JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Kaip susipažinti, bet nemirti iš jaudulio?

Tėvai milijoną kartų yra kartoję – “nebendrauk su nepažįstamais”. Na, kiekvienas draugas kažkada buvo nepažįstamas. Klausant tokių patarimų galima likti vienu: be poros, be “chebros” ir be smagios jaunystės. Vis dėlto imti ir taip paprastai susipažinti su nepažįstamais nelengva. Pažintims vis dažniau naudojamas kompiuteris. O baimė susipažinti su vaikinu/mergina gatvėje tik didėja.
Tampame izoliuoti ir pažeidžiami. Pažintys mus baugina.

Vis dėlto jausti nepažįstamų žmonių baimę naudinga, nes taip saugome save. Bet ką daryti, kai baimė susipažinti, pradėti kalbą, prisistatyti tampa nebevaldoma ir Tau sunku užmegzti naujus santykius vakarėlio metu ar kitur?


Yra keli būdai, kaip nugalėti baimę, kuri trukdo užmegzti ryšius su naujais žmonėmis.

Neužsisklęsk

Neseniai buvau gimtadienyje. Vos atėjusi nusprendžiau, kad jie nuostabūs žmonės, smagūs, nuotaikingi ir linksmi. Aš nesusidarau blogos nuomonės iš karto. Taip tik nutraukčiau nė neprasidėjusį bendravimą.

Atvirumas yra užkrečiamas. Jei tu žmogui papasakosi apie save kiek plačiau nei buvai pratęs – nieko tokio, asmuo, su kuriuo bendrauji atsakys tuo pačiu.

Kartais man irgi neramu – gal aš per daug apie save kalbu… Bet jeigu Tu nuoširdžiai domėsies kitu asmeniu – jis atsilygins tuo pačiu. Svarbiausia yra išdrįsti.

Nusišypsok, pasisveikink, paklausk vardo

Jaunimui visuomet sakau, kad pasisveikinti, padėkoti ir atsiprašyti galime daug kartų ir dėl to mes netampame prastesni.


Paprastai šypsena, pasisveikinimas, vardo paklausimas, o jeigu esi drąsesnis ir rankos paspaudimas, padeda pradėti pokalbį, mažina baimę. Nepažįstami žmonės nėra priešiški. Tik mes taip galvojame. Apie mus jie nieko nežino, kaip ir mes apie juos. Jie taip pat bijo mūsų, kaip ir mes jų. Išdrįsk žengti žingsnį pirmas. Susipažink.

Nebūk namisėda

Neapsiribok tik bendravimu internetu ar telefonu sms žinutėmis. Dažniau išeik iš namų. Užmegzdami ryšius su naujais žmonėmis, mes patys “atsinaujiname”, pasisemiame naujų įdėjų, išmokstame kai ko naujo (pvz., gaminti naują pikantišką patiekalą ir t.t.). tobulėjame.


Tapk jaunimo organizacijos nariu


Visuomeninė veikla ir būrys bendraminčių, kurie nuolat keičiasi, labai padeda įgyti pasitikėjimo savimi, pajusti bendros veiklos entuziazmą, pilietiškumą.

Jaunimo organizacijose jaunimas gauna žymiai daugiau naudos nei universitete. Čia susirenka įvairių sričių studentai, moksleiviai, jau dirbantis jaunimas. Tu tobulėji kartu su jais. Visuomeninė veikla nugali visas baimes, nes Tu kartu su bičiuliais eini į viešumą, rengi akcijas ir kitus renginius. Įstok į jaunimo organizaciją ir Tavo gyvenimas taps spalvotas ir šviesus.


Išvyk į kelionę

Išvyk vienas į kelionę. Pajusi, kad teks eiti ir kreiptis į nepažįstamus žmones pagalbos ar patarimo. Iš pradžių tai atrodys baisu, juk Tu turistas ir Tu nerandi kelio link kažkokio senovinio paminklo… Bet ant turistų niekas nepyksta.


Nugalėti nepažįstamų žmonių baimę galima tik išdrįsus bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Mes ir draugus susirandame ne iš karto, juk jie iš pradžių buvo tie patys nepažįstamieji, su kuriais mus suartino bendravimas.

Jeigu kažkas su Tavimi nelinkęs bendrauti – tai žinok, kad tiesiog tam žmogui bloga diena arba tiesiog jam ne ta vieta ir ne tas laikas bendrauti.

Pagalvok, kaip Tu elgiesi, kai esi pavargęs ir nesi linkęs bendrauti (net su mama ar geriausiu draugu). Atsiriboji, ar ne? Nuolatinis tarškėjimas irgi nemalonus. Viskas turi vykti natūraliai.

Visada būk atviras ir nuoširdus. Nieko nėra blogiau, kai žmonės kankina save ir nenoriai bendrauja. Tuomet mes, pajutę šaltuką, prisiimam visą bendravimo atsakomybę sau. Santykius kuria dvi, o ne viena pusė. Ženk pažinties ir draugystės link! Linkiu pasitikėjimo savimi ir kitais!

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Jūsų ir su Jumis

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai