Emigracija nusivylęs Justino Bieberio antrininkas Tomas: atrodė, kad užsienyje daug linksmiau visi gyvena…(INTERVIU)

„Ech tas jaunatviškas maksimalizmas” – greičiausiai taip banaliai išpyškintų vyresnioji karta, perskaičiusi šį straipsnį. Ir didžiąja dalimi jie būtų teisūs. Ne viskas gyvenime yra rožėmis klota, jei esi tik jaunas, energingas ir patrauklus. Yra dar vienas labai teisingas pasakymas: „Gražus žmogus – ne profesija”.

Nežinia, ar simpatulis Tomas Bondarevas (19 m.) tikėjosi, kad naudodamasis tik šiais atributais sugebės prasimušti gražuolių kupinoje Švedijos sostinėje Stokholme. Aišku yra tik tiek, kad iš jos jis bėgo neatsigręždamas. Emigracijoje laimės nesuradęs, dabar Tomas ateitį kuria Vilniuje.

Siūlome paskaityti „Panelės” žurnalisto Orijaus Gasanovo interviu su apgautu, pasimetusiu, bet galiausiai savo fortūną tėvynėje sugavusiu Tomu Bondarevu.

Gražiems visada sekasi?! Beveik šimtu procentų – taip! Psichologai, mokslininkai, net ir statistika tai liudija. Tokie ne tik lengviau susiranda darbą, bet ir greičiau kyla karjeros laiptais, didesnių atlyginimų išsireikalauja. Draugų lengviau susiranda, antrą pusę iš mažiausiai dešimties kandidatų gali rinktis (taip suskaičiavo vienas italų institutas).
Ir štai gyvas pavyzdys – Tomas Bondarevas, savo išvaizda daugelio lyginimas su merginų numylėtiniu Justinu Bieberiu, fotografų giriamas už fotogeniškus bruožus, praeivių gatvėse tiesiog vadinamas gražuoliuku. Jis galėtų jums papasakoti ne vieną istoriją, kaip jam pasitarnavo išvaizda. Bet girtis jis nemėgsta, todėl šis tekstas apie tai, kaip prieš keletą mėnesių jam smarkiai nepasisekė. Beje, įdomus sutapimas – mieste, kuriame oficialiai gyvena daugiausiai gražių žmonių Europoje!

LAIMĖS KŪDIKIO ISTORIJA

Pernai birželį Tomas baigė vidurinę. Tuo metu jis jau dirbo padavėju vienoje populiariausių Palangos picerijų. Mėnesinis atlyginimas siekė nuo maždaug pusantro tūkstančio litų ne sezono metu iki dviejų ar net trijų tūkstančių, kai miestą užplūsta poilsiautojai. Didžioji uždarbių dalis – arbatpinigiai, kurių už mielą šypseną gaudavo nepalyginamai daugiau už kolegas. Vaikinas nuo šešiolikos metų gyvena be tėvų finansinės pagalbos, o įvairius darbus dirbti ėmė penkiolikos. Tarp draugų ir giminių jį nuolat gyrė, nes jis ir mokėsi, ir dirbo, ir turėjo nemažai laisvalaikio veiklos. Pavyzdžiui – sukūrė Lady Gagos vertą drabužių kolekciją, surengė madų pristatymą!
„Visada buvau didelis optimistas, nes ko tik imdavausi, man pasisekdavo. Negalėjau suprasti tų, kurie skųsdavosi, kad neįmanoma susirasti darbo. Mane priimdavo net ten, kur neieškodavo naujų darbuotojų. Tiesiog paprašydavau ir būdavau išgirstas“, – aiškina Tomas.

Tomas Bondarevas
Tomas Bondarevas
A.Kriščiūno nuotr.

MADOS AUKA

Jis svajojo studijuoti kostiumo dizainą, apsigyventi dideliame mieste, labiausiai Vilniuje. Sėkmė ir čia nusišypsojo – įstojo į Vilniaus kolegiją.
Bet 2013-ųjų rugsėjį laimės kūdikis, kaip parodys laikas, priėmė blogiausią sprendimą gyvenime. Atsisakė tvarkyti studijų dokumentus, o vietoj to nusipirko vienos krypties bilietą į Švedijos sostinę Stokholmą. Ten, tikėjo Tomas, turėjo prasidėti kažkas nepaprasto, kažkas kaip Holivudo filmuose.
„Mane paveikė masinė emigracijos mada. Juk visi aplinkui tik ir kalba, kaip čia (Lietuvoje) nieko nepasieksi, kad diplomas nieko nereiškia... Tarp kai kurių jaunimo kompanijų vyrauja tokia nuostata, kad gėda likti Lietuvoje . Jeigu niekur neišvykai – tai reiškia, kad su tavim kažkas blogai. Man irgi panašiai atrodė. (Bet ar tau kažko trūko?) Tas ir įdomiausia, kad nieko... Tiesiog atrodė, kad užsienyje daug linksmiau visi gyvena.“

VISI SAKĖ: VAŽIUOK

(Kodėl pasirinkai Stokholmą, juk ši kryptis tarp lietuvių nėra labai populiari?) „Ten daug metų gyvena lietuvis draugas su šeima. Jo tėvai sėkmingai sukasi versle, jis studijuoja ir tūsinasi. Kelis kartus buvau pas jį – patiko tas gyvenimo stilius, susižavėjau Stokholmo naktinėmis pramogomis, parduotuvėmis. (Norėjai likti?) Nesu naivuolis, todėl aklai tokių sprendimų nepriimu. Pamatęs, kaip man ten patinka, šį planą pasiūlė tas draugas. Jis žinojo, kad nebijau darbo, kad esu pareigingas, jog man visur sekasi. Todėl ėmė įkalbinėti pasibaigus vasaros sezonui Palangoje su visais uždirbtais pinigais atvažiuoti ir pradėti švedišką gyvenimą. Tuo draugu labai pasitikėjau, nes žadėjo padėti įsikurti. (Bet?) Viduje tarsi nujaučiau kažką blogo, nenorėjau palikti draugų, taip pat studijos viliojo... Kai jau turėjau nusipirkęs bilietus ir po kelių dienų laukė skrydis, ėmiau skambinėti giminėms ir klausti jų patarimų. O jie vienbalsiai sakė, kad nebijočiau. Neužteko to – skambinau tam draugui, pasitikslinau, ar tikrai Stokholme lengva įsikurti? Jis gal dešimtą kartą užtikrino, kad tikrai taip!“

ATLEISK, DARBO NEBUS

(Sakei, kad draugas žadėjo padėti – ką tiksliai jis siūlė?) „Pirmiausia garantavo priimti į savo šeimos namą, nes Stokholme butų ir kambarių nuoma labai brangi. Taip pat turėjau ten iš karto gauti asistento darbą, kadangi jo tėvui priklauso autoservisas ir maža dažų parduotuvėlė šalia jo. (Neskamba labai įdomiai.) Kadangi žinojau, kad man vadovaus draugo tėvas, nebijojau, jog būsiu išnaudojamas ar apgautas, kaip dažnai emigrantams būna. Be to, sakė, kad uždirbsiu apie šešis tūkstančius litų per mėnesį pradžioje, o po to – tūkstančiu ar net dviem daugiau. Juk buvau jų šeimai artimas žmogus! (Taip ir buvo?) Į namus priėmė, gavau atskirą kambarį. Bet daugiau nieko... (Kur dingo darbas?) Staiga draugo tėvas pareiškė, kad tą pasiūlymą man davė neįsigilinęs į vietinius darbo įstatymus. Jis sakė, kad mane priėmus smarkiai užaugtų mokesčiai. (Daug kur dirbama nelegaliai?) Bandžiau rodyti iniciatyvą, padėjau toje parduotuvėlėje tvarkytis, bet man pasakė, kad papildomos rankos ten nereikalingos.“

Kaip viskas klostėsi toliau ir kur dabar gyvena bei ką veikia Tomas, sužinosi kovo žurnale „Panelė”. Paskubėk! Prekyboje tik iki Balandžio 5-osios!

SUGRĮŽELIAI, ATSILIEPKIT!

Tu irgi emigraciją iškeitei į Lietuvą? Kiekviename numeryje „Panelė“ spausdins įdomiausias sugrįžimo į namus priežastis. Savo asmenines arba draugų istorijas galite siūlyti el. paštu: orius@panele.lt.

Didžiausio tiražo mėnesinis žurnalas „Panelė“ visuomet stebina unikaliomis istorijomis, savitu požiūriu, ryškiomis fotosesijomis ir nepakartojamais herojais.
Ar norėtum, kad žurnalas atkeliautų pas tave kas mėnesį? Dalyvauk konkurse ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 3 mėnesiams! Atsakyk į apačioje pateiktus klausimus ir neužmiršk įrašyti savo vardo, pavardės bei elektroninio pašto adreso.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis