5 sėkmės formulės, jog pasisektų egzamine

Egzaminus laikančioms prireiks ne vien išmonės. Dėl egzamino metu užplūdusio jaudulio gali pasimiršti ilgą laiką į galvą kaltos formulė ar datos. Jei nori, jog taip nenutiktų, prieš egzaminą pasinaudok keliomis gudrybėmis.

Pradėk anksti


Ruošimasis egzaminams turi prasidėti anksčiau nei diena prieš žinių patikrinimą. Neįmanoma susigrūsti visos informacijos į galvą vos per vieną naktį. Pradėk ruoštis iki egzamino likus mažiausiai savaitei. Žinoma, jei tai ne brandos egzaminai, kurie reikalauja kur kas atidesnio pasiruošima. Blogiausia, ką gali padaryti prieš egzaminą - pasilikti mokymąsi paskutinei minutei. Atėjusi į egzaminą neišsiemiegojusi ir nepailsėjusi, rizikuoji gauti prastus balus.

Miegok


Tau reikia mažiausiai septynių valandų miego per naktį, kad organizmas normaliai funkcionuotų. Testai yra sukurti tam, kad priverstų tave mąstyti. Jeigu tau trūksta miego, negalėsi prisiminti jokios informacijos, kurią taip stengeisi susigrūsti į smegenis.


Pasidaryk santrauką


Kai nuspręsi, ką turi išmokti ir kiek laiko tau prireiks, metas iš tikrųjų pradėti mokytis. Vienas geriausių būdų tai padaryti – pasidaryti glaustą planą. Kai skaitai savo vadovėlį ar užrašus, kiekvienai temai parašyk trumpą santrauką.


Pasidaryk korteles


Panašiai kaip santrauka, didaktinių kortelių darymasis yra išties veiksminga mokymosi priemonė. Informacijos iš santraukos užrašymas – tai pusė darbo. Smulkios kortelės su būtiniausias dalykais, kuriuos turi įsiminti, yra puiki priemonė efektyviam mokymuisi. Korteles gali pasižymėti skirtingomis spalvomis - tai padės geriau įsiminti informaciją, užrašytą jose, nes prisiminsi atskirus atspalvius.


Po egzamino atsipalaiduok


Neleisk, kad tave užvaldytų panika. Net jeigu manai, kad per egzaminą susikirtai, nerimavimas pažymio jau nepakeis. Po egzamino leisk sau pailsėti, atsipalaiduoti ir tik tuomet pradėk ruoštis kitam egzaminui. Pabūk gryname ore, pasivaikščiok mieste, pasišnekėk su geriausia drauge - tai padės nuvyti nerimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis