Jei ilgai slėpsiu jausmus, ar susirgsiu?

ATSAKYMAS: Jaudinimasis yra normali reakcija – lygiai kaip ir kiti jausmai, emocijos. Tie dalykai, kurie mums kelia susirūpinimą arba „stresą“, yra naudingi, nes mobilizuoja jėgas kovoti su dirgikliais.

Tačiau jaudinimasis yra nepageidautinas, jei jis neleidžia mums džiaugtis situacijomis, kurių anksčiau nekantriai laukdavome. Kai slepiame savo susirūpinimą, pablogėja miegas, sutrinka apetitas, pakinta raumenų tonusas, atsiranda nervingumas ir nerimas.

Ypač rimto susinervinimo atvejais kai kuriems žmonėms gali prasidėti depresija, jie gali imti piktnaudžiauti kvaišalais. Žmonėms senstant, stresas ir rūpestis sukelia sveikatos sutrikimus: nutukimą, širdies ligas, skrandžio opas ir padidėjusį kraujospūdį.

Labai svarbu rasti būdą susidoroti su jaudulio simptomais. Kai kuriems nesunku apie savo rūpesčius pasikalbėti su kitais: psichologais, draugais ar šeimos nariais.

Bet kitiems žmonėms savo problemų išpasakojimas kelia labai didelį stresą. Tokiems asmenims geriau būtų ant popieriaus surašyti viską, kas jiems kelia rūpestį. Fizinis aktyvumas yrai geras būdas atsikratyti streso.

Nebloga mintis būtų ir apie slegiančius rūpesčius pasikalbėti su gydytoju.

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis