10 tavo įpročių, dėl kurių nesijauti laiminga

Štai dešimties įpročių sąrašas. Būtent jie griauna tavo laimę ir neleidžia tau jaustis harmoningai ir viskuo patenkintai.

Visko labai baiminiesi


Niekas iš tavęs pasitikėjimo savo jėgomis neatėmė, tai - tavo jausmas. Negali kaltinti tų, kurie sustiprina tavo nepasitikėjimą savimi. Nesvarbu, ar tai - tave užgauliojantis bendraklasis, ar nuolat tėvų giriama sesuo, ar skaudžiai tave atstūmęs vaikinas - tavo nepasitikėjimas savimi yra tik tavo reakcija į jų elgesį. Neieškok kaltų, geriau mokykis atremti nemalonias pastabas ir įtikinti save, kad niekas negali kritikuoti tavo nuomonės ar išvaizdos. Jie ir nekritikuotų, tačiau juk tai taip patogu, kai tu tiesiog duodi leidimą save menkinti... O kas būtų, jei pabandytum nenusileisti?


Nepalaikai ryšių su šeimos nariais


Net jei esi maištinga, arši ir į ginčus besivelianti asmenybė, būtina suvokti, jog šeimos nariai visuomet bus tie, kurie tave palaikys net ir sunkiausiu momentu, todėl turėtum su jais elgtis pagarbiai ir skirti bent mažumėlę dėmesio bei laiko jiems. Taip pat vertėtų kuo dažniau aplankyti savo senelius - patikėk, tavo apsilankymas jiems yra viena laimė.


Vaikaisi tobulybės


„Tobulas grožis“, „tobulas protas“, net ir „tobulas vaikinas“ - neegzistuoja! Tuomet kodėl turėtum kiekviename žingsnyje vaikytis tobulumo? Siek progreso, o ne geriausio rezultato. Jei jau nusprendei kažko imtis, dar prieš pradėdama sau pasakyk, kad tau gali nepasisekti. Tačiau tai - nieko tokio. Įvertink ir mažas savo pergales, jokiu būdu negalvok, jog jos - nesvarbios. Kiekviena maža pergalė ƒ(sporto klubo dėka sutvirtėjęs kūnas, puikiai pavykęs patiekalas pagal sudėtingą receptą, perskaityta mokslams reikalinga, bet labai nuobodi knyga) padės tau pajusti „užbaigtumo“ pasitenkinimą, kuris ir suteiks tau daugiau pozityvių minčių apie save. Patartina tokias užduotis užsirašyti, o jas įvykdžius - padėti šalia didelį pliusą. Šaunuolė!


Sakai „taip“, kai reikėtų sakyti „ne“


Kalifornijos universitete atliktas tyrimas parodė – kuo sunkiau jums pasakyti „ne“, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite stresą, pervargimą ar net depresiją. Jei į visus siūlymus atsakysite teigiamai, užkrausite sau tokią naštą, kurios nesugebėsite patempti. Todėl išmokite atsakyti neigiamai - tai pasitarnaus jūsų vidiniam pasauliui. Ir gyventi bus kur kas lengviau!


Užsiveri savyje


Net jei tavo diena - itin sunki ir jautiesi pavargusi, susierzinusi bei toli gražu netrykšti entuziazmu, neturėtum užsidaryti savyje bei leisti kitiems šalia tavęs jaustis nejaukiai. Kalbėkis, išsiliek, prašyk patarimo, bet tik ne užsisklęsk savyje.


Niekada nieko neieškai naujo


Esi girdėjusi sąvoką „Komforto zona“? Tai gyvenimo būdas, kai žmogus pasitenkina esama situacija ir nenori joje nieko keisti, nes jam taip gyventi - patogu. Tačiau komforto zonoje nieko ypatingo niekada ir neįvyksta. Todėl tau teks žengti žingsnį lauk iš savosios ir išbandyti ką nors naujo, kas reikalaus tavo pastangų. Nori išmokti šokti, tačiau bijai apsijuokti prieš visus šokių pamokos dalyvius? Įveik save ir duok sau progą pabandyti. Kas blogiausio gali nutikti, net jei kokiam nors keistuoliui ir kils noras iš tavęs pasijuokti? O gi nieko, tavo gyvenimas nuo to nė kiek nepasikeis. Tačiau kaip džiaugsiesi save nugalėjusi ir išmokusi ką nors naujo? Nustok ieškoti priežasčių, kodėl neturėtum palikti savo komforto zonos, ir pradėk veikti.


Nuolat save kaltini ir kritikuoji


Nustok save kaltinti ir kritikuoti. Juk visi žino posakį, jog jei savęs nemylėsi, tai ir kitiems bus sunku tave pamilti. Atmink, jog tu esi vienintelis žmogus, su kuriuo praleisi visą savo likusį gyvenimą. O su nemylimu žmogumi labai sunku gyventi! Pirmiausiai uždrausk sau save smerkti ir pagalvok, už ką turėtum save mylėti. Tik nepradėk purkštauti, jog esi nieko verta. Kiekvienas žmogus turi išskirtinių talentų, vieni gali būti puikiais matematikais, o kiti - sugebėti, gaudami labai mažai kišenpinigių, ir prie jūros nuvažiuoti, ir pasipuošti. Pagalvok, kokius talentus turi? Galbūt visi giria tavo ruoštus patiekalus? O galbūt kas savaitę perskaitai po knygą? Negalvok, kad pagyrų verti tik tie, kurie būdami paaugliais uždirbo milijonus ar sukūrė naudingą išradimą!


Stengiesi pakeisti tai, ko pakeisti neįmanoma


Kas labiausiai tau kelia nepasitikėjimą savimi? Tavo išvaizda? Kalbėjimo maniera? Naivokas būdas? Baikštumas? Kai kuriuos šiuos dalykus gali nesunkiai pakeisti, tačiau yra tokių, su kuriais teks susitaikyti. Akių spalva, ūgis, pėdos dydis, įgimtos ligos, prastas regėjimas ir t.t. - deja, bet šių dalykų pakeisti neįmanoma. Tai kodėl turėtum save graužti už tai, ko padaryti tiesiog negali? Žinoma, būk sąžininga: jei nuolat sulauki pašaipų dėl savo antsvorio, tačiau vietoj to, kad stengtumeisi tai pakeisti, užsidarai namuose ir verki apsikabinusi bandelių lėkštę, tuomet kenki pati sau. Nebūtina imtis kardinalių pokyčių, tačiau verta pagalvoti, kodėl turėtum sveikiau maitintis ir pradėti sportuoti. Gera išvaizda - svarbu, todėl jei būtent dėl figūros tau trūksta pasitikėjimo savimi, pasistenk sau padėti.


Manai, jog viskas, kas bloga, susiję su tavimi


Patikėk, tikimybė, kad prastos nuotaikos vadovas yra vien todėl, kad ketina tave atleisti iš darbo, neįtikėtinai maža. Ne ką didesnė tikimybė, kad pardavėjas patyliukais juokiasi būtent iš tavo suknelės. Daugelis žmonių stresuoja, manydami, jog visos akys nukreiptos į juos.


Leidi laiką su negatyviais žmonėmis


Jei jie tavęs nemėgsta ir nepalaiko, atsikratyk jų ir padaryk tai kuo greičiau. Jie ne tik menkina pasitikėjimą jėgomis, bet ir nepalaiko, nemotyvuoja, neskatina tobulėti. Turėtum save apsupti tais, kurie yra tau brangūs ir kuriais visapusiškai pasitiki. O nuo negatyvumo kupinų bėk kuo toliau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis