16-metės Emos gyvenimas: dovanos už 30000 litų, karališkas dėmesys ir dainininkės karjera(INTERVIU)

Dėl svajonės tapti dainininke šešiolikametė Ema Bagužaitė iš verslininko patėvio gavo dvi ypatingas dovanas, kurių vertė virš 30 tūkstančių litų, ir ši suma toliau auga! „Vertėjo, nes mane parodė televizijos visame pasaulyje“, – spalio mėnesio žurnale „Panelė“ džiaugsmu trykšta mergina.

BEVEIK IŠ ALPIŲ

Iš Šiaulių kilusi Ema Bagužaitė jau dvylika metų gyvena Fügene, viename prabangiausių slidinėjimo kurortų Austrijoje. Ten persikėlė po to, kai mama ištekėjo už turtingo vietos verslininko, valdančio neregėtai didelį sporto prekių centrą.

Patėvį mergina švelniai vadina tėveliu. Nes jis ją užaugino ir maksimaliai pakeitė gyvenimą.

Daugiausiai apie jo gerumą ir šis rašinys.

Ištaigingame kotedže įsikūrusi šeima netrukus ruošiasi pradėti svajonių namo statybas. Jie ilgai rinkosi sklypą, stengėsi, kad būtų kuo arčiau Alpių, gamtos apsuptyje. „Jau dabar svajoju apie vaizdą pro langą, tikiuosi, primins atviruką", - kikena Ema.

NE LEPINO, O INVESTAVO

Turtuoliai savo atžalas dažnai lepina neskaičiuodami pinigų. Kai kurių istorijų herojų biudžetai šokiruoja (pavyzdžiui, neseniai rašėme apie Moną Vinklerytę ir jos karališkus apartamentus net už milijoną). Tik ne šį kartą. Emos tėvai jokio rekordo nesumušė, jie net pakankamai kukliai išsisuko. Pirmą kartą - vos už septynis tūkstančius litų, antrą - už dvidešimt keturis.

Betgi visai ne dėl to ši istorija mus sudomino. Nors investicijos palyginus nėra didelės, tačiau jau tuoj tuoj gali iškilti pasaulinio lygio žvaigždė! O tada - kaip iš čiaupo ims kapsėti dividendai. Ir niekas šioje Žemėje negalės prikišti, kad Ema buvo lepinama. Į ją juk visą laiką sąmoningai investavo. Austriška pamoka kitiems turtuoliams: paieškokite ir jūs savo vaikų talentų, o ne sportinius „Ferrari" pirkite.

NESIBLAŠKĖ, TODĖL IR GAVO

Viskas prasidėjo nuo keturioliktojo Emos gimtadienio. Kai užpūtus žvakutes ant torto, patėvis jai pranešė, kad išpildys didžiausią svajonę - apmokės visas debiutinės dainos sukūrimo ir įrašymo išlaidas. Tam pasamdė profesionalus, dirbusius su keliomis Austrijos žvaigždėmis. Specialiai Emai parašė dainos tekstą ir melodiją.

„Daug merginų svajoja tapti dainininkėmis arba aktorėmis, jos niekaip neišsirinko, kuo nori būti, o aš - visai nesiblaškiau, man visada tik dainavimas rūpėjo. Pasiimdavau plaukų šepetį ir maivydavausi prieš veidrodį, bandžiau kartoti tai, ką rodė muzikiniai televizijos kanalai, net mažiukams skirtą muzikos mokyklėlę lankiau. Kai reikėdavo sugalvoti kokį nors norą, visada kartodavau tą patį - kada nors tapti dainininke."

HIMNAS, KURĮ IŠGIRDO PASAULIS

„This is our time" (tai mūsų laikas, liet.) - taip pavadinta daina, kuri dėl patėvio ryšių tapo tikra sensacija Austrijoje. Tuo metu šalyje vyko Pasaulio jaunimo olimpiada. Ją organizavęs vietinis olimpinis komitetas vienbalsiai nusprendė, kad Emos debiutas toks stiprus, toks gražus, jog net gali tapti oficialiu didingo renginio himnu.

Tuoj pat buvo sukurtas vaizdo klipas, jį daug kartų rodė televizijos. Atidarymo ceremonijos metu, kurią gyvai stebėjo 20 tūkstančių žiūrovų, taip pat transliavo šimtai pasaulio televizijų, Ema lipo dainuoti ant scenos. „Labai patiko, kai pristatydamas mane vedėjas pasakė, kad aš turiu lietuviškų šaknų. Bet nusiminiau, kad mažai apie dainą kalbėjo."

DAUG „LIKE", MAŽAI INTERVIU

Tuoj po visko pasirodė pirmieji straipsniai apie jauną dainininkę, daugiausiai Austrijoje, keli Vokietijoje. Jos mama paskambino ir į pusę Lietuvos žiniasklaidos priemonių. Susidomėjo tik kelios. „Žurnalistai net nežinojo tos olimpiados, labai keista", - pečiais gūžčioja Ema.

Bet ir to užteko, kad internete atsirastų merginos fanų klubai. Didžiausias aktyvumas feisbuko profilyje, kur „like" mygtuką nuspaudė beveik 230 tūkstančių žmonių. „Neįmanoma suskaičiuoti, iš kelių šalių tie žmonės, daugiausiai lietuviai, austrai ir vokiečiai, bet labai daug anglų, rusų, latvių", - vardina dainininkė.

SUNKIOJI ARTILERIJA

Kad niekas dukros nevadintų vieno hito atlikėja, patėvis pernai nusprendė dar šiek tiek investuoti. „Jis labai mėgsta keliauti, visur turi pažinčių, - apie atsidūrimą vienoje Londono įrašų studijoje pasakoja Ema. - Norėjome, kad antra daina sulauktų dar daugiau populiarumo. Todėl pasirinkome su Stingu, Britney Spears ir Sealu dirbusį prodiuserį Steven. A. Williams. Kai jis padaro - daina užtikrintai tampa populiari."

Dvidešimt keturi tūkstančiai litų (septyni tūkstančiai eurų) - tokia antros dovanėlės vertė. „One chance" (vienas šansas - liet.) pavadintas kūrinys sudomino kelias Austrijos ir Lietuvos radijo stotis. Per mažai.

Nuspręsta kurti vaizdo klipą, kad populiarumas didėtų. Praėjusią vasarą lietuvių filmavimo komanda darbavosi Latvijos kurorte Papėje, kur pliaže jį ir nufilmavo. „Samdėme profesionalų grupės „Pikaso" vadybininką Mindaugą Bendžių, kad viskam vadovautų", - didžiuojasi dainininkė. Kiekvieną dieną ji tikrina, kiek kartų peržiūrėtas klipas, ir svajoja, kad skaitliukas suktųsi vis greičiau.

MELODIJOS IR NIŪNIAVIMAI

Ema pasakoja, kad populiarėti jai daug labiau sekasi ten, kur gyvena - Austrijoje. Štai, pavyzdžiui, kelių bendraklasių telefonų melodijos - jos daina. Buvo atvejis, kai vienas gerbėjas, pamatęs Emą gatvėje, ėmė jos melodijas niūniuoti balsu. Bet to ji nesureikšmina.

Ypatingu atveju mergina vadina žiniasklaidos dėmesį. Net kelis kartus buvo pakviesta į nacionalinio Austrijos televizijos kanalo ryto laidą. „Tik liūdna, kad studijoje sėdėjau jau antrą kartą, o vedėjas, gal užmiršęs, jog mes jau anksčiau kalbėjomės, to paties klausinėjo", - vis dar kremtasi dainininkė.

KOMANDA DIDĖJA

Dar vienas ginklas, kurio neseniai ėmėsi merginos tėvai - specialiai savireklamai pasamdyti brangūs ryšių su visuomene atstovai. Šiuo metu su kylančia žvaigžde dirba net dvi agentūros.

Viena rūpinasi Austrijos ir Vokietijos rinka, kita - naują vardą pramogų pasaulyje reklamuoja Lietuvoje. Kaip tai vyksta?

Štai mes gavome tiek laiškų ir skambučių, kuriuose pristatoma Ema, kad tiesiog negalėjome į tai nesureaguoti. Ryšių su visuomene atstovai pasiruošę toli eiti: „Jeigu norite - jus nuskraidinsime į Austriją! Apmokėsime kelionę, suteiksime nakvynę. Jeigu neturite laiko - Ema pati atvyks pas jus. Data ir laikas - nesvarbu". Ir viskas dėl paprasto interviu.

KAIP KARALIENĖS

Ema ir ją kelionėse lydinti močiutė Laima (gyvena kartu Fügene) pirko beveik paskutinės minutės lėktuvo bilietus į Vilnių, gyveno biznio klasės viešbučio apartamentuose. O tam, kad nuotraukose atrodytų lyg tikra žvaigždė - pasisamdė vieną iš brangiausiai apmokamų makiažo specialisčių šalyje, grimo dailininkę Juliją Estko.

Patarėme, kad dėl vieno interviu taip neišlaidautų. Todėl jos nusprendė susitikti dar su keliais žurnalistais.

„Man labai patinka Rihanna, Pink, Adele, Jessie J, Lady Gaga. Noriu būti į jas panaši", - nuoširdžiai prisipažįsta Ema. Ji tiki, kad vieną dieną taip nutiks.

Kitas merginos vizitas Lietuvoje bus tada, kai pakvies dar kuri nors žiniasklaidos priemonė. Daugiau į gimtąją šalį ji beveik negrįžta. O ir kalbėti lietuviškai darosi vis sunkiau. Pamiršo ne vieną žodį, dar sunkiau su sakinių reikšmėmis. Laimei, kad šalia sėdinti močiutė rūpinasi vertimu.

Šis straipsnis iš spalio mėnesio žurnalo „Panelė“. Numeris prekyboje iki lapkričio 5 dienos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis