampama vos susipažinus, tad po pirmosios pažinties akimirkos vadinti žmogaus draugu negalima. Su Gerda geriausiomis draugėmis tapome tik praėjus kuriam laikui ir išgyvenusios bendrų patirčių. Kartu ne tik leidome laisvalaikį, bet ir siekėme tobulėjimo, savirealizacijos, motyvavome viena kita, o tai ryšį tik sustiprino.

Tikriausiai sutiksi, kad modelių pasaulis – savotiškos varžybos: kuri dailesnė, šaunesnė, charizmatiškesnė, fotogeniškesnė. Ar neteko nusivilti merginų tikrumu dirbant šioje sferoje?


Manau, kad nusiviltum žmonių nuoširdumu, nebūtina suktis šioje sferoje. Iš tiesų modelių pasaulis gana stipriai apipintas mitais, kurie, sukantis šioje industrijoje, sugriūva. Asmeniškai man neteko susidurti su pavydžiomis ar konkurencingomis merginomis, priešingai, – daugelis užsiimančių šia veikla paslaugios ir draugiškos.


Esate tikros gražuolės! Ar dalijatės patarimais apie odos puoselėjimą, plaukų priežiūrą, kūno formų tobulinimą?


Tikriausiai, kaip ir daugelis draugių, su Gerda dalijamės viskuo, kas tik gali būti naudinga, kalbant apie grožį ir madą. Pasidalijame idėjomis, patarimais, nevengiame ir švelnios kritikos, juk tobulėti galima nuolat. Ne paslaptis, kad modelių pasaulyje išpuoselėta išvaizda – vienas iš svarbiausių dalykų, todėl rūpintis grožiu ir įvaizdžiu drauge tik smagiau.

Kur dažniausiai su Gerda leidžiate laisvalaikį kartu?


Mes turime daug skirtingų mėgstamų veiklų ir kas kartą stengiamės išbandyti ką nors naujo. Patinka keliauti – nesvarbu, ar tai būtų užsienio šalis, ar mūsų šalies pajūris, mums įdomu drauge lankyti dar nepažintas vietas, pakeisti aplinką. Mano ir Gerdos praėjusios vasaros atradimas – vandenlenčių sportas, jis kaipmat įtraukė. Tikiu, kad tai bus neatsiejama artėjančios vasaros pramogų dalis. Šiuo metu pagrindinė bendra aistra yra mūsų įkurto prekių ženklo ,,2 WINGS“ plėtra ir naujų idėjų, susijusių su verslu, įgyvendinimas.


Kokias savo gerąsias savybes stengiesi puoselėti norėdama išlaikyti draugystę?


Manau, būti nuoširdžiai yra svarbiausia, tad stengiuosi ugdyti šią savybę ir tokia būti bendraudama su kitais žmonėmis, taip pat vystydama ryšį su Gerda. Būtent mudviejų atvirumas ir nuoširdumas lėmė, kad labai gerai viena kitą suprantame, todėl nėra nieko, kas mus galėtų išskirti.


STILIAUS TINKLARAŠTININKĖS DARJA TUPČAJA IR INGA ŠMIGELSKYTĖ


Pasirodo, stiliaus ir grožio pasaulis gali ne tik supažindinti su naujausiomis aprangos tendencijomis, socialinių tinklų suformuotomis įvaizdžio madomis, bet ir padovanoti gerą draugę. Puikus pavyzdys – stiliaus tinklaraštininkės Inga Šmigelskytė ir Darja Tupčaja. Jų draugystės pradžia užsimezgė vos pradėjus abiem suktis mados ir grožio industrijoje. Šiandien merginos ne tik kartu dalyvauja įvairiuose renginiuose, leidžia laisvalaikį, juokiasi iki ašarų, bet ir drauge auga bei tobulėja kaip asmenybės, nepamiršdamos viena kitos palaikyti sudėtingais momentais.

Darja Tupčaja: ,,Ilgos fotosesijos metu ne tik susipažinome, bet ir susidraugavome“

Daugelis žino, kad stiliaus ir grožio tinklaraštininkių gyvenimo tempas intensyvus – įvairūs pristatymai, seminarai, kolekcijų peržiūros, kiti viešieji renginiai... Ar su Inga susipažinote viešumoje?


Tinklaraštininkės ne vien dalyvauja įvairiuose pristatymuose, seminaruose ar kolekcijų peržiūrose. Nepamirškime ir darbo visu etatu bei aktyvios fizinės veiklos – štai dabar jau galime numanyti, koks spartus yra tinklaraštininkės gyvenimo tempas. Kalbant apie mūsų pažintį su Inga, ji įvyko internetu. Tuo metu pradėjome bendradarbiauti su vienu avalynės prekių ženklu ir kartais susirašydavome dėl kylančių minčių bei klausimų. Pirmą kartą susitikome ir susipažinome šiek tiek vėliau, kai buvome pakviestos dalyvauti kito prekių ženklo fotosesijoje. Ji vyko kone visą dieną, tad spėjome ne tik susipažinti, bet ir susidraugauti. Taip ir prasidėjo mūsų draugystė. Tiesa, gyvename skirtinguose miestuose, aš – Vilniuje, o Inga – Kaune. Dabar susitinkame ne tik per renginius, bet ir dažnai atvažiuojame viena pas kitą į svečius.


Nemažai žmonių šnibždasi, kad tinklaraštininkės dažnai tarpusavyje konkuruoja. Ar su Inga niekada neteko pajusti konkurencijos, nes jūsų vykdoma veikla labai panaši?


Oi ne, tikrai ne! Kaip jau minėjau, susipažinome pradėjusios bendradarbiauti su tuo pačiu prekių ženklu, tad tarp mūsų niekada nebuvo ir nebus jokios konkurencijos, tik palaikymas ir pagalba rengiant fotosesijas ar kuriant vizualinį turinį. Ir kodėl reikėtų konkuruoti? Dėl vietos po saule Lietuvos tinklaraštininkų rinkoje? Kurkime kokybišką turinį ir nereikės sukti galvos dėl nereikšmingų dalykų!


Ar tavo ir Ingos pokalbių temos dažniausiai sukasi apie stilių, o galbūt aptariate ir kitus dalykus?


Dažniausiai kalbamės apie stilių ir grožį, kartais kartu lankomės parduotuvėse ar patariame viena kitai renkantis naują šukuoseną, plaukų spalvą ir t. t. Vis dėlto grožio tematika mūsų pokalbiai tikrai neapsiriboja. Galime kalbėti apie bet ką: ateities planus, šeimą, vaikinus, neduodančias ramybės gyvenimiškas problemas ar tiesiog apie orą.


Kiek tau pačiai reikia laiko, kad pažįstamą žmogų galėtum pavadinti tikru draugu?


Tai priklauso nuo daugelio dalykų. Visų pirma, nuo to, kas mane sieja su tuo žmogumi. Jei turime daug bendro (profesiniai interesai, pomėgiai, fizinė veikla ir t. t.), sutampa mūsų energetika, tai iš karto užsimezga šiltas ryšis. Turiu suprasti, kad tai yra mano žmogus, nes draugus renkuosi atsargiai, o pasirinkusi labai vertinu kiekvieną iš jų. Jei kalbėtume apie laiką, sakyčiau, kad man reikia bendrauti su kitu mažiausiai pusę metų ar metus, kad jį galėčiau pavadinti savo draugu. Tokių draugų, kurie ateina ir greitai išeina iš mano gyvenimo, man nereikia.


Kokio dalyko savo draugei niekada negalėtum atleisti?


Nemanau, kad yra toks dalykas, kurio neatleisčiau draugei. Jei žmogus yra mano draugas, vadinasi, aš juo pasitikiu. Reikia vertinti artimus žmones ir nenutraukti draugystės ryšių dėl nereikšmingų dalykų. Įvyko, tai įvyko. Išmokome pamoką ir gyvename toliau. Puikiai tiktų pasakymas: ,,Take it easy!“


Inga Šmigelskytė: ,,Mūsų draugystė nepatiria konkurencijos“


Abi sukatės interneto, stiliaus ir grožio sferoje. Teigiama, kad joje gausu veidmainių, naudos siekiančių žmonių. Kaip jums su Darja pavyksta išlaikyti šiltus ryšius?


Nemeluosiu, per visą tinklaraščio rašymo laikotarpį tikrai teko sutikti žmonių, kurie norėjo su manimi užmegzti pažintį dėl tam tikros naudos. Dabar tokius žmones atpažįstu labai greitai ir staigiai nuo jų pasišalinu. Vis dėlto man ši industrija padovanojo nuostabią pažintį su Darja.


Mes susipažinome, vos tik Lietuvoje užgimė tinklaraščių tendencija, kai tinklaraštininkai dar nebuvo populiarūs. Nuo pat pirmųjų pažinties minučių stengėmės viena kitai padėti, patarti, diskutuodavome iškilusiais darbiniais klausimais. Gal tai padėjo mums išvengti konkurencijos? Šiuo metu ryšys tarp mūsų toks tvirtas, kad apie pykčius negali būti nė kalbos. Džiaugiamės mudviejų pasiekimais, padedame viena kitai tinklaraščio rašymo, nuotraukų redagavimo ar vlogų montavimo klausimais, nebijome pasakyti pastabų viena kitai ir kartu siekiame geriausių rezultatų.


Įvardyk smagiausią momentą, patirtą su Darja, kurį prisiminus ir šiandien veide pasirodo šypsena.


Sunku išskirti vieną momentą! Tiek daug visko nutiko leidžiant laiką kartu. Labai įsiminė festivalis ,,Granatos“, į jį keliavome kartu. Tas savaitgalis buvo kupinas juokingų situacijų. Ko gero, labiausiai kvatoti pradedame prisiminusios dieną, kai sugebėjome su mano mašina pasiklysti vieno prekybos centro automobilių aikštelėje... Nepagalvokite nieko blogo, esu gera vairuotoja, bet ta aikštelė tokia klaidi! Sukome kelis ratus aplinkui, važiavome pirmyn ir atgal, aukštyn, tada žemyn... Iki ašarų juokėmės ir garsiai traukėme įvairias dainas (mūsų dar vienas pomėgis – kartu važiuojant automobilyje garsiai dainuoti), kol galiausiai pavyko rasti išvažiavimą iš aikštelės.

Kokios Darjos asmeninės savybės tave žavi, ragina pasitempti?


Mane žavi Darjos optimizmas! Ji visada geros nuotaikos, su Darja niekada nebus liūdna. Be to, yra drąsi, linksma ir nenustygstanti vietoje. Būdama su ja pasisemiu geros energijos ir atsipalaiduoju. Patinka tai, kad Darja visada išlieka savimi, to galima iš jos pasimokyti.


Ar internetinis pasaulis draugystę stiprina, o gal, priešingai, – silpnina? Atsakyk į klausimą remdamasi savo ir Darjos draugystės patirtimi.


Aš manau, kad stiprina. Turime galimybę viena su kita susisiekti dvidešimt keturias valandas per parą, virtualiame pasaulyje dalijamės gyvenimo momentais. Dažnai siunčiame viena kitai nuotraukų iš savo kasdienybės ar įvairių šypseną keliančių žinučių. Nors gyvename skirtinguose miestuose, internetu galime bendrauti kiekvieną dieną, pavyzdžiui, patariame viena kitai, kai parduotuvėje renkamės aprangą. Susitikusios dažniausiai aptariame, kas naujo interneto pasaulyje, pasidalijame atradimais, apsikeičiame įkvėpimo šaltiniais.


Kaip manai, kokie dalykai gali sugriauti net ir pačią tvirčiausią draugystę?


Sunkus klausimas. Jei atvirai, manau, kad pačios tvirčiausios draugystės sugriauti neįmanoma. Kiekviena draugystė patiria tam tikrų nesusipratimų, pykčių, būna, išsiskiria nuomonės, bet, jei ji tvirta, tokie dalykai jos nesugriaus. Žinoma, jokia draugystė negali egzistuoti be pasitikėjimo ir atvirumo. Tai būtinos sąlygos. O štai pavydui vietos negali būti.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis