Man baisu kalbėti prieš auditoriją

KLAUSIMAS: Noriu pakalbėti apie vieną, man gyventi trukdančią bėdą. Man baisu parodyti tai, ką sugebu. Iki šiol visada išsisukinėjau, jei kas nors manęs paprašo padainuoti, pagroti, paskaityti eilėraštį. Man be galo baisu! Gal bijau apsikvailinti, o gal bijau būti vertinama.

Kaip atsikratyti tokių minčių ir išdrįsti rizikuoti, nebijoti vertinimo?

ATSAKYMAS: Ačiū už atvirą laišką. Tau labai baisu parodyti, ką sugebi. Tai rimta problema. Tu ieškai savo baimės priežasčių ir tai - pirmas žingsnis drąsos link.Tu atvirai turi įvardinti savo baimę ne tik sau, bet ir kitiems. Pamenu, kai pirmą kartą skaičiau paskaitą studentams, aš iš karto pasakiau, kad tai pirmoji paskaita ir aš labai jaudinuosi. Kai tai pasakiau, man palengvėjo, nes skaitydama paskaitą galėjau šiek tiek jaudintis ir net nebandžiau to slėpti.Taip ilgainiui išmokau džiaugtis viešuma, ir dabar auditorija man - ne baimė, o malonumas. Siūlyčiau labiau pasitikėti savimi.

Mes labai kvailai manome, kad kiti tik ir galvoja apie mus. Tikrai – visi žmonės labiau rūpinasi savimi ir tai, kas vyksta aplink, jiems ne taip svarbu, kaip mums atrodo.

Niekas mūsų neapsaugos nuo nesėkmių, tačiau jos dovanoja mums neįkainojamą patirtį.

Daugiau pasitikėjimo. Mylėk save ir jauskis vertinga. Ar Tau kas sakė, kad Tu kvailai atrodai? Ar tai tik Tavo paniška baimė kalba ir už Tave, ir už kitus?

Nebūtina iš karto eiti į didžiąją sceną – padainuok ar pašok artimiausiems draugams. Pasiteirauk jų patarimo. Geri draugai – pagirs ir sustiprins Tavo pasitikėjimą savimi. Kritiški – leis tobulėti.

Linkiu pasitikėti savimi ir eiti į priekį. Mūsų baimės slypi mūsų mintyse. Pakeisk mąstymą, požiūrį.Sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – KazielienėRašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis