Nemoku džiaugtis. Ką daryti?

KLAUSIMAS: Aš - žmogus akmeniniu veidu. Taip norisi gražiai sureaguoti gavus gimtadienio dovaną ar į man pasakytą komplimentą, ar į žodį "myliu", taip norisi kai kuriems asmenims pasakyti keletą šiltų žodžių, arba tiesiog nudžiugti išgyvenus gražią gyvenimo smulkmeną... bet negaliu!

Kai džiaugiesi garsiai, o ne taip, kaip aš - tylėdama ir slapčiomis, tai būna gera, ne tik aplinkiniams, bet ir pačiai.

ATSAKYMAS: Ačiū už nuoširdų laišką. Nelengva pripažinti sau, kad nemoki reikšti emocijų. Mes dažnai slepiame jausmus, nes bijome atrodyti silpni arba pernelyg nerimaujame dėl to, ką kiti pamanys apie mus.Kuo labiau pasitiki savimi, tuo tau lengviau išreikšti savo jausmus kitam žmogui. Būk nuoširdi ir žinok, kad jausmus išsakyti nėra paprasta. Juk jausmai gali būti įvairūs. Tu gali ne tik džiaugtis, bet ir nusivilti, pykti ir t.t.

Gali būti, kad Tu iš prigimties esi mažiau jautresnė ir tiek. Kartais pernelyg didelis jautrumas ir emocionalumas vargina aplinkinius. Kiekvienas dalykas turi savo pliusų ir minusų.

Klausi, kaip reaguoti į komplimentus. Žinoma, padėkoti ir nusišypsoti. Kai Tau pasako komplimentą, niekada neskubėk sakyti žmogui pagyrų – tai labai jau primityvu. Tiesiog kitą kartą pirmoji pasakyk kažką gražaus ir mielo. Su kitais elkis taip, kaip norėtumei, kad su Tavimi elgtųsi.Aš tikiu, kad tai, kad Tu nusprendei keistis, jau yra labai gerai. Daugiau pasitikėjimo savimi. Išdrįsk būti savimi. Ne visi mes esame kvatokliai, kupini nesibaigiančios energijos.

Sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – KazielienėRašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis