Išskirtinio grožio modelis G. Rostovskytė: „Patyčios ir užgauliojimai mane užgrūdino gyvenimui“

Mados pasaulio atstovė Gabija Rostovskytė (Instagram tinkle: @rostovskyte) turi tai, ko pavydi kiekvienas profesionalus modelis, tačiau kompleksuoja dauguma standartinio grožio merginų – strazdanas, auksinius plaukus ir aukštą ūgį. Šiandien su modelių agentūrą IMAGE GROUP atsovaujančia Gabija kalbamės apie tai, kas paauglystėje jai atnešė tik patyčias ir užgauliojimus, o šiandien leidžia užkariauti aukštosios mados viršunes – išskirtinę išvaizdą. Ką reiškia būti netradicinio grožio? Ji tai žino geriau nei bet kas kitas.

Kaip patekai į modelių pasaulį? Kas tave pastūmėjo šiam žingsniui?

Atrodo, visada būdavau aukštesnė už savo drauges, taip pat ir už kitus vienmečius. Pagalvojau, kad šį privalumą reikia kažkaip išnaudoti. Buvo du pasirinkimai – krepšinis arba mada. Tai, kad krepšininkė nebūsiu, žinojau jau seniai – niekada nebuvau labai sportiška. Atsimenu, su seserimis visada žiūrėdavome „Victoria‘s Secret“ madų šou, po kurių aš užsinorėjau būti tokia, kaip tie modeliai. Man tai atrodė tobulumo viršūnė. Apie modelio darbą rimtai negalvojau iki septintos ar aštuntos klasės, kuomet pamačiau IMAGE GROUP modelių agentūros rengiamos kasmetinės atrankos reklamą. Į pirmus kastingus ėjau su mama, ji visada mane palaiko ir suteikia drąsos. Rekomenduočiau ir kitoms į parankę pasiimti mamą ar gerą draugę – taip jausitės žymiai laisvesnės.

Ne paslaptis, kad daugelis merginų nuvertina save galvodamos, jog jų išvaizda nėra tinkama modelio profesijai. Kada supratai, kad tavo grožis atitinka visus modeliams keliamus reikalavimus?

Na taip, mados pasaulyje vis dar egzistuoja stereotipai ir senai nustatyti standartai, bet laikai keičiasi ir žmonių supratimas apie grožį taip pat. Iš tiesų prieš patenkant į šią industriją nežinojau, kokie buvo tie standartai. „Išmatavimai“ man nelabai rūpėjo, todėl eidama į kastingą nebuvau suvaržyta. Žinoma, kai Meda Jonaitytė ir Julija Ulvydienė-Maslinskaja pasakė, kad turiu potencialo, supratau, jog gal ir atitinku tuos modelio „parametrus“.

Image Group nuotr.

Ar vaikystėje sulaukdavai komentarų dėl savo išvaizdos?

Mano vaikystė tikrai nebuvo lengva. Patyčių ir užgauliojimų sulaukdavau ne tik mokykloje, bet ir gatvėse, autobusų stotelėse. Dažniausiai vaikai iš manęs tyčiodavosi, nes mano plaukų spalva, kaip jie sakydavo, „ryža“. Anksčiau labai bijodavau šio žodžio, jis man buvo kaip keiksmažodis. Niekada nenorėjau jo nei girdėti, nei vartoti. Po kiek laiko susigyvenau su šiuo žodžiu ir jei kas apibūdina mano plaukų spalvą kaip ugninę ar auksinę, paprasčiausiai pasakau: „Taigi aš „ryža“!“. Tokie pravardžiavimai mane šiek tiek užgrūdino gyvenimui.

Kaip nuo vaikystės pasikeitė tavo grožio supratimas? Kaip dabar, tavo nuomone, atrodo graži mergina?

Anksčiau visada galvodavau, kad norint būti gražiai reikia pirkti drabužius iš parduotuvių prekybos centruose ir rengtis taip, kaip rodo stenduose. Galvojau, jog būtinai turiu pasidažyti taip, kaip visos, kad pritapčiau, būčiau graži. Natūrali mano antakių ir blakstienų spalva yra balta, tad jei jų neparyškinu, atrodo, lyg jų nebūtų. Prasidėjus paauglystei labai dėl to kompleksavau ir kiekvieną rytą tik atsikėlusi praleisdavau apie pusvalandį piešdama sau antakius. Piešdavau juos kiekvieną rytą, nes be jų jausdavausi lyg plika. Šią vasarą supratau, kad tai beprasmiška ir visiškai nenatūralu. Manau, kad graži mergina yra natūrali, laiminga ir savimi pasitikinti. Man labai gražu, kai merginos yra kažkuo savitos, kažkuo išsiskiria, bet visada išlieka savimi.

Image Group nuotr.

Modelių pasaulyje yra daug gražių ir išskirtinių merginų. Kas, tavo manymu, išskyrė tave iš kitų modelių ir lėmė sėkmę mados industrijoje?

Šiais laikais kažkuo išsiskirti sunku, ypač tarp modelių, nes visi bando nustebinti, nori būti pamatyti. Aš esu tikrai netradicinės išvaizdos. Jau minėti išskirtiniai plaukai ir šviesūs antakiai išskiria mane iš minios. Taip pat mėgstu eksperimentuoti su savo stiliumi. Žinoma, būna dienų, kai apsirengiu paprastai ir patogiai, bet dažniau mėgstu rengtis įdomiai.

Ar mūsų įsivaizduojami išvaizdos trūkumai gali tapti privalumais? Ar netobula šypsena, didelė nosis, kreivos kojos gali lemti neigiamą agentūrų atsakymą?

Nestandartiniai veido ar būdo bruožai – visa tai yra privalumai! Vaikystėje mano kojos buvo kreivos, bet tai išaugau, be to, mano veidas yra labai asimetriškas. Mama visada sakydavo, kad trūkumus reikia paversti privalumais, priimti save tokį, koks esi, tada priims ir aplinkiniai. Svarbu turėti tikslą ir jo siekti.

Image Group nuotr.

Koks modelio tipas šiuo metu yra madingas?

Standartinė aukšta, liekna, rudaplaukė mergina niekada neišeis iš mados, taip pat kaip ir mėlynakė, šviesių plaukų panelė. Na, o dabar yra ypač populiarūs keisti veidai. Kuo keistesnė išvaizda, tuo geriau. Atlėpusios ausys, apgamai, strazdanos – visa tai prideda charakterio.

Ką patartum jaunoms merginoms, kurios kompleksuoja dėl savo išvaizdos, nenori taikytis prie šiuolaikinių grožio standartų?

Žinau, skamba banaliai, bet labai svarbu yra tikėti savimi ir tuo, ką darai, nes tai veikia. Kompleksai su laiku dings ir liks tik puiki išvaizda. Galų gale, koks skirtumas, ką apie tave galvoja kiti, daryk tai, ką mėgsti.

Image Group nuotr.

Be išvaizdos ir kūno formų, kokiomis asmeninėmis ar charakterio savybėmis turi pasižymėti modelis? Gal modelio sėkmė yra gyvenimo loterija?

Modeliui labai svarbi kantrybė. Jei nori būti modeliu, tavęs laukia labai daug laiko, praleisto kastingų eilėse, makiažo kėdėje, studijoje, kol bus sutikrintas apšvietimas ir pan. Be to, modelis turi būti bendraujantis, nes šioje profesijoje sutinki labai daug naujų žmonių ir, kaip sakoma, padaryti gerą pirmą įspūdį yra labai svarbu. Į profesionalaus modelio apibūdinimą įeina ne tik sėkmė ar puiki išvaizda, bet ir labai daug darbo, laiko bei patirties.

Konkurso rubrikoje „Tapk modeliu“ visą mėnesį gali rasti su mados pasauliu iš arti supažindinančias modelių išpažintis ir profesionalų patarimus, tačiau snausti rudenį nėra kada. Ieškok gražiausių savo nuotraukų, kur matytumeisi visu ūgiu, vidutiniu atstumu ir portretu. Išsirink tas, kuriose atsiskleistų tavo figūros privalumai ir pridėk jas prie anketos apačioje su visais savo išmatavimais. Tiesa, profesionalų komisijai visuomet geriau išvysti tave gyvai, tad jei į tavo miestą atkeliauja IMAGE GROUP kastingo karavanas, skubėk raudonai žymėti dieną kalendoriuje. Taip žymiai daugiau šansų, jog tave pastebės!

Iki susitikimų atrankose, o dabar… Pats metas pildyti anketą ir išbandyti savo šansą užlipti ant podiumo!


Susitikimai prasideda rugsėjo 19-ąją. Pasitikrink, galbūt atranka atvyksta ir į tavo miestą:

Rugsėjo 19d.

15.30. MAŽEIKIAI. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras. Naftininkų g. 11

16.30. PLUNGĖ. Kultūros centras. Senamiesčio aikštė 3

17.15. TELŠIAI. Žemaitės dramos teatras. Respublikos g. 18

Rugsėjo 20d.

15.30. KUPIŠKIS. Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras. Gedimino g. 40

16.30. UTENA. Kultūros centras. Aušros g. 49

Rugsėjo 21d.

15.00. RADVILIŠKIS. Kultūros centras. Maironio g. 10

16.00. JONIŠKIS. Kultūros centras. Žemaičių g. 14

17.00. ŠIAULIAI. “Caffeine”. Vilniaus g. 136

Rugsėjo 22d.

16.30. KLAIPĖDA. “Caffeine”. H.Manto g. 18

Rugsėjo 23d.

14.00-15.00. VILNIUS. Modelių agentūra ”Image Group”. Švitrigailos g. 11C

Rugsėjo 26 d.

15.30. ŠILUTĖ. Kultūros ir pramogų centras. Lietuvininkų g. 6

16.45. TAURAGĖ. Kultūros centras. Dariaus ir Girėno g. 3

Rugsėjo 27d.

15.00. PRIENAI. Kultūros ir laisvalaikio centras. Vytauto g. 35

16.00. MARIJAMPOLĖ. “Coffee Hill”. J.Basanavičiaus a. 10

17.15. ALYTUS. Alytaus jaunimo centras. Tvirtovės g. 3

Rugsėjo 28d.

15.30. KĖDAINIAI. Kultūros centras. J. Basanavičiaus g. 24

16.30. PANEVĖŽYS. Panevėžio bendruomenių rūmai. Kranto g. 28

Rugsėjo 29d.

17.00. KAUNAS. “Caffeine”. Laisvės al. 89

Spalio 3d.

15.30. IGNALINA. Kultūros ir sporto centras. Ateities g. 43

16.15. ŠVENČIONYS. Kultūros centras. Vilniaus g. 1

Spalio 4d.

16.30-17.30. VILNIUS. Modelių agentūra ”Image Group”. Švitrigailos g. 11C

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis