JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Skyrybos: išgyvenk jas ir pakilk kaip feniksas iš pelenų

Skyrybos: išgyvenk jas ir pakilk kaip feniksas iš pelenų

Nė viena neįsivaizduojame gyvenimo be meilės. Romantiškos minutės, gėlių glėbiai, pilve plasnojantys drugeliai ir tos akimirkos, kai šypsaisi skaitydama jo išradingas žinutes. Jautiesi lyg pakylėta ant sparnų, kol sulauki netikėto pareiškimo – likime draugais.

Nepatikėsi, bet beveik kas antra mergina yra perskaičiusi šį atsisveikinimą žinutėje. Dvigubas skausmas ir milijonas klausimų, kodėl? Bijojo susitikti, neišdrįso pažvelgti į akis, per skaudu matyti tavo skausmą, o gal tiesiog jam nerūpėjai tiek, kad gaištų laiką aiškindamasis…

GAL LIEKAM DRAUGAIS?

Tinderis, feisbukas, instagramas ir kiti socialiai tinklai vienoms skirti palaikyti ryšius su draugais, o kitoms tai nesibaigianti galimybių jūra, kurioje gali susižvejoti amžiną savo gyvenimo meilę. Tiesa, tie patys socialiniai tinklai draugystę gali ir skaudžiai nuskandinti. Jais naudojantis nebereikia susitikti, pažvelgti į akis ir pasakyti, kad meilė baigėsi. Tada patį skaudžiausią metą, netekus antrosios širdies pusės, tenka išgyventi vienai.

Portale www.panele.lt atlikome apklausą apie išsiskyrimą per atstumą. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 500 merginų, iš kurių net 50 proc. yra išsiskyrusios trumpąja žinute. Kodėl skiriamasi per atstumą? Pagrindine priežastimi apklausos dalyvės įvardijo galimybę išvengti susitikimo.

Nors daugiausia merginų nutraukė santykius virtualioje erdvėje kartą, ketvirtadalis santykius internete užbaigė dukart, o kas dešimta su vaikinu per atstumą atsisveikino bent tris kartus. Tendencijos sako, kad populiariausia išsiskirti pasitelkus SMS žinutę. Net pusė atsakiusių mobiliojo ekrane perskaitė: „Atleisk, likime draugais.“ Antras pagal populiarumą – feisbukas. Kaip tik ten, kur dieną kiekviena praleidžiame daugiausia laiko. Trečias populiariausias būdas nutraukti santykius – paskambinti – pats senamadiškiausias ir turbūt mažiausiai skaudus. Juk jis ne visada turi galimybę pas tave atvykti ir mažiausia, ką gali padaryti, tai nuraminti ir tvirtu balsu paaiškinti viską taip, kaip buvo. Galų gale jis nepagailėjo sąskaitos paskambinti! Nors ir skaudu susitaikyti su išsiskyrimu, tokiu atveju bent žinai, kad jis išdrįso su tavimi pasikalbėti ir nebandė tiesiog tyliai nuo tavęs pasprukti.

DINK MAN IŠ AKIŲ

Net pusės porų santykiai nutrūksta per atstumą dėl to, kad tuo momentu nebuvo galimybės susitikti (48 proc.). Tai lyg ir svariausia priežastis, kodėl vietoje mylimojo rankos prireikia griebtis SMS ar feisbuko. Tačiau net kas penkta mergina nebenori net akyse savo vaikino matyti, nes tuo metu buvo įsižeidusi dėl jo poelgio (21 proc.). Visai nesunku suprasti, dėl kieno kaltės tokios poros išsiskiria, bet kai tavo princas, sugebėjęs „prisidirbti“, nusprendžia atsisveikinti tiesiog online žinute, nesielvartauk. Jūs vienas kitam nereikalingi, o pasaulio gatvėmis vaikšto daugybė mandagių, išauklėtų ir santykius vertinančių vaikinų, kurie nepagailėtų laiko su tavimi pasikalbėti.

Trečia priežastis, kodėl poros skiriasi nesusitikusios, yra baimė pažvelgti savo buvusiam artimiausiam žmogui į akis. Matyti verkiantį, paguosti, apkabinti, pasikalbėti ir palinkėti laimės po skyrybų… Tai reikalauja stiprybės, o vaikinai toli gražu ne visada gali pasigirti dvasine stiprybe.
Žinutė tik padeda pasakyti faktą, bet kūno kalba, tokia svarbi šioje jautrioje situacijoje, lieka nepastebėta. Jei mintyse maldauji: „Atsiprašyk ir aš tau tikrai atleisiu“, – susitikęs jis išskaitytų tai iš tavo akių, o feisbukas gali perduoti tik vieną – „seen“. Nesvarbu, ar santykius svajoji atgaivinti, ar vietos tam žmogui tavo širdyje nebėra, pamatyti, padėkoti ir paleisti jį, kad galėtum vėl stoti prie santykių starto linijos, tiesiog būtina.

PATOGUS PASIRINKIMAS

Kai išsiskyrimai tapo lyg ir kasdienio bendravimo formos dalimi, natūraliai kyla klausimas, o kodėl vaikinams taip patinka atsisveikinti žinutėmis? Ar tikrai dėl to, kad nenori tavęs matyti užtinusiomis nuo ašarų akimis, paburkusia nosimi ir sužlugdytu žvilgsniu, „papuoštu“ nubėgusio blakstienų tušo likučiais? Na, gal šiek tiek ir dėl to, bet yra dar kelios priežastys, o svarbiausia – tai be galo patogu. Bendraudama virtualiai į žinutę neprivalai atsakyti iškart, gali apsimesti, kad jos nepastebėjai, turi marias laiko sugalvoti protingą atsakymą, kuris padės vaidinti ramią, supratingą ir apsiskaičiusią. Bendraujant žinutėmis labai lengva nuslėpti jausmus arba juos pateikti kaip nori. Nesvarbu, kad ekraną jau sunku matyti per plūstančias ašaras, tu gali apsimesti geležine ledi, šaltai ir trumpai atsakančia į jo filosofinius meilės išvedžiojimus. Nebūtum tokia stipri, jei jis stovėtų šalia, tiesa?

Jei didesnę draugystės dalį su vaikinu bendraudavai telefonu, gali net neabejoti, kad kvietimo išsiaiškinti santykių nesulauksi. Didžiausi virtualios erdvės drąsuoliai tikrovėje dažniausiai būna patys tyliausi, tad neapsigauk, jei žinutėmis iš jo gauni ilgiausias meilės poemas. Susitikus prie puodelio kavos taip pat gali tekti išsitraukti telefonus. Iš kitos pusės, gal žinutės padeda jam atsiskleisti, tu gali geriau jį pažinti ir suprasti jo požiūrį į gyvenimą? Juk vaikinai nemėgsta plepėti, o kalbėti apie santykius jiems lyg bausmė savaitę išbūti be kompiuterio…

NUSIRAMINK IR PASITAISYK KARŪNĄ

Blogiausia, ką gali padaryti sulaukusi iš vaikino atsisveikinimo žinutės, pulti jį blokuoti visuose socialiniuose tinkluose, pasidaryti statusą „vieniša“ ir pradėti kelti depresijos kupinus paveikslėlius su verkiančia mergina ir užrašu: „Tu nevertas mano dėmesio.“ Kaip tik iš šių veiksmų ir leisi jam suprasti, kiek tau skauda ir rūpi jo vargais negalais atsiųsta žinutė. Užuot taip elgusis, tiesiog paskambink geriausiai draugei, kuri tave tikrai paguos, o ne paspaus mygtuką „patinka“, nes tavo eks- dabar laisvas. Duok sau laiko susitaikyti su šia mintimi, pasinerk į mėgstamą veiklą, atsiversk knygą, susitik su draugais ir iš naujo pajusk, ką reiškia būti nepriklausomai. Ir, svarbiausia, ištrink tą nelemtą SMS!

Psichologai teigia, kad bendravimas trumposiomis žinutėmis iš tikrųjų veikia santykius. Atrodo nebeįdomu tiesiog pasikalbėti apie planus ar svajones, be telefono sunku išsėdėti net kino teatre, o ką jau kalbėti apie savaitgalio žygius miškais ar dienos pasivaikščiojimą susikibus rankomis. Be ryšio jaučiamės suirzę ir nesaugūs, vis įsivaizduojame, kad kiti mūsų įnirtingai ieško ir mintimis nuolat esame ten, prisijungę internete. Bendravimas per atstumą labai dažnai reiškia ne gilius, o paviršutiniškus jausmus, tad jei jauti, kad vis neprikalbini jo susitikti, pagalvok, ar ateityje esi pasiruošusi santykius aiškintis feisbuke.

Mano išsaugoti straipsniai