Kaip išsaugoti draugystę per atstumą?

Jaunimo draugystės diapazonas sparčiai plečiasi atsiranda vis daugiau jaunuolių, kurie susipažįsta įvairių kelionių ar stažuočių metu ir gyvena skirtingose šalyse. Deja, dėl pandemijos užsivėrus sienoms, dalis žmonių, kurių geriausi draugai yra emigracijoje arba tiesiog gyvena kitoje šalyje, susiduria su iššūkiu, kaip toliau puoselėti ir išlaikyti draugiškus santykius, juk nuotolinis bendravimas gali sukelti krizę. Daugeliui iškyla klausimų: kaip giliai ši krizė gali paveikti ilgus metus puoselėtą draugystę?Paslapčių, kaip puoselėti draugystę per atstumą, nėra daug. Nors yra būdų, kurie gali pagelbėti išsaugoti ryšius, kai skiria šimtai ar net tūkstančiai kilometrų, pats pagrindinis draugus vienijantis dalykas turi būti abipusis noras tęsti ryšį. Deja, atsiradus atstumui, dėl didelio užimtumo ar gyvo kontakto trūkumo, neretai nutrūksta net ir stipriausios draugystės. Jei matai, kad ilgus metus puoselėta draugystė draugui ar draugei išvykus į kitą šalį pradėjo braškėti – kaipmat imkis veiksmų. Būk pirma, kuri inicijuoja draugystės išsaugojimą ir stebėk draugo ar draugės atsaką.


Pateikiame dešimt naudingų patarimų, kaip galima išsaugoti draugystę per atstumą


Domėkis draugės ar draugo gyvenimu


Bendraudama pasistenk parodyti susidomėjimą draugo gyvenimu. Stenkis kalbėti ne tik apie save ir savo kasdienybę – teiraukis apie draugo veiklą, problemas, su kuriomis jis susiduria, buitimi ir panašiai. Tai padės labiau įsilieti į jo aplinką, suprasti, kokiu ritmu draugas gyvena. Dialogas – būtina draugystės sąlyga, nesvarbu, bendraujate realybėje ar virtualiu būdu.


Jeigu įmanoma, reguliariai susitikite


Jeigu įmanoma, reguliariai susitikite – bent kartą per metus ar du. Tada ilgasis išsiskyrimo periodas bus suskaidytas į trumpesnius, kurių kiekvieną įprasmins susitikimo džiaugsmas. Be to, susitikus, kad ir labai retai, vėliau su draugu virtualiuoju būdu galima pasidalinti smagaus susitikimo akimirkomis. Tai labai suartina!


Išnaudokite technologijas


Bendraukite per „Skype“, „Messenger“, „Twitter“, siųskite vienas kitam SMS žinutes, naudokitės draugams skirtomis programėlėmis, elektroniniais laiškais ir visais kitais technologijų pažangos stebuklais. Šiuolaikinės technologijos sukuria nuostabią iliuziją, kad draugas – čia pat, tiesiai už ekrano. Taip pat tai padeda norint kasdien palaikyti ryšį siunčiant trumpąsias žinutes, nuotraukas ar vaizdo įrašus.


Parašyk tikrą laišką


Neatsimeni, kada rankose laikei rašiklį? Metas prisiminti seną gerą paštą ir ranka parašyti tikrą laišką. Juk jis – daug šiltesnis ir intymesnis, nei elektroninis kompiuterio ekrane. Nusiųsk draugui ranka rašytą laišką kokia nors ypatinga proga: gimtadienio, Kalėdų, Naujųjų metų ar panašiai. Nustebtum, kiek daug žmonėms šiais laikais vis dar reiškia ranka parašytas laiškas!


Žaiskite virtualius žaidimus


Užsiimkite smagia veikla kartu! Turbūt žinai apie tokius virtualius žaidimus, kaip kortos, laivų mūšis, biliardas ir pan. Jeigu abu vakare su draugu ar drauge neturite ką veikti, o jus skiria šimtai kilometrų, įsijunkite žaidimą ir žaiskite drauge bei kalbėkitės.


Susidarykite sąrašą veiklų, ką veiksite, kai susitiksite


Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti labai nuobodus užsiėmimas, tačiau, iš tiesų, jis sužadina gerus pojūčius ir leidžia svajoti apie susitikimą ir dar karščiau jo laukti. Beje, susitikus nebūtinai reikia įvykdyti visus sąraše paminėtus punktus. Šio užsiėmimo esmė – svajonėmis prisiliesti prie būsimos ateities.


Puoselėkite bendrus interesus


Dažniausiai atrodo, kad draugystė per atstumą atima galimybę užsiimti bendra veikla. Tačiau tai –netiesa. Jei jūs abu norite pamatyti tą patį filmą – taip ir padarykite. Abu su draugu ar drauge pažiūrėkite ir vėliau susiskambinkite, pasipasakokite, kas jums jame patiko ar nepatiko. Galite net tam tikra sporto ar meno šaka užsiimti kartu! Pavyzdžiui, su drauge kartu galite sportuoti virtualiose treniruotėse, o vėliau drauge pasidalinti rezultatais.


Dalinkitės nuotraukomis


Jeigu negali matyti savo draugo gyvai, tuomet pats metas pasidaryti nuotraukų. Nori parodyti, kokį pyragą šiandien iškepei ar ką pamatei apsilankiusi kitame mieste? Nusifotografuok mobiliuoju telefonu ir nusiųsk nuotrauką naudodamasi socialinėmis medijomis. Vaizdinė medžiaga neretai kur kas stipriau geba sujungti žmones nei tekstinė.


Planuokite susitikimus iš anksto


Skausmingiausia akimirka yra ta, kuomet tenka atsisveikinti su draugu nežinant, kuomet vėl teks susitikti. O kodėl nesuplanavus to bent apytikriai? Susitarkite, kad jei draugas negalės grįžti nustatytą datą, tu važiuosi jo aplankyti. Gyvenimas nežinioje yra daug sunkesnis nei gyvenimas laukimu.


Abipusis ryšys – labai svarbus


Ryšį turi palaikyti abi pusės. Jeigu draugas siųs tau nuotraukas ar žinutes, o tu tik perskaitysite jas ir nieko neatrašysi bei nesistengsi megzti pokalbio, ilgainiui toli esančiam draugui atsibos „daužytis į sieną“. Juk bendraujant per atstumą yra sunku išreikšti tikrąsias emocijas, tačiau socialiniuose tinkluose yra begalybė veidukų, kurie gali padėti tai daryti. Nors ir menkai, bet vis vien gali.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis