Svarios priežastys, kodėl 17 gyvenimo metai vieni sudėtingiausių

Septyniolikti gyvenimo metai dažnai įvardinami tarpine stotele tarp paauglystės ir suaugusiųjų gyvenimo. Nenuostabu - juk paauglį nuo suaugusio skiria vos vieneri metai. Britų tyrėjų grupė nustatė, kodėl septyniolikti metai gali būti vieni sunkiausiai išgyvenamų.

Tu dar nesi oficialiai suaugusi

O, dangau, kad greičiau bėgtų tas laikas... Buvimas septyniolikos be galo erzina! Tu dar neturi galimybės save vadinti oficialiai suaugusia jauna dama, tačiau esi jau taip netoli... Ko gero, skaičiuoji dienas iki pilnametystės, mat tuomet tau atsivers kur kas daugiau kelių ir pagaliau jausiesi pilnavertiška. Gal jau net braukai dienas kalendoriuje iki savo gimtadienio?

Tave vis dar kamuoja veido odos problemos

Paaugle savęs jau nebelaikai, tačiau tavo veido oda nemano, jog esi suaugusi mergina. Ji vis iškrečia pokštų - spuogeliai pasirodo netikėčiausiose vietose, netinkamiausiu laiku. Kad ir ką išbandai, jie paprasčiausiai nenyksta. Tikras siaubas! Neretai dėl to jautiesi tiesiog beviltiškai... Vis lauki, jog odos problema išnyks savaime, nes žinai auksinę taisyklę - jaunatvinius spuogelius geriausiai išnaikina laikas.

Tu neatrandi vietos po saule

Jau labai greitai tau teks priimti galutinį sprendimą, ką nori veikti ateityje. Šaunu, jei svajonę puoselėji jau nuo ankstyvo amžiaus ir puikiai žinai, kur save realizuosi. O jei ne? Tuomet, tikėtina, tavo mintyse - didžiulė sumaištis. Tai kone svarbiausias tavo gyvenimo sprendimas ir jis tau neduoda ramybės. Baugoka, kad gali nepasisekti ar būsi neteisingai pasirinkusi. Kur asmeninis gyvenimo patarėjas, kai jo labiausiai reikia?

Tave kiek erzina tavo bendraamžiai

Daugelis jų ganėtinai vaikiški, o tu jautiesi kur kas brandesnė. Įvairiais aspektais. Net nekalbame apie bendraamžius vaikinus - atrodo, jog jų protelį visai susuko hormonų audros ir jie dažniau elgiasi ne kaip kultūringi vaikinai, o kaip tikri beždžionėlės. Mintyse vis svajoji apie draugiją su kiek vyresniais ir supratingesniais žmonėmis. Kita vertus, galbūt tokią jau esi atradusi?

Tave visi labai spaudžia

Ypatingai tavo artimieji - tėvai ir visa plačioji giminė. Kažkodėl jie trokšta tave įsprausti į standartus, apriboti tavo laisvę, nes juk tu dar nesi pilnametė! Ką jau kalbėti apie būsimą profesijos pasirinkimą, rodosi, jog tu vos gimusi turėjai žinoti, ką veiksi ateityje. Kartu su šiuo spaudimu gimsta ir priešprieša daugeliui žmonių - negali pakęsti, kai kas nors varžo tavo laisvę.

Dažnai nežinai, ko nori

Ši ypatybė išskirtinai būdinga daugeliui moteriškosios lyties atstovių, tačiau tavo amžius - ypatingas. Mokslininkai teigia, jog būtent septyniolikti gyvenimo metai yra vieni neramiausių, mat hormoniniai svyravimai itin ryškūs. Iš paauglės tu virsti jauna moterimi, todėl tave neretai gali kamuoti įtampa, vidinis nerimas, nuotaikų svyravimas.

Esi pasimetusi tarp autoritetų

Natūralu, jog tavo amžiuje daugelis randa sektinus autoritetus. Nebūtinai kalbame apie garsias įžymybes - autoritetas gali būti ir tavo draugas ar draugė. Vis dėlto kadangi tavo pozicijos dažnai keičiasi, ir autoritetais sekti nėra lengviausia užduotis. Net pati nesuvoki, kaip greitai gali keistis tavo nuomonės - viena dieną tau patinka tas, kitą - anas.

Jautiesi pasimetusi stiliaus aspektu

Paprastesni ar ištaigesni drabužiai? Lėlytės ar neformaliosios įvaizdis? Vidinė priešprieša pasireiškia ir stiliaus klausimu, mat niekaip negali atrasti tau tikrai tinkančio ir patinkančio aprangos ar gyvenimo būdo stiliaus. Nenusimink - viskas priešakyje. O dabar semk gyvenimo teikiamas galimybes kiek įmanoma labiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis