Atsikratyk pasitikėjimą savimi mažinančių įpročių tuoj pat

Ar žinojai, jog pasitikėjimas savo jėgomis labai stipriai susijęs su tuo, kokius įpročius esi išsiugdžiusi? Neretai būtent įpročiai mums užkerta kelią pasitikėti svaimi ir atsiskleisti?

Nesivaikyk tobulybės. „Tobulas grožis“, „tobulas protas“, net ir „tobulas vaikinas“ - neegzistuoja! Tuomet kodėl turėtum kiekviename žingsnyje vaikytis tobulumo? Siek progreso, o ne geriausio rezultato. Jei jau nusprendei kažko imtis, dar prieš pradėdama sau pasakyk, kad tau gali nepasisekti. Tačiau tai - nieko tokio. Įvertink ir mažas savo pergales, jokiu būdu negalvok, jog jos - nesvarbios. Kiekviena maža pergalė ƒ(sporto klubo dėka sutvirtėjęs kūnas, puikiai pavykęs patiekalas pagal sudėtingą receptą, perskaityta mokslams reikalinga, bet labai nuobodi knyga) padės tau pajusti „užbaigtumo“ pasitenkinimą, kuris ir suteiks tau daugiau pozityvių minčių apie save. Patartina tokias užduotis užsirašyti, o jas įvykdžius - padėti šalia didelį pliusą. Šaunuolė!

Pirmiausiai uždrausk sau save smerkti ir pagalvok, už ką turėtum save mylėti. Tik nepradėk purkštauti, jog esi nieko verta. Kiekvienas žmogus turi išskirtinių talentų, vieni gali būti puikiais matematikais, o kiti - sugebėti, gaudami labai mažai kišenpinigių, ir prie jūros nuvažiuoti, ir pasipuošti. Pagalvok, kokius talentus turi? Galbūt visi giria tavo ruoštus patiekalus? O galbūt kas savaitę perskaitai po knygą? Negalvok, kad pagyrų verti tik tie, kurie būdami paaugliais uždirbo milijonus ar sukūrė naudingą išradimą!

Kalifornijos universitete atliktas tyrimas parodė – kuo sunkiau jums pasakyti „ne“, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite stresą, pervargimą ar net depresiją. Jei į visus siūlymus atsakysite teigiamai, užkrausite sau tokią naštą, kurios nesugebėsite patempti. Todėl išmokite atsakyti neigiamai - tai pasitarnaus jūsų vidiniam pasauliui. Ir gyventi bus kur kas lengviau!

Niekas iš tavęs pasitikėjimo savo jėgomis neatėmė, tai - tavo jausmas. Negali kaltinti tų, kurie sustiprina tavo nepasitikėjimą savimi. Nesvarbu, ar tai - tave užgauliojantis bendraklasis, ar nuolat tėvų giriama sesuo, ar skaudžiai tave atstūmęs vaikinas - tavo nepasitikėjimas savimi yra tik tavo reakcija į jų elgesį. Neieškok kaltų, geriau mokykis atremti nemalonias pastabas ir įtikinti save, kad niekas negali kritikuoti tavo nuomonės ar išvaizdos. Jie ir nekritikuotų, tačiau juk tai taip patogu, kai tu tiesiog duodi leidimą save menkinti... O kas būtų, jei pabandytum nenusileisti? Arba - kas būtų, jei nuoširdžiai patikėtum, jog jų kritika - tai tiesiog neteisinga nuomonė apie tave? Pabandyk, nustebsi!

Tai kodėl turėtum save graužti už tai, ko padaryti tiesiog negali? Žinoma, būk sąžininga: jei nuolat sulauki pašaipų dėl savo antsvorio, tačiau vietoj to, kad stengtumeisi tai pakeisti, užsidarai namuose ir verki apsikabinusi bandelių lėkštę, tuomet kenki pati sau. Nebūtina imtis kardinalių pokyčių, tačiau verta pagalvoti, kodėl turėtum sveikiau maitintis ir pradėti sportuoti. Gera išvaizda - svarbu, todėl jei būtent dėl figūros tau trūksta pasitikėjimo savimi, pasistenk sau padėti. Ženk mažus žingsnelius: išsitrauk iš rūsio dviratį, vietoj grietininių ledų išbandyk šerbetą, savaitgalio vartymąsi lovoje iki pietų pakeisk ankstyvu pasivaikščiojimu, kuris suteiks energijos visai dienai. Pamatysi, kaip pradėsi geriau jaustis ne tik dėl išvaizdos, bet ir emocinių pokyčių. Gal ir verta pabandyti, tiesa?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis