Tikros istorijos: meilės nesugriovė net tūkstančiai kilometrų (FOTO)

Rugsėjį oro uostų pakilimo takai mato kaip niekada daug ašarų. Išvažiuoja į užsienio universitetus įstoję studentai, po atostogų gimtinėje atgal į darbus ir/ar pas užsienyje sukurtas šeimas skuba emigrantai.

Ne tik staiga užsimezgusioms draugystėms, bet ir ilgus metus puoselėtiems santykiams tenka tikras išbandymas. Vienos poros pasiduoda nė nebandžiusios, kitos rizikuoja ir atšąla po pirmųjų mėnesių, o likusios ištveria metų metus. Nuo ko tai priklauso? Ogi nuo paties žmogaus tikėjimo savo santykiais, tuo tikėjimu grįstas užgimusios meilės tvirtumas. Beje, ją kurstyti gali ir nelaikydama savo žmogaus už rankos!

PASITIKĖJIMO PAMATAS

Ne vienai profesijai tenka dalia keliauti daugiau, nei dirbti namuose. Gyvenimas ant lagaminų turi savo žavesio, tačiau toks būdas sėsliems santykiams ir meilei – peilis. Tiesa, ne visi sutinka su tokia nuomone. Modeliai, aktoriai, stiuardai ir begalė kitų kosmopolitų nardo iš vienos šalies į kitą, o jų mylimieji tvirtai laukia jų sugrįžtančių namo.

Viena tokių porų yra Aleksandras ir Mera. Skrydžių palydove dirbanti mergina jau pusę metų skaudančia širdimi palieka Vilnių ir virpančia širdimi čia sugrįžta. Per šį laikotarpį daugiau laiko pora prabuvo atskirai nei kartu, o tai, pasak merginos, juos dar labiau suartino. „Nemeluosiu, draugystė per atstumą nėra lengva, tačiau mes pasiryžome pabandyti. Dabar atrodo, kad negali be to žmogaus gyventi, tad kitas pasirinkimas lyg neegzistuoja. Man beprotiškai patinka keliauti, tad negaliu dabar atsisakyti mėgstamo darbo. Susitarėme, kad kol kas yra mūsų pačių laikas ir darysime tai, kas teikia džiaugsmo. Savaites trunkančius išsiskyrimus mums padeda išgyventi didžiulis pasitikėjimas vienas kitu. Jeigu jo nebūtų, sukluptume ar suabejotume, santykių pagrindas greit subyrėtų…“

Jų porai sunkiausia planuoti laiką, kurį galėtų praleisti kartu, mat niekada nežinai, kada Merai teks išskristi. „Didžiausia problema tokiems santykiams yra nepastovumas ir nežinomybė. Mano kelionės būna neplanuotos, tad kartais tvarkaraštis aiškus prieš dvi savaites, o kartais sulaukiu skambučio, kad išskrendu rytoj. Išskridusi sužinau, kad svetimoje šalyje praleisiu savaite ilgiau, nei buvo numatyta. Labai skaudu, jei tuo metu jau būnu susiplanavusi atostogas ar romantišką kelionę su brangiu žmogumi. Sunku jam pranešti tokias naujienas, žinau, kaip jis nusivilia. Man dėl to dvigubai sunkiau, juk išskrendu aš, dėl mano kaltės šią akimirką nesame drauge.“

Būtent taip atsitiko ir per jų pusės metų draugystės sukaktį. „Turėjome planų, kaip švęsime savo pirmąją rimtesnę draugystės sukaktį, kai sužinojau, kad būtent tuo metu savaitei išskrendu į Italiją. Kitam vaikinui tai būtų paskutinis lašas, tačiau jeigu ištvėrėme tiek, manau, kad toliau bus tik lengviau. Pripratome nebūti nuolat susikibę, bet žinojimas, kad Lietuvoje laukia tave mylinti širdis, suteikia pilnatvę.“

SU LAIMINGA PABAIGA

Pustrečių metų Kamilę ir Haroldą skyrė tūkstančiai kilometrų. Tarp kolumbiečio ir lietuvės kelionėje užsimezgusi draugystė buvo lyg vienas ilgas laukimas, kol šią vasarą jis įteikė jai sužadėtuvių žiedą. „Laikas bėga greitai. Iš pradžių bendravimas per atstumą net džiugina ir vilioja, nes atsiranda kažkas naujo: keliavimas, susitikimų planavimas, bandymas vienam kitą pažinti, kita kultūra ar kitokia mąstysena. Bet vėliau ateina suvokimas, kad laukti yra labai sunku, kad niekada negali pasielgti spontaniškai ir tiesiog pamatyti tau brangaus žmogaus.“

Galų gale, sako Kamilė, pradedi bijoti dėl paprasčiausių dalykų, apie kuriuos net nesusimąstytum gyvendamas toje pačioje šalyje. „Belaukdamas turi gyventi savo gyvenimą, siekti savo karjeros, priimti sprendimus ir... nebelaukti. Nes tik tada, kai suvoki, kad nereikia laukti, ateina tikros išeitys. Aišku, dabar, kai esame kartu, viskas tarsi labai paprasta ir tie dveji metai, regis, pralėkė savaime, bet sunkiais momentais atrodydavo, kad viskas, taškas, per sunku, geriau viską baigti, gyventi savo gyvenimus.“

Tačiau po kiekvienos dvejonės pora suvokdavo, kad yra per daug artimi ir prisirišę, pernelyg pasitiki vienas kitu. „Taip dvejonių likdavo vis mažiau ir mažiau, kol galiausiai pasiekėm tašką, kuriame jas nugalėjome. Pagaliau esame kartu, o po tokios draugystės kaip niekada vienas kitą branginame. Juk niekada taip stipriai nevertini to, ką turi pašonėje.“

MEILĖS MECHANIZMAS

Ne viena pora, kaip Kristina ir Carlo, susipažino per mainų programas. Taip pat ne jie vieninteliai po jų nesugebėjo išsiskirti. Italo meilė lietuvei buvo tokia stipri, kad draugų atkalbinėjimai atrodė nė motais. „Ne visada galime laisvai pasirinkti, kas atsitiks mūsų gyvenime. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad įsimylėsiu lietuvaitę, bet būtent taip ir įvyko. Žmonės dažnai klausia apie mūsų draugystę, nors aš tiksliai nežinau, kaip veikia meilės mechanizmas. Tačiau faktas, kad be pastangų ir šilumos jis sustotų.“

Būti svetimšaliais vienas kitam yra nuostabi patirtis, kuri praturtina kiekvieną dieną, tikina įsimylėjėliai. Žiūrėdamas į savo šalį svečio akimis iš naujo įsimyli ne tik jo, bet ir savo tėvynę. „Gyvenime viskas nėra tik saldu, nėra poros, kuri nepatirtų ginčų, niekada neišgyveno problemų ar nesvarstė apie skyrybas. Jeigu tokia atsirastų, mielai išgertume su jais espreso“, – juokiasi pora, kuri sako iki šiol išlikusi drauge dėl dviejų priežasčių – meilės ir siejančio beprotiškumo.

Pagrindinė draugystės per atstumą taisyklė yra rasti vienas kitam laiko kasdien. Kristina ir Carlo susiskambina kiekvieną rytą, važiuodami į darbą, kad galėtų palinkėti geros dienos ir pasidalytų vakarykščiais nutikimais. Labai svarbu žinoti, kuo gyvena tavo mylimas žmogus, kad susitikus nebūtum jam svetimas.

JEIGU MYLITE PER ATSTUMĄ:

-Stenkitės bendrauti kasdien. Jei vieną dieną nepavyko to padaryti, kitą pasikalbėkite ilgiau, kad spėtumėte išsipasakoti.

-Išnaudokite visas įmanomas technologijas ir paverskite tai įdomiu žaidimu. Tokioms poroms kuriamos net specialios mobiliosios programėlės!

-Neabejokite vienas kitu ir nesuteikite galimybių toms abejonėms kilti, susitikinėdami su kitais.
-Taupykite santaupas kelionėms vienas pas kitą.

-Svarbu parodyti, kaip tas žmogus jums rūpi. Suorganizuok jam staigmeną su jo draugais, išsiųsk ranka rašytą laišką, netikėtai atvažiuok jo aplankyti.

-Kurkite ateities planus, kad turėtumėte tikslų laiką, kiek dar liko gyventi atskirai. Juk kada nors tokios poros pagaliau būna kartu!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis