Aš mikčioju. Kaip nustoti?

KLAUSIMAS: Man 15 metų, kaskart, kai kalbu su kuo nors ar kalbu prieš klasę, pradedu mikčioti. Net tuomet kai iš anksto pasiruošiu kalbą, aš ją arba pamirštu, arba pramikčioju. Ką daryti?

ATSAKYMAS: Visų pirma manyk, kad patekai į šaunią kompaniją: Aristotelis, Marilyn Monroe, Clarkas Gable‘as, Winstonas Churchillis ir Karalius Jurgis VI – visi jie daugiau ar mažiau mikčiojo. Aktorius Earlas Jonesas (suvaidinęs Darthą Vaderį „Žvaigždžių karuose“) vaikystėje stipriai mikčiojo.

Antra – tave galima paguosti, kad su amžiumi ir treniruojantis mikčiojimas dažniausiai išnyksta. Visgi mikčiojant paauglystės metai būna patys sunkiausi. Paaugliai ir taip jaučia daug nerimo dėl to, kad situacijos, į kurias jie patenka, jiems būna nepažįstamos, jie būna drovūs.

Keli dalykai, kurie tau gali padėti atsikratyti mikčiojimo: dainavimas, vaidinimai, debatai, užsienio kalbos mokymasis.

Taip pat būtų neblogai pasikalbėti su mokyklos logopedu, jei toks yra. Jei nėra – paprašyk šeimos gydytojo siuntimo pas logopedą. Logopedas gali duoti gerų patarimų ar netgi pasiūlys individualius terapijos kursus. (Vienas geras patarimas: giliai įkvėpk ir kalbėk iškvėpdamas... Tuomet tikimybė mikčioti būna mažesnė).

Taip pat pasvarstyk apie mokyklinį projektą, susijusį su mikčiojimu. Parenkite mokslinį eksperimentą, interviu su mikčiojusiais, bet išgarsėjusiais žmonėmis ar istorinį rašinį apie mikčiojimą. Žinios apie tai padės tau jaustis patogiau.Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis