Kaip lieknėja skirtingi Zodiako ženklai?

Vasarą dažnai susigriebiame, jog per visą šaltąjį sezoną galėjome ir daugiau paplušėti, kad turėtumėme gražią figūrą.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Galime imtis drastiškų dietų, tačiau toks variantas nėra pats tinkamiausias. Verčiau paskaityk, koks lieknėjimo tipas Tau tiktų pagal zodiaką. Ką gi, pradedam!

AVINAS. Avino ženklo atstovėms netrūksta nei ryžto, nei atkaklumo, nei energijos. Joms nesuprantamas dietų fanatikių elgesys, kuomet per dieną šios suvalgo vos po vieną salotų lapą. Avino ženklo atstovėms būtina nuolat papildyti energijos rezervą maistingais maisto produktais, todėl joms patartina rinktis energijos suteikiantį, sveiką maistą. Pavyzdžiui, pilno grūdo makaronus, pupeles, neriebią vištieną. Po šiuo ženklu gimusioms tiesiog privaloma sportuoti su garsia muzika. Sporto salėje avino ženklo atstovių nepamatysime be ausinių, o jei šios lankosi grupinėse treniruotėse, tuomet joms būtinos aktyvios treniruotės su trankia šokių muzika. Pavyzdžiui, Tabata ar kūno dizaino treniruotės.

JAUTIS. Jaučiai tikri smaližiai, be saldumynų jie vargu ar ištvertų nors vieną dieną. Todėl vasara yra palankus metas saldumynus keisti šviežiais vaisiais ar uogomis. Jau tuoj prasidės šviežių braškių ir žemuogių sezonas – puikus pasirinkimas norint kažko saldaus, tačiau nekaloringo. Nors jaučiai yra gana atkaklūs, kartais jiems pritrūksta ryžto viską atlikti iki galo. Būtent todėl jaučiai dažnai susižavi nauja sporto šaka ar dieta, bet labai greitai ją meta. Lieknėjimui yra būtina kantrybė, todėl nepamiršk ja apsišarvuoti. Juk trys numesti kilogramai geriau, nei vienas?

DVYNIAI. Dvyniai yra labai gyvos ir energingos asmenybės. Jie tiesiog dievina šokius! Šokiai padeda ne tik palaikyti bendrą kūno tonusą, bet ir suteikia džiaugsmą bei pasitenkinimą. Kad ir kokie šokiai bebūtų, jie puikiai tinka lieknėjant. Dvyniai nėra linkę lieknėti drastiškai. Jiems tiesiog patinka aktyviai gyventi, nes jų pačių asmeninės savybės atitinka tokį gyvenimo būdą. Jei vis dėlto esi dvynė, nemėgstanti judesio, susireguliuok mitybą. Valgyk daugiau daržovių, grūdinės kultūros produktų, gerk daug vandens. Juk tiesa, jog net 80 procentų lieknėjančių pasitelkia būtent mitybos sureguliavimą. Sportas - tik lieknėjimo priedas.

VĖŽYS. Vėžio ženklo atstovės mėgsta svajoti. Deja, lieknėjimas vien svajojant netaps realybe. Kadangi vėžiai itin aktyvaus sporto nemėgsta, o nuo lipimo į kalnus ar slidinėjimo juos tiesiog purto, vėžiai lieknėja kitais būdais. Puikiai vėžio ženklo atstovėms tinka lieknėti pasitelkus Viduržemio jūros dietą. Ją sudaro didelis šviežių vaisių, daržovių, rupios duonos ir žuvies asortimentas. Neapsigauk, ši dieta nėra sukurta vien tiems, kurie gyvena prie Viduržemio jūros. Puikiai ji tinka ir Lietuvoje, ypač vasaros sezonu. Tiesiog įtrauk į savo mitybos racioną daugiau salotų ir vaisių. Taip neliks vietos net pagalvoti apie kaloringą šokoladinį batonėlį.

LIŪTAS. Liūtės lieknėja pačiais naujausiais ir madingiausiais būdais. Nauja sulčių dieta? Super! Nauja, daugybę kalorijų sudeginanti treniruotė? Išbandyta! Liūtės niekada pro akis nepraleidžia nė vienos naujovės, susijusios su dietomis ar sportu. Vis dėlto ne visada tai, kas yra naujausia, yra geriausia. Juk lieknėjimui puikiai tinka ir paprastas bėgiojimas. Tam tereikia tinkamos avalynės ir gero oro. Nors kai kas bėga ir per lietų… Aklai pasikliauti lieknėjimo tendencijomis neverta. Jos dažnai yra kertančios per kišenę, o juk pats paprasčiausias lieknėjimo metodas yra tiesiog aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba ir didelis vandens kiekis. 

MERGELĖ. Atsakingosios mergelės labai rimtai žiūri į tai, kas yra susiję su lieknėjimu. Jei jos pradeda naują dietą, būtinai ją pabaigs tam, jog ant svarstyklių išvystų nors vieną nukritusį kilogramą. Vis dėlto toks jų pasirinkimas kartais gali atnešti ir ne itin gerų rezultatų. Kiekvienos dietos ar treniruotės efektyvumas priklauso nuo paties žmogaus, todėl būtina suvokti, jog tai, kas tinka vienam, yra visai nepriimtina kitam. Kaip bebūtų, mergelės lieknėjant yra vienos iš kantriausių, todėl ryžto nevalgyti po šešių ar atsisakyti saldėsių joms tikrai netrūksta. 

SVARSTYKLĖS. Svarstyklės, nors labai geros ir nuoširdžios asmenybės, dažnai neapsisprendžia, ko nori. Pradėjusios aktyviai sportuoti, staiga meta sportą ir pereina prie dietų, ir atvirkščiai. Joms būtina atrasti tai, kas iš tikrųjų patiktų ir nekeltų abejonių. Ką joms būtų galima pasiūlyti? Daugelyje sporto klubų yra taikoma taisyklė, jog apsilankius pirmąjį kartą treniruotė bus nemokama. Taip svarstyklės galėtų išbandyti vis naujas treniruotes, užuot iš karto pirkusios abonementus.

SKORPIONAS. Skorpionės dažnai remiasi racionaliu protu, todėl lieknėja protingai ir išmintingai, labai aiškiai siekdamos savo tikslų. Ir joms puikiai sekasi! Vis dėlto pasimesti lieknėjimo būdų gausoje tikrai galima. Todėl patarimas joms būtų pasiklausinėti draugų ar draugių apie naujas treniruotes ir tik tuomet, gavus rekomendacijas, išbandyti naujas treniruotes. Skorpionės lieknėdamos niekada nesirinks trumpalaikių dietų. Jos žino, jog šios dietos yra ne tik nenaudingos, bet ir žalingos. Užtat skorpionės mėgsta skaniai pavalgyti. Tačiau tai ne bėda - jos viską išdegina sporto salėje.

ŠAULYS. Šaulėms yra būdingas degtuko efektas, todėl jos dažnai užsidega sportuoti, tačiau retai kada ilgai ištveria. Ramybės troškimas šaulėms nebūdingas, todėl lieknėti užsidarius namuose, pavyzdžiui, darant pratimus ant kilimėlio – tikrai ne joms. Šaulės turi užsispyrimo, todėl jei nori, panaudoja jį lieknėjimui. Joms visai tinka griežtos dietos – pavyzdžiui, vieno produkto vartojimo dietos. Visgi su dietomis lieknėti nepataria nė vienas specialistas, todėl būtinai sukontroliuok mitybą ir atrask tokią sporto šaką, kuri tau nepabostų.

OŽIARAGIS. Ožiaragiai yra linkę dalintis savo išgyvenimais su kitais žmonėmis, todėl jiems visai tinkantis lieknėjimo būdas yra lieknėti kartu su draugu ar drauge. Vaikščiojimas kartu į sporto klubą, sveikos mitybos receptų dalijimasis ir rezultatų lyginimas ožiaragėms yra pats tas! Todėl čiupk geriausią draugę ir lėkite kartu pasportuoti ar pabėgioti. Nuslėpti viena kitos slapčia suvalgyto šokoladuko nepavyks – juk uoliai lyginsite savo pasiektus rezultatus, todėl tave pačią apims didžiulis azartas.

VANDENIS. Vandenės nėra linkusios draugauti su technika, todėl įvairiausi įmantrūs sporto prietaisai, žingsniamačiai ar kitos sporto naujovės joms ne prie širdies. Užtat paprastas rytinis krosas vandenėms puikiai tinka lieknėjant. Į kovą su papildomais kilogramais galima pasitelkti ir paprastą sportui skirtą kilimėlį, ant kurio gali atlikti įvairius kūno tobulinimui skirtus pratimus.

ŽUVYS. Dauguma žuvų nėra linkusios artimai bičiuliautis su sportu. Užtat žuvys – labai kantrios asmenybės, todėl savo nemeilę sportui kompensuoja tuo, jog prisižiūri, ką valgo. Į sporto salę žuvų nenutempsi niekaip, bet joms puikiai lieknėjant tinka ilgi pasivaikščiojimai ar ramios sporto treniruotės, kurios nereikalauja daug pastangų. Tai kalanetika, Piltesas ir joga. Patikėk, suderinus šias treniruotes su sveika mityba, lieknėjimas gali būti dar ir koks efektyvus!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis