Geri draugai taip nedaro: jei taip elgiasi tavieji, pagalvok, ar jie verti draugų statuso

Rasti tikrus draugus visam gyvenimui nėra pati lengviausia užduotis. O dar lengvesnė - apsigauti manant, jog tai ir yra tikrieji draugai. Jei šiuose faktuose įžvelgi nors vieną savo draugo ar draugės savybę, žinok, jog jie tikrai nėra tie, kurie verti draugų statuso.

Kritikuoja, kad esi paplaukusi

Kad ir kiek paplaukusi būtum, kad ir kaip skrajotum padebesiais, neturėtum slėpti savo trūkumų nuo tikrų draugų. Jeigu jie tave menkina, žeidžia ar nuolatos įstumia į padėtis, kuriose jautiesi nejaukiai, tai tikrai nėra tavo tikri draugai. Jei nori ištaisyti padėtį, paprasčiausiai jiems pasakyk, jog taip, kaip jie elgiasi su tavimi, tave žeidžia. Jei situacija nesikeis, vadinasi, jie tėra tie, su kuriais tau smagu leisti laiką.

Dingsta, kai pasidaro sunku

Tikros draugystės esmė – vienas kitą palaikyti, padėti, kai draugas jaučiasi pažeidžiamas ir mažai kuo gali atsilyginti. Būtent todėl sakoma, jog neįmanoma turėti daugiau nei kelis tikrus draugus. Tikri draugai nepasišalina, kai tau skauda ar jautiesi nesuprasta. Jie visapusiškai palaiko ir stengiasi dėl jūsų draugiškų santykių.

Stabdo, neskatina

Deja, jei žmogus nenori, kad atskleistum viso savo potencialo, jie negali vadintis tikru draugu. Jei nuolat girdi iš draugo raginimus sustosi, pabaigti tik ką tik pradėtas veiklas ar jis nuolatos kalba apie tai, kaip turėtum atsisakyti savo svajonių ir pasirinkti saugų kelią, galima įtarti, jog tas žmogus nėra tikrasis draugas. Jei tai tikras draugas, jis visuomet tave palaikys ir pasirūpins, jog būtum teisingame kelyje.

Piktai šaiposi

Reikia daug drąsos atremti priešams, bet dar daugiau jos reikia pasipriešinti draugams. Piktas šaipymasis - kone didžiausias tikros draugystės priešas. Juk draugas privalo tave visapusiškai palaikyti, paskatinti ir neleisti, jog jaustumeisi atstumta. Jei nuolat girdi piktas replikas, pagalvok, kam save toliau kankinti susitinkant su draugu ar drauge, kuri tau kelia vien liūdesį?

Verčia jaustis, tarsi būtum jiems našta

Tikra draugystė nėra našta. Tikri draugai stengiasi vienas dėl kito, nes yra vieni kitiems brangūs ir nori stengtis. Jei tavoji draugė ar draugas nuolat prikiša, jog norint susitikti su tavimi jiems reikia ko nors atsisakyti arba visuomet girdi priekaištus, jog jūsų susitikimo laikas netinkamas, žinok, jog jie gali tave laikyti papildoma našta. Nesileisk, jog taip nutiktų ir

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis