Domantas Sabonis iš arti: 5 mitai apie krepšininkus, kuriuos paneigiau (FOTO)

Dauguma merginų pasitiki Lietuvoje sklandančiu stereotipu, jog krepšininkai paviršutiniški, neįdomus ir nelabai protingi. Kas gi negalvoja, jog merginos su jais būna ne dėl aukšto intelekto, bet storos piniginės?

Prisipažinsiu, jog aš buvau panašios nuomonės, nors niekada asmeniškai nebuvau susidūrusi su profesionaliu krepšininku. Nelabai įsivaizdavau, apie ką reiktų kalbėti su krepšininku užstrigus lifte. Apie jo tritaškių pataikymo procentą? Temos gana greit baigtųsi.

Tuomet, artėjant Europos krepšinio čempionatui, redaktorė mane nustebino pranešdama, jog aš kalbinsiu jauniausią rinktinės žaidėją, žymios pavardės paveldėtoją ir ateities krepšinio žvaigždę Domantą Sabonį. Švelniai tariant, pavardė įpareigojo mane pasiruošti interviu. Išmokau vietas, kur Domantas rungtyniavo, specialistų prognozes jo karjerai NBA, net vidutinį taškų per varžybas surinkimo skaičių. Kitaip tariant, tapau tikra sporto žurnalistė. Kolegų sakymai, jog yra tylūs žmonės ir yra Domantas manęs visai neguodė, bet buvau pasiryžusi jį prakalbinti bet kokia kaina!

Živilė kalbasi su Domantu Saboniu
Živilė kalbasi su Domantu Saboniu
Fotogenijai nuotr.

Su visa komanda nuvykę į Klaipėdą laukėme pasirodant Domanto. Žinojau, kad krepšininkai aukšti, bet kad tokie… negalėjau pagalvoti. Domanto ūgis 2, 08 m. Rinktinės atstovas spaudai mums davė dvidešimt minučių. Įjungus diktofoną ir pradėjus kalbėti, baigėme tik po valandos. Net patys nepajutome, kur praskriejo laikas. Neįtikėtina, tačiau valandos užteko, jog visiškai pakeisčiau nuomonę apie krepšininkus. Štai, penki dalykai, kuriuos aš pasiruošusi paneigti ir apginti Lietuvos aukštaūgius prieš merginas!

1. Krepšininkai nemėgsta mokytis ir yra paviršutiniško mąstymo.

Melas! Galėčiau pasakyti, jog Domantas tikras mąstytojas, apgalvojantis kiekvieną savo ištariamą žodį. Jis studijuoja vadybą Gonzagos universitete ir kasdien spėja nueiti į dvi treniruotes. Nors treneriai ir sako jog mokslas gali palaukti, Domantas nė už ką nesutinka praleisti paskaitų ir jas sąžiningai lanko. Net jei būtų pakviestas žaisti NBA, jis pirmenybę teikia mokslui ir pirmiausia baigs bakalauro studijas, o tuomet pradės žaisti stipriausioje pasaulio lygoje. Štai taip, protingų krepšininkų taip pat būna!

2. Su krepšininkais bendrauti neįdomu, nes jie kalba tik apie krepšinį.

Mūsų interviu, publikuojamas rugsėjo mėnesio PANELĖJE yra tikras įrodymas, jog krepšininkai gali diskutuoti tiek apie gyvenimo prasmę, tiek apie karjerą, meilę, šeimą ar laisvalaikį. Taip, galbūt patys jie nebus tie iniciatoriai, kurie norės filosofuoti, tačiau prie pokalbio mielai prisijungs. Jo vertybės tokios aukštos, kad galėtų pavydėti dauguma jaunimo. Nereikia daugžodžiauti - pažiūri į akis ir aišku, jog ne dabar sugalvojo, bet jaučia širdimi.

Živilė ir Domantas Sabonis
Živilė ir Domantas Sabonis
Fotogenijai nuotr.

3. Visi krepšininkai save laiko esant aukščiau už kitus.

Daugelis merginų mano, kad visi krepšininkai pasipūtę, nes yra žinomi, daug uždirba, o merginos krenta jiems po kojomis. Nė velnio! Domantas labai atvirtas, nuoširdus ir sąžiningas. Jis nenuvertina Lietuvos, nors pats sunkiai kalba lietuviškai. Myli savo tėvynę ir ją reprezentuoti pasiruošęs visame pasaulyje. Žinoma pavardė ar krepšininko karjera jam visiškai nesusuko galvos. Atvirkščiai, sėkmė jį skatina tik dar labiau stengtis ir judėti pirmyn. Jo manymu, turime tiek, kiek užsidirbame, o jo kasdienis darbas puikiai tai įrodo. Nėra kada keltis!

4. Krepšininkai per daug išlepinti šlovės.

Kas neišleptų, gaudamas krepšininko atlyginimą, būtų žinomas visoje Europoje ir pažinotų ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio elitą? Taip atrodo iš šono, tačiau tai tik gražioji, paradinė krepšininkų gyvenimo pusė. Nematoma pusė laiko praeina prakaituojant sporto ir krepšinio aikštelėse, ilguose skrydžiuose ir moksluose. Ir renginiuose dažnai lankaisi, nes reikia ten būti, bendrauti, megzti pažintis. Retai kas paklausia, ar nori. „Toks mano darbas, o aš myliu krepšinį“, - žurnalui kalbėjo viską dėl krepšinio pasiryžęs padaryti Domantas, kuriam šlovės spinduliai nubėga kaip vanduo nuo žąsies. Neįžvelgiau nei menkiausio išlepimo požymių, kuriuos, bendraujant su žymiais žmonėmis, mes, žurnalistai, pastebime iš karto!

PANELĖS komanda kartu su Domantu Saboniu
PANELĖS komanda kartu su Domantu Saboniu
Fotogenijai nuotr.

5. Krepšininkams svarbiausia merginos grožis. Juos medžioja tik plastmasinės lėlytės.

Kai Domanto paklausiau, ar su tėčiu jau kalbėjo apie merginas, atviras vaikinas nusišypsojo ir atsakė, jog su tėčiu tokiomis temomis nekalba. Nestovi ir būriai gražuolių, pasiruošusių už jo iškart ištekėti. Pasak krepšininko, visą laisvalaikį jis skiria šeimai, o draugams ar meilei laiko beveik nelieka. Anksčiau jis turėjo draugę Ispanijoje, tačiau keliai išsiskyrė, nes laiko draugystėms dabar nėra. Reikia žaisti. Ir myli jis tikrai ne akimis, bet širdimi. Tiesa, kol kas tik krepšinį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis