Šios 5 emocijos padės atskirti, ar iš tiesų įsimylėjai

Artėjant įsimylėjelių dienai praverstų ir tau žinoti, ar tavo jausmai tavajai simpatijai tikri, o gal tai tik vienadienis susižavėjimas. Kuo greičiau atskirsi įsimylėjimo požymius, tuo lengviau bus nuspręsti, tęsti santykius ar nugramzdinti romaną į užmarštį.

Ilgesys

Portugališkai „saudade“ reiškia pasiilgimą – žmogaus, vietos ar pan. Kai sutinki žmogų, jį pamilsti, ir jums tenka išsiskirti (net jei kelioms valandoms), apima ilgesys. Dažnai išsiskyrimo akimirką šis jausmas būna labai stiprus. Tikriausiai esi ne kartą girdėjusi geriausios draugės šnekas, jog ši, nemačiusi savo naujojo vaikino vos kelias valandas, jau jo ilgisi. Šios kalbos - ne iš piršto laužtos, ,at tai aiškiausias įsimylėjimo požymis.

Nerimas ir depresija

Ne visos emocijos įsimylėjus yra pozityvios. Iš tiesų įsimylėjus dažnai svečiai – nerimas ir depresija. Nerimas dažnai užklūpsta tada, kai mums artimo žmogaus nėra šalia ir nerimaujame, ar jam viskas gerai. Visgi tokias mintis derėtų mesti šalin ir atsiduoti įsimylėjimo džiaugsmams.

Susižavėjimas

Yra daug susižavėjimo aspektų, dalį mokslas yra paaiškinęs, ir vis tik tai paslaptinga emocija, kai kuriems žmonėms nesuprantama. Kai įsimylime, mūsų meilės objektas tampa mums besąlygiškai tobulas - turintis vien teigiamas savybes, jokių neigiamybių. Tiesa, dažnai susižavėjimas mums aptemdo racionalų protą, todėl nepastebime, jog šalia mūsų esantis žmogus nevertas mūsų meilės.

Gerumo pojūtis

Daugelis žmonių sako, kad meilė suteikia jiems laimės pojūtį, bet iš tiesų mums tiesiog būna gera. Juk žinai, jog įsimylėjus stipriai padidėja laimės hormonų eritrocitų skaičius, todėl žmonės jaučiasi tarsi pakylėti, negali nustygti vietoje. Nors ši būsena laikina ir vėliau pereinama prie brandesnės meilės stadijos, prisirišimo, daugelis šią fazę atmena kaip pačią įspūdingiausią.

Geresnė sveikata

Taip, kai esi su kuo nors santykiuose, jautiesi sveikesnis – tiek fiziškai, tiek psichiškai. Žmonės jaučiasi saugesni, be to, jiems nebetenka blaškytis, ieškant savo išrinktojo. Prie puikios fizinės sveikatos prisideda ir intymūs santykiai bei, žinoma, aktyvi veikla, kuria kartu užsiima įsimylėjeliai, pavyzdžiui, bėgiojimas kartu ar pasivaikščiojimai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis