Džiaukis vienišo gyvenimo teikiamais privalumais

Šiuolaikiniame pasaulyje moterys kasdien gali vis daugiau. Tai yra tiesiog puiku! Tačiau, nepaisant to, vis dar gajūs ir archajiški stereotipai, pagal kuriuos moters vertė yra didesnė jei ji yra santykiuose (didžiausia – jei ištekėjusi).

Kitoje medalio pusėje – standartai, taikomi stipriajai lyčiai. Jei vyras vienišas – jis garbinamas, kadangi yra laisvas, nepriklausomas, vertinantis linksmą gyvenimą ir laimę. O kas jei ir moteris pasirenka tokį kelią? Ji pakrikštijama „senmerge“. Dar blogiau – vis dažniau jos pusėn skrieja juokeliai apie kates.


Daugumą moterų šie dvigubi standartai žeidžia ir liūdina... Atsiranda nepilnavertiškumo jausmas, savęs numenkinimas, panika, jausmas, kad kažkas su tavimi negerai jei VIS DAR esi vieniša. Ši būsena gali tęstis metų metus.


Dar prieš kelis dešimtmečius, save išsilaikanti moteris buvo gėdinga stigma. Darbas ir finansai – vyrų reikalas, todėl moterims ištekėti buvo ne pasirinkimas, o būtinybė. Tai nebuvo laimės klausimas. Tai buvo išgyvenimo klausimas.

Ir tada viskas ėmė keistis.


1980-ieji. Jei paskaitytumėte tuometinius laikraščius, suprastumėte, kad tai buvo laikas, kuomet vis daugiau moterų įsiliejo į darbo rinką ir akademinę aplinką. Na, o dabar kiekviena moteris, jei tik nori, gali turėti puikų išsilavinimą ir karjerą. Tačiau mes vis dar panikuojame vakarienę ruošdamos tik sau.


Taigi vietoje to, kad pasimėgautume vienišo gyvenimo teikiamais privalumais, neriame iš santykių į santykius. Tai padeda pasijusti turint tam tikrą statusą visuomenėje, gauti pripažinimą, kurio taip reikia.


Norime laisvės, tačiau įsikimbame į vyro parankę, nes „taip reikia“. Ar tu tokia? Tuomet aš esu čia, kad pasakyčiau Tau „Stop!“


Jeigu pradedi romantiškus santykius, kad išvengtum nepatogių klausimų, tokių kaip: „kada gi tu susirasi vyrą?“, po kurių seka atodūsiai ir akių vartymas – pats laikas į vienišą gyvenimą pradėti žiūrėti kaip į dovaną, o ne prakeiksmą.


1. Pamilk savo laisvę


Pameni tą sceną iš filmo „Narsioji širdis“, kur Melas Gibsonas visa gerkle sušunka „Laisvė!!!”? Nesakau, kad šitaip dramatiškai turėtum elgtis, – jis jautė skausmą. Bet tavyje taip pat turi degti aistra laisvei. Kai nepriklausai nuo kito žmogaus planų ir norų, gali imtis bet ko, pasinaudoti bet kokiomis galimybėmis. Būdama santykiuose, vienok, turi atsižvelgti į kitą asmenį ir neretai ir kai ko atsisakyti.


Nori išvykti į Afriką ir teikti ten humanitarinę pagalbą? Pirmyn. Nori išsikraustyti gyventi į Islandiją? Pirmyn. Nori siekti savo svajonių karjeros ir persikelti gyventi į kitą miestą? Pirmyn, ko lauki? Nori valgyti ledus tiesiai iš indelio vilkėdama vien apatinius ir žiūrėdama banalų realybės šou? Man skaniausi – braškiniai, o tau?


2. Spinduliuok meile sau


Tavo laimė priklauso tik nuo vieno vienintelio žmogaus pasaulyje – tavęs pačios. Kas be ko, yra žmonių, kurie šiuo klausimu gali padėti, tačiau bet kokiu atveju viskas priklauso tik nuo tavęs.


Mylėk save, įsiklausyk į savo norus ir svajones. Tai gali būti, bet kas, kad ir mažytis ritualas kasdien sau pasidovanoti po dovanėlę. Arba mantra apie meilę sau vos nubudus, dienoraščio rašymas... Kas tik šauna į galvą!


Išeik į pasimatymą su savimi. Kurk santykius su savimi. Kaip tu norėtum, kad partneris su tavimi elgtųsi ir bendrautų? Elkis ir bendrauk taip su savimi. Eik vakarieniauti į kavinę, susikurk jaukią namų aplinką, lepink save.


3. Investuok į asmeninį tobulėjimą


Kasdieną planuok taip, kaip nori. Tau nereikia į nieką atsižvelgti, su niekuo ginčytis, jei tavo norai bus vienaip ar kitaip nepagrįsti. Užsibrėžk tikslus ir siek jų. Svarbiausia, kad tie tikslai nebūtų susiję su antrosios pusės paieškomis.


Na, o jei jauti, kad karštligiškai trokšti romantiškų santykių – įsigilink į save ir suprask iš ko tai kyla. Nuo kažko bėgi? Tuomet, galbūt, reikėtų keisti vienišumo suvokimą? Gal laikas buvimą vieniša priimti kaip laikotarpį sau, kai gali įgyvendinti savo svajones ir pati kurti savo gyvenimą? Kankina tuštuma? Užpildyk ją: pradėk lankyti jogą, šokius, kokius nors kursus, išeik pasivaikščioti, tyrinėk, skaityk.


4. Patenkink smalsumą


Galbūt smalsumas ir nužudė katę, tačiau žmones jis padaro turtingesnius vidumi, turinčius daugiau ką papasakoti ir atsiminti. Eik per gyvenimą vedina smalsumo. Šis jausmas – tai kibirkštėlė, padedanti kurti, atrasti save ir kitus, kažką naujo, keliauti, laužyti standartus.


Atrask dalykus, kurie tave iš tiesų domintų. Galbūt jau seniai nori pradėti mokytis aktorystės meno? O gal įstoti į knygų klubą? Ar išmokti japonų kalbos? Atrask naujų hobių. Tai suteiks ir naujų potyrių, padės sutikti naujų įdomių žmonių.


5. Būk išrankesnė


Kai jautiesi alkana – gali suvalgyti bet ką. Taip yra ir renkantis su kuo eiti į pasimatymą. Ir tai atveda į dar vieną nusivylimą. Ir dar vieną. Ir dar...


Būtent tuo ir baigiasi susitikinėjimai su bet kuo, kad tik susitkinėtum. Laiką leidi su vyru tik dėl to, kad nesijaustum vieniša, nors jis tau nei tinka, nei patinka. Na, tikiesi, kad gal su laiku... Panašiai taip yra ir su maistu, kai esi alkana. Prisivalgai bet ko ir nei pavalgius jautiesi, nei laiminga.


Geriau atsipalaiduok ir suvok, kad viskas yra gerai. Kuo labiau tuo tikėsi, tuo labiau trauksi prie savęs žmones, kurie iš laimingos tavęs padarys dar laimingesnę.


„Tu suprasi sutikusi TĄ VIENINTELĮ,“ – sako visi vedę savo vienišiems draugams. Ir tai sukelia norą trinktelėti jiems. Tačiau ši klišė netampa mažiau teisinga dėl to, kad yra erzinanti. Kai sutiksi tinkamą žmogų – tikrai tai suprasi. Bet šios akimirkos paskubinti negali.


Romantika, įsimylėjimas, vestuvės – tai maratonas, o ne trumpa distancija. Tam reikia kantrybės. Neverta skubėti net jei jauti visuomenės spaudimą.


Tu moteris. Tu – laisva. Džiaukis tuo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis