Ar būti vegetaru nesveika?

KLAUSIMAS: Ar iš tikrųjų sveika paaugliui būti vegetaru? Esu 15 metų. Jau antri metai esu vegetarė. Žmonės nuolat man prikaišioja, kad aš save tik žaloju. Šiaip ar taip, vis tiek nepradėsiu valgyti mėsos. Man tai per daug nehumaniška. Valgau viską, išskyrus mėsą.

Gydytojai nustatė, kad mano kraujyje mažai geležies. Dėl to kyla problemų sportuojant. Bet nejau pasauly tiek mažai žmonių, kurie iš tikrųjų yra vegetarai? Nejau nėra paauglių? Esu ne kartą skaičiusi ir girdėjusi, kad mėsa tiktai sukelia ligas, vėžį. Ar tai tiesa?

ATASAKYMAS: Ačiū už gerą klausimą ir smagų laišką. Aš du metus nevalgiau mėsos ir man per devintos klasės kūno kultūros įskaitą, bėgimo metu, sutraukė raumenis.

Tuomet pasidaviau visų įtakai ir vėl pradėjau valgyti mėsą, dėl geležies trūkumo. Šiuo metu valgau mėsą, tačiau jai nejaučiu poreikio ir galiu ilgą laiką jos nevalgyti.Paauglystėje organizmas formuojasi, auga. Geležis yra vienas iš reikalingiausių mikroelementų. Jis geriausiai pasisavinamas, valgant mėsą. Bet šiuo metu yra įvairių preparatų, kurie pakeičia geležį ir, juos vartojant, galima gauti reikalingą organizmui geležies kiekį. Vegetarizmas nėra blogai. Tačiau, esant geležies trūkumui, siūlyčiau paprašyti, kad gydytojai pasiūlytų geležies preparatų.Reikia suprasti, kad vyresniesiems vegetarizmas yra naujovė. Jiems tai atrodo lyg jaunatviškas “išsidirbinėjimas”. Iš tiesų daugelis žmonių jau propoguoja sveiką gyvenseną ir atsisako mėsos. Kiek teko bendrauti – jie visi tai apibūdina kaip palengvėjimą. Linkiu tvirto tikėjimo savo nuomone bei nepamiršti pasirūpinti geležies preparatais ar papildais, pasikonsultuoti su dietologais.Sėkmės, meilės ir kantrybės:)

Visada Tavo ir su Tavimi
Rasa Kuodytė - Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis