Aiškūs argumentai, kodėl 20 gyvenimo metai - patys sunkiausi

Tau jau yra 20 metų, o gal ši sukaktis tik artėja? Tuomet paskaityk, kodėl šie metai laikomi vienais sudėtingiausių ir įvertink šiuos argumentus.

Esi ir paauglė, ir suaugusi


Techniškai vis dar esi paauglė, nes tavo asmenybė dar nėra pilnai susiformavusi, bet tavo veiksmai jau kaip suaugusio žmogaus. Sunku tave apibrėžti. Kaip išmintingai dainavo Britney Spears, „I‘m not a girl, not yet a woman“ („Esu jau nebe vaikas, bet dar ir ne moteris“). Šis amžius vadinamas pačiu nelengviausiu todėl, jog sunku suvokti savo tapatybę, norus bei interesus.


Oficialiai jau esi suaugusi


Suaugusiu oficialiai tampama sulaukus aštuoniolikos, bet vis dar lieki su apsauginiais ratukais – tau dar leidžiama būti vaiku ir daryti klaidas. O štai kai sulauki 20-os, viskas pasikeičia. Nors nesi visiškai suaugusi, jau turi pati priimti svarbius gyvenimiškus sprendimus.


Dažnai abejoji


Rinkis vakarą studijuojant ar šėlstant vakarėlyje? Vis dar rengtis paauglystę menančiais drabužiais, o gal pasirinkti ką nors brandesnio? Rinktis žavų vaikiną, kuris gali sudaužyti širdį, o gal gerietį vaikiuką, su kuriuo gali būti kiek nuobodoka? Šis amžius - apsisprendimų amžius, ir jis nėra lengvas.


Turi išsigryninti savo gyvenimo planus


Gyvenai sau be rūpesčių, tik su savo svajonėmis ir lūkesčiais, ir staiga tau sako, kad turi turėti išsamų planą, ką ketini toliau daryti gyvenime. Tai ganėtinai sudėtinga, ypač, jei nesi apsisprendusi, ką nori veikti, studijuoti, kur matai save penkerių metų bėgyje.


Atrandi seksualinį pasaulį


Ir šis atradimas ne visuomet būna sėkmingas. Gali pasirinkti netinkamą partnerį, propaguoti nesaugų seksą, galbūt net nusivilti seksu (o juk tiek daug teigiamų dalykų apie jį girdėjai...). Egzistuoja ankstyvo nėštumo rizika, be to, partneris, kurį išsirinksi, ne visuomet bus linkęs įsipareigoti ir padėti auginant vaiką. Vis dėlto tai kartu ir naujų atradimų, potyrių metas, kuris pamažu tave atveda į tikros moters pasaulį.


Jei dar nedirbi, atėjo laikas susirasti darbą


Jei tau pasisekė ir galėjai sau leisti nedirbti ne visu etatu, kol mokeisi vidurinėje mokykloje, dabar jau nebeturi jokių pasiteisinimų ir privalai pradėti pati užsidirbti pinigų. Žinoma, jei studijuoji, tuomet gyvenimą, tau, ko gero, finansuoja tėvai, tačiau jau pamažu privalai pagalvoti apie savo finansinę padėtį. Gal verta susirasti darbą ne pilnu etatu ar paieškoti darbo internetu, nuotoliniu būdu?


Pradedi savarankišką gyvenimą


Tenka pradėti savarankiškai tvarkyti visokius kasdienius dalykus – pačiai skalbti, gaminti ir pasirašyti nuomos sutartį. Visgi savarankiškas pasaulis ne visuomet garantuoja laimę, jame apstu įvairiausių įsipareigojimų. Privalai būti savarankiška, antraip jausiesi prastai.


Tau dar nerodoma tokia pati pagarba, kaip suaugusiesiems


Norėtum, kad žmonės apsispręstų, ypač tavo tėvai. Tu jau suaugusi ir nori, kad tave gerbtų kaip suaugusį žmogų. Bet kai padarai klaidą, vis dar nori būti laikoma tik vaiku. Ši priešprieša egzistuos iki tol, kol tau bus dvidešimt ketveri. Žinoma, kiekviena iš mūsų individualiai vystosi, tobulėja, tačiau ši tendencija gaji daugeliui dvidešimtmečių merginų.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis