Sesei leidžia daugiau. Kodėl?

KLAUSIMAS: Laba diena. Perskaičiau straipsnį „Tėvai manęs nesupranta, o aš turiu paklusti“. Visa aprašyta situacija labai panaši į mano merginos gyvenimą. Ją labai kontroliuoja, niekur neleidžia, žodžiu, tėvai - labai griežti.

Perskaitęs straipsnį, supratau, kodėl jos niekur neleidžia ir kodėl ją taip kontroliuoja. Tik nesupratau vieno - jos sesė turi daug daugiau laisvės nei mano mergina, nors ji tik metais vyresnė. Kodėl taip yra?ATSAKYMAS: Labai malonu, kad Tau paaiškėjo tėvų rūpesčio priežastys. Kaip bebūtų apmaudu, aš tikrai negaliu atsakyti į Tavo klausimą, kodėl merginos sesuo turi daugiau laisvės nei Tavo mergina. Siūlyčiau, pakalbėti su mergina ir jos tėvais.Laisvė labai sunkiai suprantama. Kartais mes kai ko negalime daryti, nes visiška laisvė – tai anarchija. Kaip suprantate laisvę paaiškinkite tėvams. Pvz. pirmoji laisvė - eiti į diskotekas ir grįžti vėliau.Kaltinti tėvus, kad vienam vaikui leidžiama mažiau nei kitam, nėra kelias abipusio supratimo link. Būkite nuoširdūs ir nesipiktinkite, jeigu tėvų įtikinti nepavyks iškart.

Gal išsamiai neatsakiau į klausimą, nes tikrai labai sudėtinga kalbėti ir ieškoti priežasčių, kodėl yra taip, o ne kitaip. Būkite ryžtingi ir drąsiai derėkitės dėl savo laisvės. Tai nelengva, bet geriausia pamoka - išmokti išklausyti, suprasti ir padėti.

Sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis