5 intymumo rūšys: sužinok, kuri tinkamiausia, norint užmegzti ilgalaikius santykius

Intymumas daugeliui asocijuojasi su seksu. Ko gero, ne veltui, juk terminas seksas ir intymūs santykiai reiškia tą patį. Vis dėlto psichologai išskiria toli gražu ne vieną intymumo rūšį. Jų yra net penkios ir visos jos yra be galo skirtingos. Kuri iš jų yra tinkamiausia, norint užmegzti darnų bei harmoningą ryšį su partneriu?

Socialinis intymumas

Vienais gyvenimo atvejais būnate kartu su savo draugu/-e, kitais – kažką veikiame atskirai ir apie tai vienas kitam papasakojate. Didžiąja gyvenimo dalį praleidžiame ką nors veikdami atskirai: mokykla, darbas, draugai… Jus supa skirtingos aplinkos, tačiau kartu būti privaloma. Mokslininkai teigia, kad per savaitę bent porą vakarų turėtumėte su savo pora būti dviese, tik dviese, be aplinkinių. Tai sustiprins jūsų ryšius. Juk tarp draugų elgiatės ne visiškai natūraliai. Socialinis intymumas, tai buvimas kartu, tik dviese. Ir ne tik. Buvimas kartu tarp žmonių taip pat padeda pažinti mylimąjį.

Emocinis intymumas

Jausmai – spontaniškas, emocinis mūsų atsakas į tai, ką patiriame kitais pojūčiais. Štai, pro šalį pralėkė gaisrinė, ir tu sunerimai, o jis palietė mano ranką, ir tu iš karto pasijutai mylima. Dalindamiesi emocijomis, jausmais, juokdamiesi ir verkdami kartu kuriame emocinį intymumą.

Dvasinis intymumas

Nors apie dvasinį intymumą kalba labai nedaug, tačiau jis turi didelę reikšmę poros santykiams. Dvasinis artumas nereiškia, kad jums reikia turėti tokią pat nuomonę dėl kiekvienos smulkmenos. Reikėtų papasakoti vaikinui/merginai apie savo dvasinius išgyvenimus apie abejones, apie svarstymus, ateities planus ir siekius. Dvasinis artumas leidžia pajusti žmogų be žodžių, suprasti jį ir jo nuotaikas iš pusės žodžio. Svarbiausia ne nuomonių sutapimas, ne pritarimas, o supratimas.

Fizinis intymumas

Vaikinai ir merginos skirtingi (tegyvuoja skirtumai!), todėl jie skirtingai suvokia ir seksualinį intymumą. Vaikinai dažniausiai akcentuoja fizinius pojūčius, jiems svarbiausia matyti, liesti ir patirti orgazmą. Merginos seksualinį intymumą daugiau sieja su santykių kokybe. Seksualinis intymumas ir jo kokybė joms yra visų iki šiol išvardintų intymumų atstojamoji.

Intelektualinis intymumas

Tai nereiškia, kad tu su partneriu turi kalbėtis apie labai intelektualius dalykus, kad jūsų išprusimas privalo tobulėti vienodu tempu. Intelektualinis intymumas - tai galimybė papasakoti patinkančiam žmogui, kokios mintys sukasi tavo galvoje per dieną, tebūnie tos mintys ir apie maistą, pinigus, sveikatą, nusikalstamumą, darbą, politiką.

Svarbiausia, kad jūs kalbėtumėtės apie abstrakčius dalykus, kad pažintumėte vienas kito mintis, lūkesčius, vertybes. Tik kalbėdami, diskutuodami ir reikšdami savo nuomones, suprasite ar jūs tinkate vienas kitam rimtai tobulai draugystei.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis