Gimėte antrieji šeimoje? Ups, turime jums ne tokių jau gerų žinių...

Kadaise rašėmė apie pirmojo vaiko, gimusio šeimoje, teigiamą lemtį. Anot psichologų, šeimoje gimusi pirmoji atžala yra kur kas išmintinesnė nei pirmoji, trečioji ar ketvirtoji.

Štai apie antruosius, gimusius šeimoje, ne tiek jau daug žinių. Visgi pasirodęs naujasis tyrimas apie atžalų gimimą šeimoje, kuriam vadovavo psichologas Josephas Doyle, teigia, jog vaikai, gimę antrieji šeimoje, yra kur kas labiau patrakę ir linkę įsivelti į nemalonumus nei pirmieji. Anot tyrimui vadovavusio psichologo, buvo ištirti net 500 šeimos atvejų, kurie parodė, jog antrieji šeimoje gimę vaikai net ir suaugę yra vėjavaikiški, dažniau sukelia problemas bei yra linkę nusižengti įstatymams.

Kokios gali būti prielaidos? Anot psichologų bei šeimos ekspertų, pirmieji šeimoje gimę vaikai gauna visapusišką dėmesio bei atjautos dozę, todėl dažiausiai užauga šiltnamio sąlygomis - jais be galo rūpinamąsi ir teikiamas didžiulis atidumas. Šeimoje gimus antrajam vaikui, keičiasi tėvų vaikų auginimo įgūdžiai, tėveliai dažnu atveju tampa atlaidesni, augina vaiką labiau atsipalaidavę, suteikia jam daugiau laisvės. Gali būti, jog būtent šios priežastys lemia antrųjų vaikų šeimoje polinkį į taisyklių laužymą ar ilgai išliekantį jaunatvinį maksimalizmą.

Tyrėjas Josephas Doyle teigia, jog ištyrus visus 500 atvejų vis pasikartodavo faktas, jog antrieji vaikai, gimę šeimoje, yra ūmesnio charakterio, dažniau linksta į priklausomybes, kiek menkiau domisi profesinėmis galimybėmis ar yra labiau atsipalaidavę, jiems sunku susikoncentruoti. Jokiu būdu nereiškia, jog galima tai taikyti visiems antrukams - nors tokia tendencija iš tiesų gaji ir pasikartojanti, apstu daugybę atvejų, kuomet antrieji šeimoje gimę vaikai tampa žymiais mokslininkais, menininkais, dėstytojais ar gydytojais.

Bella Hadid ir Gigi Hadid
Bella Hadid ir Gigi Hadid
Vida Press

Be to, antrieji, gimę šeimoje, turi aibę kitų puikių savybių, tokių kaip kūrybiškumas, troškimas neužsisedėti vienoje vietoje, greitesnė reakcija ir noras rizikuoti. Būtent šis savybių rinkinys yra būtinas šiuolaikiniam žmogui, kuris profesinėje srityje trokšta pasiekti puikių rezultatų bei būti geriausias. Tad antrukėms toli gražu neverta nusiminti - priešingai, būtina didžiuotis savo pozicija šeimoje ir kiek galima išnaudoti savo potencialą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis