Viską palieku paskutinei minutei. Nemoku planuoti laiko. Help!

KLAUSIMAS: Aš nemoku planuoti savo laiko. Bandžiau ne kartą, bet nė velnio... Namų darbams skiriamas laikas mano dienotvarkėje (tiksliau dienos netvarkoje) - naktis. Po to - neišsimiegojimas, pervargimas, neurozės... Ir nebūtinai tai tik namų darbai...

Bet kokius svarbius darbus atlieku paskutinę akimirką, kai laiko visiškai nebelieka, praktiškai jo lieka tiek mažai, kad jau fiziškai neįmanoma suspėti. Kuo toliau, tuo labiau man atrodo, kad 99% buvusių/esamų problemų kyla dėl nesugebėjimo normaliai planuoti laiką. Ką daryti?

ATSAKYMAS: Ačiū už atvirą ir ilgą laišką apie itin aktualias jaunimui problemas – mokslą ir laiko planavimą. Matau, kad tikrai gerai supranti savo problemą.Gal aš klystu, bet jaunimas šiuo metu išgyvena sunkų aplinkos spaudimą. Iš jų reikalaujama tik puikių mokslo rezultatų. Ne visi mes esame gabūs visiems dalykams, kuriuos kiti vertina kaip itin svarbius mūsų profesinei karjerai. Pvz., aš asmeniškai nesu gabi fizė... Tiesiog pavydžiu tiems, kurie puikiai kalba keliomis užsienio kalbomis.Mokslas reikalauja valios. Laiko planavimas irgi būtinas, bet valingas apsisprendimas mokytis, manau, yra svarbiausias dalykas. Taip pat svarbu atsakyti sau į klausimą: ”Ar man tikrai to reikia?”.Dažnai mes priimame kitų sprendimus: mokytojų, tėvų, draugų, ir nepaklausome savęs pačių, ko mums išties reikia.Linkiu valios ir pasitikėjimo savo pasirinkimu. Aš tikiu, kad Tu teisingai pasirinksi ir pasieksi savo tikslų. Nepasiduok abejonėms ir baimėms – jos mus tik gaišina, o laikas bėga.

Susikaupk ir išdrįsk mokytis. Lavink ir mokymosi įgūdžius. Mes visi kiekvieną dieną tobulėjam. Tačiau tai, ką parašiau yra tik mano nuomonė ir ji gali būti netiksli. Tikiu, kad Tu geriau žinai, ko nori ir kaip tau elgtis.Sėkmės, meilės ir kantrybės:)

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis