„Victoria's Secret“ angelai - grožis, lydimas rimtų sveikatos sutrikimų?

Milijonai merginų visame pasaulyje perka „Victoria's Secret“ apatinį trikotažą ir turbūt ne viena jų, stebėdama kiekvienais metais pristatomą „Victoria's Secret“ madų šou, pasvajoja, jog būtų smagu apsikeisti vietomis su garsiaisiais angelais.

Juk jų oda lygi, plaukai išpuoselėti, o kūno formos tiesiog tobulos. Atrodo, jog šių modelių darbas yra tikrų tikriausias svajonių išsipildymas – jos uždirba milijonus, yra garsios ir geidžiamos.

Tiesa, grožis – subjektyvus reikalas, ir vis dėlto „Victoria's Secret“ podiumu žengia tik pačios gražiausios. Tik ar kada susimąstei, kaip jos visa tai pasiekė? Ar tų modelių plaukai tikri, o gal priauginti? Ar jų oda natūraliai taip spindi, o gal dėl nepriekaištingų kūno formų sporto salėse išlieti devyni prakaitai? Kas jos yra iš tikrųjų? Išrinktosios, genetiškai apdovanotos deivės ar tiesiog sunkiai dirbančios merginos?

PIKANTIŠKA PRADŽIA

„Victoria's Secret“ kompanija buvo įkurta prieš 39 metus – 1977 metais birželio 12 dieną – ir pakeitė tuo metu vyravusį požiūrį į moterišką apatinį trikotažą. Apatiniai tapo seksualūs! Tiesa, kompanija iš pradžių buvo sukurta ne visai moterims. Sklando gandai, jog įkūrėjas Ray Raymondas norėjo savo žmonai padovanoti seksualius apatinius, tačiau jautė gėdą pirkdamas moteriškus drabužėlius. Tad pirmoji jo idėja buvo sukurti parduotuvę, skirtą vyrams, kurioje jie galėtų be jokios gėdos pirkti moteriškus apatinius. Savo damoms, žinoma.

Gigi Hadid
Gigi Hadid
Vida Press

Ilgainiui padėtis ėmė keistis, o dabar čia perka ir vieni, ir kiti – vyrai perka dovanų savo merginoms, merginos apdovanoja save. Kalbant apie moterišką apatinį trikotažą, „Victoria's Secret“ lig šiol laikomas vienu geidžiamiausių. Jei šiandien apsilankytum „Victoria's Secret“ parduotuvėje arba sugalvotum pirkti internetu, rastum ne tik dailių apatinių, bet ir naktinių, drabužių bei įvairių grožio priemonių, pavyzdžiui, kvepalų. Taigi verslas klesti, o kasmet organizuojamas „Victoria's Secret“ madų šou yra išskirtinai laukiamas metų mados renginys. Pirmasis apatinio trikotažo pristatymas buvo surengtas 1995 metais, o 1998-aisiais manekenes jau puošė sparnai. Tąkart iš paprastų apatinį trikotažą demonstruojančių modelių jos virto geidžiamiausiais pasaulio angelais. Jau dvidešimt metų tie angelai žavi, stebina ir užburia net racionaliausius protus.

PETICIJA PRIEŠ ŠOU

Ar dėl angeliškų sparnų, ar dėl seksualių kūnų, o galbūt dėl nepriekaištingų drabužėlių renginys tapo viena prabangiausių ir laukiamiausių metų tradicijų, prie televizoriaus ekranų pritraukiančia galybę žmonių. Šiandien šou rodomas 192 šalyse, kuriose šimtai tūkstančių merginų stebi angelus ir nori būti panašios į ekranų gražuoles. Negana to, televizoriuose matomos merginos ne tik gražios. Jos milijonierės! Daugelį „Victoria's Secret“ modelių žurnalas „Forbes“ paskelbė daugiausiai uždirbančiomis manekenėmis. Svajonių gyvenimas, kartais pagalvoji tyliai, tiesa? Bet reikėtų nepamiršti ir fakto, jog užpernai net 16 000 moterų pasirašė peticiją prieš „Victoria's Secret“ šou. Kodėl? Pasipiktinusių nuomone, „Victoria's Secret“ angelai transliuoja itin žalingą žinutę ne tik jaunoms merginoms, bet apskritai visiems. Juk formuojama bendra nuomonė, kad „Victoria's Secret“ modelių kūnas yra pats gražiausias, o visi kiti tik šiaip sau. Juk žemo ūgio ar daugiau nei 18 proc. kūno riebalų masės turinčios merginos niekada nežengė išrinktųjų podiumu. Žinoma, peticija nė kiek nepakenkė šou žiūrimumui – pernai renginį stebėjo daugiau nei 500 mln. žmonių.

Akimirkos iš šou
Akimirkos iš šou
Vida Press

45 IŠRINKTOSIOS

„Victoria's Secret“ šou atrankų direktorius Johnas Pfeifferis pasakojo, jog visi garsiausi pasaulio modeliai trokšta žengti „Victoria's Secret“ šou podiumu. Kasmet jis sulaukia apie 500 paraiškų, 300 kviečiama į atranką, o iš jų atrenkamos tik 45 laimingosios, dalyvausiančios renginyje. Beje, jei manekenė dalyvavo vienais metais, dar nereiškia, kad dalyvaus ir kitais. Nauji metai, nauji reikalavimai ir, žinoma, naujos atrankos, nes norėdama patekti į šou turi būti pati geriausia savo versija! Tačiau tai pasiekti itin sunku. Amerikietė manekenė Cameron Russell (28), „Victoria's Secret“ podiumu žengusi du kartus, viename interviu apie savo koleges pasisakė labai atvirai ir sukėlė diskusijų laviną: „Jos turi liekniausius liemenis, labiausiai švytinčius plaukus ir dėvi pačius geriausius drabužius, bet tuo pat metu yra psichologiškai nesaugiausios moterys planetoje.“

Žinoma, tai vieno žmogaus viena nuomonė, tačiau „Victoria's Secret“ angelų kasdienybė vis dėlto ne tokia spindinti, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Valia, užsispyrimas ir ryžtas yra trys pagrindinės savybės, kurias privalo puoselėti merginos, trokštančios tapti „Victoria's Secret“ modeliais. Juk kartais jos dalyvauja ne vienoje ir ne dviejose atrankose, vadinasi, kartais prireikia kelerių metų sporto, dietų bei baimės ir vėl nebūti atrinktai.

TOBULI KŪNAI?

Kad manekenės, gavusios galimybę žengti „Victoria's Secret“, yra išskirtinio grožio ir kūno formų, ir taip aišku. Jų ūgis – mažiausiai 1,75 m, liemuo – ne daugiau kaip 60 cm. Nori būti panaši į „Victoria's Secret“ angelus? Liemenį gal ir suliekninsi, tačiau ūgio, kad ir kaip norėtųsi, nepridėsi. Kai kurie sako, jog „angeliškų“ formų merginos yra genetiškai palaimintos, nes jų kūnai nepriekaištingi. Vis dėlto šioje vietoje reikia rašyti didelį „bet“ – gerų genų neužtenka. „Angelai“ sporto salėse lieja prakaitą, o valgo tik tai, kas leidžiama dietologų. Štai „angelas“ Lily Aldridge prisipažįsta, jog tam, kad išlaikytų tobulas formas, jai reikia sportuoti po du kartus per dieną, o valgo ji tik savo pačios gamintą vištieną su daržovėmis. Adriana Lima prisipažino, kad devynias dienas iki pasirodymo gėrė tik vandenį. Tiesa, niekas nebuvo sužavėtas šiuo pareiškimu ir buvo paskelbtas pranešimas, skatinantis nesekti Adrianos pavyzdžiu. Toks organizmo alinimas gali pakenkti sveikatai negrįžtamai!

NĖ VIENA TOKIA NEGIMĖ

Sporto treneris Justinas Gelbandas šiais metais treniravo net devynias 2015 metų šou žengusias manekenes, o per pastaruosius devynerius metus dirbo su daugiau nei 50 modelių, dalyvavusių „Victoria's Secret“ šou. Jis pabrėžia, kad tikslas vienas – savimi pasitikinčios, disciplinuotos ir save mylinčios moterys. „Svarbiausia, kad būdamos savimi jos jaustųsi puikiai. Čia nekalbama apie vyrus. Aš kalbu apie moterų emancipaciją, apie tai, kad jos virstų geriausiomis savo versijomis, o svarbiausia, kad jos mylėtų save“, – viename interviu pabrėžė treneris. Beje, vyras prisipažino, kad visada jaudinasi per pasirodymus ir kartais net verkia. Jo treniruoti modeliai, žengiantys „Victoria's Secret“ podiumu, yra jo „Grammy“, jo „Auksinis gaublys“, pats didžiausias apdovanojimas ir įvertinimas. Ar jis kankina savo klientes? Pasakoja, kad ne. Ar tai tiesa, neaišku. Aišku tik tai, kad badauti jis joms neleidžia ir siekia ilgalaikių rezultatų. Štai Candice Swanepoel treniruojasi pas Justiną jau devynerius metus. Pasiruošti šou jai užtenka trijų savaičių, o naujai merginai, pirmą kartą žengsiančiai VS podiumu, gali prireikti ir trijų mėnesių. Taigi viskas individualu, bet įmanoma. Anot Justino, nė viena natūraliai taip neatrodo, kad ir kokios jos gimė gražios, – dėl „Victoria's Secret“ šou reikia labai rimtai padirbėti.

BŪSIU ANGELAS!

„Victoria's Secret“ šou kūrybos direktorė kartą yra pasakiusi, jog šių modelių darbas labai panašus į olimpinių atlečių. O modelis Alessandra Ambrosio viename interviu patvirtino šią mintį: „Tu sportuoji kaip atletas, visos tavo mintys ir tu visas esi dedikuotas tik tam.“ O ar įmanoma tokių rezultatų pasiekti paprastam mirtingajam? Fitneso tinklaraštininkė Poppy Cross nutarė išsiaiškinti ir susikurti „Victoria's Secret“ modelio kūną. Tiesa, būdama 29 metų, ji atrodė tikrai puikiai. Ne viena jaunesnė galėtų pavydėti tokių kūno formų: ūgis 1,75 m, dėvimos suknelės – S dydžio, o liemuo – tik 66 cm. Atrodė, kad vargti teks nedaug, tačiau jos riebalų masė buvo – 22 proc, o toks skaičius „Victoria's Secret“ pasaulyje neegzistuoja, ten egzistuoja 18, 16, ar net 14! (Jei riebalų masė mažesnė nei 14, tai dažniausiai reiškia, kad mergina labai rimtai serga.) Taigi VS modeliai vaikšto labai plonyte linija, kurią peržengus gresia ligos ir valgymo sutrikimai.

Alessandra Ambrosio
Alessandra Ambrosio
Vida Press

Na, bet šie faktai tinklaraštininkės neišgąsdino. Ji pasisamdė trenerį, konsultavosi su dietologais bei gydytojais ir laikėsi griežtos „Victoria's Secret“ „angelų“ dienotvarkės. Poppy sportuodavo po 6–7 kartus per savaitę ir kartais net po du kartus per dieną, svarmenys tapo jos geriausiais draugais, o pirmą mėnesį ji miegodavo valanda ilgiau nei įprastai. Mergina jautėsi fiziškai ir emociškai išsekusi ir laukė, kol viskas pasibaigs, tačiau antrą mėnesį pasidarė šiek tiek lengviau, trečią – nebe taip baisu. Ką mergina valgė? Daug papildų, vištieną, žuvį, jautieną ir jokio cukraus, jokių vaisių. Vakarienė šeštą valandą ir jokio alkoholio. Po visų keturių mėnesių Poppy svoris nesumažėjo, tačiau prireikė dydžiu mažesnių drabužių, jos liemuo sulieknėjo, o kūno riebalų masė pasiekė 17 proc. Ar ji tai kartotų? Ne. Ar žmogui, norinčiam turėti socialinį gyvenimą, turinčiam šeimą ir darbą, įmanoma pasiekti tokių kūno formų? Nelabai. Tiesa, „angelai“ taip gyvena ne visą savo gyvenimą, o už tuos kelis kančių mėnesius gauna kelis milijonus dolerių. Gal tai labiausiai ir motyvuoja?

GARSENYBĖMS – TOS PAČIOS TAISYKLĖS

Populiarioji jaunosios kartos manekenė Gigi Hadid (20) gali pripažinti, jog trečias kartas nemeluoja. „Victoria's Secret“ „angelu“ jaunoji manekenė svajojo tapti, kaip pati sakė, amžinai. Prieš tai atrankoje mergina dalyvavo du kartus, bet abu nesėkmingai, gražiajai Gigi nebuvo suteikta proga tapti „angelu“. Tačiau užsispyrimas, valia ir didelis noras daro stebuklus. Trečias kartas buvo lemtingas. Per atranką Edvardas Razekas (vyriausiasis kūrybininkas ir rinkodaros vadovas) paklausė merginos: „Gigi, ką veiksi lapkričio 9–10 dienomis?“ Mergina atsakė nežinanti, todėl jis pasiūlė prisidėti prie jų šou. Gigi iš laimės apsiverkė ir tapo viena iš 45 laimingųjų, žengusių jubiliejiniame, dvidešimtajame, šių metų „Victoria's Secret“ mados šou. Manekenė pristatė net du skirtingus įvaizdžius ir atrodė nepriekaištingai. Sunkus darbas atsipirko!

Kendall Jenner
Kendall Jenner
Vida Press

Kita išpildžiusi savo svajonę buvo Kendall Jenner (20). Kim Kardashian sesuo, realybės šou žvaigždė ir modelis Kendall taip pat žengė dvidešimtajame „Victoria's Secret“ renginyje. Jos su Gigi draugės, tad viename interviu Kendall pasakojo, jog faktas, kad jos abi yra čia, suteikia daug daugiau drąsos bei pasitikėjimo savimi. Ir vis dėlto ne dėl pavardės, ne dėl pažinčių Kendall tapo „Victoria's Secret“ „angelu“, jai, kaip ir kitoms kandidatėms, teko įveikti griežtąją atranką. Organizatoriai ne kartą yra pabrėžę, kad visai nesvarbu, kas tu esi ir ko pasiekei anksčiau – svarbiausia, kas tu esi šią akimirką, tad modeliai atrenkami itin kruopščiai. Beje, Kendall prieš šou maitinosi itin sveikai, tad prieš pasirodymą išsidavė, kad labiausiai po visko ji laukia „picų ir ledų vakarėlio“. Taip, po šou didžiausia merginų svajonė – pavalgyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis