5 neįprastos savybės, suteikiančios laimės

Jei paklaustume praeivių, su kuo jiems asocijuojasi laimė, daugelis paminėtų sveikatą, darnius santykius ir materialinę gerovę. Vis dėlto labai daug ką lemia laimingų žmonių asmeninės savybės - būtent jos užtikrina, jog žmogus jaustųsi dvasiškai turtingas ir laimingas. Ar pasižymi šiomis savybėmis?

Entuziazmas. Prisimink visus pažįstamus entuziastingus žmones. Jie mielai visur dalyvauja, jiems patinka įsitraukti į įvairias veiklas, jie reaguoja į žmones su tokiu džiaugsmu, kuris šiaip daugiausia būdingas šunims. Nieko stebėtino – jei esi entuziastingas, būsi laimingas. Tik klausimas, kas pirmas atsirado – višta ar kiaušinis? Žmones labiausiai žavi ne kas kita, o nuoširdi bei tikra šypsena, kuri pasirodo tik gyvenimu patenkinto žmogaus veide. Kartais vertėtų pasimokyti iš vaikų ir pradėti džiaugtis smulkmenomis. Juk žmogus jaunas tiek, kiek jo širdyje telpa laimės!

Užsidarymas savyje – neurotiškumo požymis, tai reiškia, kad savyje užsidaryti linkę žmonės yra neramūs. Atrodo logiška, kad nenorintys savyje užsidaryti žmonės gerai jaučiasi savo kailyje, jiems viskas atrodo paprasčiau, jie jaučiasi laimingesni už daugelį žmonių. Jei iš tiesų nori būti laiminga, venk užsidarymo svayje, būk atvira pasauliui ir idėjoms, drąsiai ženk gyvenimo keliu ir nesibaimink kritikos.

Darbštūs žmonės, kurie moka planuoti ir sugeba pasiekti rezultato, yra laimingesni gyvenime. Tai galėtų būti paaiškinimas, kodėl Niujorke gyvena milijonai žmonių ir kodėl juos visus traukia į šį miestą. Gyvenant ir dirbant Niujorke stiprėja pasididžiavimas savo pasiekimais. Jei tave supa darbštūs, pareigingi, atkaklūs žmonės, tavo motyvacija taip pat turi didėti. Tad stenkis save apsupti tais, kurie skatins tave tobulėti ir veikti.

Taip – žmonės, kurie rūpinasi kitais, kurie domisi savo draugų gyvenimu, kuriems įdomu, kaip gali padėti kitiems, yra laimingesni. Nors atrodo, jog empatiški, jautrūs, užjaučiantus žmonės dažnai daugiau atiduoda nei gauna, taip tikrai nėra. Šaltesniems bei abejingesniems žmonėms kur kas sunkiau pajusti laimės skonį.

Žmonės, kuriems patinka dėlionės, galvosūkiai, kryžiažodžiai, dažnai būna laimingesni, bent jau už tuos, kurie nenori spręsti savo problemų ir mokytis naujų dalykų. Tobulindami save ir gilindami žinias tokie žmonės jaučiasi kur kas laimingesni, dvasiškai turtingesni.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis