6 aiškiausi įrodymai, jog esi „pasikėlusi“

Keliauti per gyvenimą aukštai iškelta galva - puiku, tačiau riesti nosį prilygsta pasipūteliškumui. Ar ne per dažnai tai darai? Psichologai išskiria šešias pagrindines pasipūtelių savybes, kurias gali turėti ir tu.

Tavo ambicijoms nėra ribų

Viena yra kelti sau aukštus tikslus ir paskui išsijuosus dirbti jų siekiant. Visai kas kita manyti, kad esi sukurta dideliems dalykams. Tokios grandiozinės prielaidos – klasikinis pasipūtusio žmogaus simptomas. Esi linkusi manyti, kad iš prigimties esi ypatinga, gimusi elito klasėje, kuri verta tik paties geriausio.

Esi linkusi konkuruoti

Pasipūtusio žmogaus pasaulėžiūra skelbia, kad yra nugalėtojai ir yra tie, kurie pralaimi, o pasipūtėlis turi laimėti, tikra to žodžio prasme, kiekvienoje srityje: mokykloje, universitete, sporto salėje, net santykiuose. Pasak psichologų, šie žmonės verčia save būti aukščiau visų kitų, nes nuolat siekia įrodyti savo dominavimą. Ir oponentu gali būti tiek nepažįstamas žmogus, tiek tas, kurį tas žmogus myli.

Turi įprotį duoti (neprašytus) patarimus

Žinoma, tu bandai padėti rekomenduodama geriausias kavines ar pasilinksminimo vietas mieste. Tačiau taip pat, neslėpkim, naudojiesi proga pademonstruoti savo aukščiausios klasės žinias. Pasak psichologų, pasipūtėliai visada žino šiek tiek daugiau už kitus. Iš šalies atrodo, tarsi jie savyje turi sukaupę informaciją visais klausimais.

Esi įžeidi, jei įžeidimas liečia tave

Visiems kitiems greičiausiai atrodai labai savimi pasitikinti – iš tų, kuriems visiškai nė motais, ką kiti apie juos galvoja. Tačiau su pasipūtėliškos prigimties žmonėmis yra kaip tik priešingai. Jie deda visas pastangas, siekdami išlaikyti idealizuotą savo įvaizdį, ir sunkiai toleruoja bet kokį nepritarimą ar įžeidimą. Anot psichologų, net menkiausia kritika jų priimama kaip milžiniškas įžeidimas, asmeninis puolimas. Pasipūtėlis to niekada nepamirš.

Naudojiesi žmonėmis

Galbūt tai darai nesąmoningai, tačiau taip nutinka, nes esi linkusi žiūrėti į situacijas išskirtinai tik iš savos perspektyvos. Kodėl? Psichologų atsakymas tiesmukas – empatijos trūkumas. Nesugebėjimas įsijausti į kitų žmonių emocinį pasaulį yra kertinis pasipūtimo akmuo. Beje, tai labai pavojinga. Pasipūtėliai tikisi, kad kiti tenkins jų poreikius, tačiau jie atsisako tai daryti dėl kitų.

Tu esi priklausoma nuo didybės

Pagalvokit, ką žmonės galvoja tada, kai jaučiasi esą aukštai? Jaučiai nepasiekiami, nepažeidžiami, atsparūs šūviams, tiesiog „pasaulio bamba“. Iš tikrųjų, tai tas pats didingumo jausmas, kurio trokšta narcizai. Tą didingumą gali formuoti grožio pasaulis, plastinė chirurgija ar apsipirkimo manija, tai visai nesvarbu. Priklausomi pasipūtėliai nuolat grįžta prie savo priklausomybės objekto, kad patirtų neįtikėtiną „pasaulio bambos“ jausmą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis